Гладиоли

Публикувай отговор
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Гладиоли

Мнение от orkud »

Първо разглеждам картинките и преди да прочета какво сте записали си помислих - как хубаво изглеждат тези гладиоли и колко са изправени и подредени :angelche: Чак после прочетох и се вгледах, страхотно решение :daaa: Ще го побългарим непременно :lol:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17069
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 142 пъти
Получил благодарност: 496 пъти
Обратна връзка:

Re: Гладиоли

Мнение от Миша »

Аз го измислих :angel2: материали-детски обръч ,коноп за оплетката му да не се вижда пластмасата,после конопено въженце за мрежичката,всичко това на дървени крачета и готово,побългарихме го :lol:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
denitsavm

Re: Гладиоли

Мнение от denitsavm »

И така става :nod: ,
Мария, арматурни мрежи в Баумакс и тем подобните магазини - по 5-6 лв. парчето около 2 на 0.80 м. са. Аз ги режа с клещи, т.е всеки ще може :nod: Може и тях на обръч да поставим, оставят се по-дълги телчета да стърчат и да се извият накъдето ни е необходимо :nod:
dal

Re: Гладиоли

Мнение от dal »

хубава идея , и от работещите -и изглежда добре :tzvetentze:

две са причините да не ги гледам гладиолите , впрочем три са
1.адскиме мързи, а те са примък/ отмък -ай ела ма виж как съм мухлясал зимата
2. постоянно цвъкат милиони нови сортове а аз като почна ще искам всичките
3.колчетата , няма такава грозота
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Гладиоли

Мнение от orkud »

dal написа:хубава идея , и от работещите -и изглежда добре :tzvetentze:

две са причините да не ги гледам гладиолите , впрочем три са
1.адскиме мързи, а те са примък/ отмък -ай ела ма виж как съм мухлясал зимата
2. постоянно цвъкат милиони нови сортове а аз като почна ще искам всичките
3.колчетата , няма такава грозота
Изцяло съм съгласна с теб, но...
1. Оставям почти всички в градината и напролет повечето си излизат :liubov2:
2. И аз ги искам
3. Решихме проблема с побългаряване :angelche:

ТТТааааа, колко гладиоли ще си купиш сега :hmmm: :tzvetentze:
dal

Re: Гладиоли

Мнение от dal »

аз имам един , и презимува успешно навън ,
Изображение Red Merykus Novozagoricus :D
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Гладиоли

Мнение от orkud »

Аз какво ти казвам, след като няколко пъти се оказа, че имам забравена луковица от гладиол и на другата година си ми цъфне, значи и другите го могат :angelche: Така че последните две години си ги оставям без всякакви скрупули :oops:
Ако не могат, сами са си виновни :angel2:
Мисля да отделя едно ъгълче само за гладиоли и есента да го покривам с поларна материя и това е :hmmm:
denitsavm

Re: Гладиоли

Мнение от denitsavm »

След като вече доста време твърдите, че оживяват зимата, а и го доказвате, пък и освен това а евтини и аз лично много ги харесвам :dovolen: , като си подредя градинката ще им намеря постоянните места и ще ги оставям и аз :nod: . Щом при Иса са оцелели и при мен ще виреят :dovolen:
Аватар
Elyza
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1717
Регистриран на: Сеп 15, '10, 23:18

Re: Гладиоли

Мнение от Elyza »

Мерси за идеята за крепежен елемент на стъблата. Имам 100 гладиоли за садене и мислих по въпроса от известно време. За ваденето наесен ще ползвам панери от левчето и мрежести торбички, в които ще сложа луковиците.
Търсих в нета други идеи, защото и в чуждите форуми се обсъжда проблема с полягването на стъблата. Едни съвестват дълбоко засаждане- на 6 инча/към 15 см./. Други индивидуално привързване, като бамбукова пръчка се забива едновременно със саденето на луковицата и зад нея. Когато цвета натежи, тогава се привързва. Привързването в редици си го знаем от зеленчуците.
Купуват това:Изображение Пръстен с размер 30 на 6 см., който се крепи на централна пръчка. Препоръчва се и за други цветя- далии, делфиниуми, лилиуми, божури, хризантеми. Обаче пак има нещо да стърчи и не ми харесва. Мога да нарежа мрежа, но крачета не знам как бих направила.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31850
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1198 пъти
Получил благодарност: 2998 пъти

Re: Гладиоли

Мнение от Мария Николова »

s_t_m написа:
denitsavm написа:Аз мисля да се пробвм с една от арматурните ми решетки :nod:
И аз! Стига да се съгласят да ми отрежат и продадат по-малко парче. :hmmm: Правят ги 7-8 м./2 м. Имам железни пръчки. Ще им изкривя по едно ченгелче, другия край ще забия в земята и мрежата ще легне върху ченгелчетата. ;) Е, само дето няма да я докарам до овална форма. :eeeh: Макар че мога да очертая с тебешир овала и да поискам да изрежат там, дето има тебешир. :daaa:
Питах. Отказаха да режа парче.
Значи ще взема от Баумакс :dovolen: И детски обръчи.
За гипсофилата съм взела една джаджичка 2 бр., които ще вършат чудесна работа за "носач" на обръча с мрежа. Трудно ще я обясня, защото е много проста :lol: . Утре дано се сетя да фотна двете джаджи, за да си ги вземете (2 или 3 за 1 обръч, по своя преценка).

P.S. Сетих се, че може 2-3 обръча със застъпване да се наредят за по-дълга фигура, в двата края с полукръг. Тогава "носачи" ще има в точката на застъпването в ляво и в дясно. И ще иска някакъв "пълнеж" с дебелина на обръча под горния застъпващ обръч - за стабилност.
Ще го побългарим! :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”