Здравейте! Аз съм clock!

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Здравейте! Аз съм clock!

Мнение от clock »

:sheart: Момичета мили, благодаря ви от сърце, че сте надникнали в моята градинка! Благодаря ви и за всички мили и топли думи. Действате ми зареждащо и въодушевяващо :liubov2: Толкова ми е хубаво, че най - накрая пролетта се появи, че ми се искаше да споделя с някой, който може да ме разбере. Нали казват - споделената радост - двойна радост :liubov2: А когато е споделена с вас радостта ми се увеличава стократно :liubov:

Поли, благодаря ти, миличка! :gush:

Оленка, Мечтице мила :gush: толкова се радвам, че всичко с котенцето е минало безпроблемно ! Една беля по - малко за теб и за него.
Дицентрата е на завет и затова се е наперила наравно с лалетата. Жалко за твоите магнолии! Много е лошо така. Чакаш го да цъфне цяла година и а-ха да разцъфти и сланата го попари. Но, ние да сме здрави! Другото се преживява, :gush:

Шами, благодаря ти за топлите думи :gush: Не всичко ми се получава така както съм го замислила, но не го преживявам дълбоко :dovolen: Ако всичко е идеално ще ме хване съклет от скука. Недостатъците могат само да са стимул да направим нещата по - добри, по- красиви, по - премислени. Да има движение е важно :dovolen: Три от лаленцата ми са от три години без да съм ги вадила. Белите са Hakuun, туфичките им са нараснали най - много. Самият цвят е поиздребнял, но не съществено, така че се приема. Розовите са Light and Dreamy, също с нараснали туфички. По - скромни са, но ги има. Винените са Merlot. Тук загубите са доста. Появиха се само десетина лаленца, а когато ги садих бяха около 40 луковици. Леко кремавите лаленца са Vanilla Cream - много съм доволна от тях. Там където е била една луковичка сега е цяло букетче. Красиво и изящно лале. Ако се загледаш по - внимателно ще видиш шарката по листата им и плавното преливане на цвета на дръжката му - от тъмно, където е чашката му, към зелено надолу към земята. Интересно и добро лале откъдето и да го погледнеш. Гъстото бяло е Exotic Emperor. За мен отново отлично лале. Луковиците не са вадени, цветът е същият, едър и красив и нямам изгубени. Издържа и дълго време отворено. Прасковените лалета до оградата са Blushing Impression. За първа година са ми, засега ми харесват. Не са нещо Уауу! но аз харесвам такива меки, пастелни цветове. И тъмно розовото лаленце с оранжевите нюанси е Apricot Impression, също безотказно лале. Магнолията ми е Daybreak.

:gush: Гео, това е като да намериш частичката от теб, която ти липсва. Поне аз така го чувствам. При моята монотонност твоята пъстрота ме изпълва с възторг. При теб, може би, моята едноцветност внася мъничко спокойствие, секунда отдих :dovolen: А бе нали плюс и минус се привличат, какво се разфилософствах толкова :D

Злате :tzeluvka: благодаря ти! С цветята съм малко по- напред с материала, при зеленчуците обаче съм за поправителен :D Хареса ли ти нещо при мен, казваш и пращам :gush:

Деско :gush: идва вече пролетта, ей сега и ще прехвърли баира и при теб! Ще видиш как всичко ще избухне за дни :dovolen:

:D Лече, баш претъпкана с растения е градината. Красотата им бяга като са така едно връз друго. Ама какво да се прави като лакомията ми е голяма. Сигурно ще дойде време и ще се кротна. Знае ли се :hmmm: А ти какво му мислиш?! Мятай се на колата и идвай. По пътя взимаш някое и друго форумно другарче, на връщане ги разтоварваш по обратния ред и купонът е готов :D

:liubov2: Мариянка, благодаря ти! Стори ми се безкрайно дълго това запролетяване, но е тук вече, няма мърдане :dovolen:

Благодаря ти, Даре! :gush:

:gush: Еми, липсваше ми! Част от топлината на форума си беше отишла без теб. Сега сърцето ми се отпусна. Щом си тук пролетта е двойно по - красива :tzeluvka:

Тутти :liubov2: бях го писала някъде вече, но си е самата истина - една странна жена ходи из градината, говори на цветята, милва ги, пуска им музика :lol: праща им въздушни целувки или направо взима и ги целува :D Има една поговорка, всички я знаем - Хубост насила не става. Мисля, че тя и за градината важи. Благодаря ти за добрите думи! Усеща се искреността им :gush:
Аватар
Пчелица
Дълго кафе
Мнения: 147
Регистриран на: Апр 8, '21, 11:31

Re: Здравейте! Аз съм clock!

Мнение от Пчелица »

Колко нежност и красота е събрана в тази градина! Прекрасни и изящни лалета, флоксът е излязъл изпод четката на художник, нарцисите са събрали цялата светлина в мига на снимката, но белите кичести лалета просто ме оставиха без дъх!
Поздравления да този красота, Клокче :tzvetentze: !
С радост ще гостувам често в твоята градина! :wooow2:
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Здравейте! Аз съм clock!

Мнение от clock »

:gush: Благодаря ти, Пчелице! А аз се заканих утре с кафето да съм сред ябълков цвят и пчелици :dovolen: Ще се разходя от първата страница до последните приключения в царството на камъните :nod: Очертава се вълнуваща разходка!
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8574
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 953 пъти
Получил благодарност: 727 пъти

Re: Здравейте! Аз съм clock!

Мнение от Shami »

Клокче,благодаря за изчерпателния отговор.Ще запиша сортовете на лаленцата,много ми допаднаха.Още повече,че и се размножават.Но ще дебна и да кажеш в кой сорт лале загиват пчелите,за да не го взимам.
С нетърпение очаквам да започнат божурите. :zazaazaz: При теб те са приказка.
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Здравейте! Аз съм clock!

Мнение от clock »

За лалето ще кажа, Шами, задължително. А за божурите, да сме живи и здрави и времето да е с цветята, ще показвам. :nod:
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Здравейте! Аз съм clock!

Мнение от clock »

Една различна красота рисувана от природата.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
desunie
Кана кафе
Мнения: 587
Регистриран на: Ное 30, '09, 11:07
Дал благодарност: 238 пъти
Получил благодарност: 114 пъти

Re: Здравейте! Аз съм clock!

Мнение от desunie »

Много е хубаво, Клокче!
Благодаря, че споделяш тази красота с нас! :gush: :liubov: :tzeluvka:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15971
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 979 пъти
Получил благодарност: 1911 пъти

Re: Здравейте! Аз съм clock!

Мнение от Гео, граф »

Клокич, ей това е истинска пролет :sheart: !!!
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4408
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2348 пъти
Получил благодарност: 741 пъти

Re: Здравейте! Аз съм clock!

Мнение от Emilly1212 »

Клокче :liubov: благодаря ти за тези снимки!Обожавам естествената красота на природата, невероятна е! Снимките са прелестни!
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Мариела
Кана кафе
Мнения: 651
Регистриран на: Юни 7, '17, 22:52
Местоположение: Горна Оряховица
Дал благодарност: 185 пъти
Получил благодарност: 198 пъти

Re: Здравейте! Аз съм clock!

Мнение от Мариела »

Пролетна приказка,много е красиво!
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”