Разни оригинални идейки тип "Направи си сам"

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: Разни оригинални идейки тип "Направи си сам"

Мнение от Силвия »

Клоки, като ме тресне по главата не мож ме удържа :lol: Сега ме е обхванала ръждивата вълна и ходя да събирам консервени кутии :lol: :lol: Видях в един он лайн магазин една декорация с форма на корона.. ами, хора, жива консервена кутия, боядисана, за повече от сто лева :shock: Еми купих си ножици за ламарина и познайте :lol:
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Разни оригинални идейки тип "Направи си сам"

Мнение от Еличка »

Ето я машината - маса. Остана да измисля как да се боядиса
Изображение

И шкафчето
Изображение

И дърварникът под стълбите, там остава още една стена.
Изображение


А това е моделът за чешма
Изображение
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15939
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 934 пъти
Получил благодарност: 1822 пъти

Re: Разни оригинални идейки тип "Направи си сам"

Мнение от Гео, граф »

Spoiler
Силвия написа: Май 25, '20, 20:27 Охо, ще има кого да врънкаме за някоя дребна дърводелска закачка :lol: :hihihi: :gush:
В тези месеци на карантина много скрити таланти излязоха на светло :D
Дори и аз успях да се сдобия с желаната градинска маса, тя при мен е повече декоративна, даже не съм я доизкусурила още. Но супер много и се радвам :liubov2:
Може би не е точно това темата, но тъй или иначе говорим за това, така че - та дааам :lol:

Изображение
Ауу, Си, много яко си го направила :potekoha: :potekoha: ! Жалко, че боята не е точно определен цвят, така бъркочена никога не може да се повтори, демек и аз не мога да я направя. Но затова пък си имаш уникална (колко изтъркана от употреба дума!) мебел и никой друг няма такава :daaa: ! Ама къде ги намираш тия стари врати и черчевета, бре :sooo: ? Мятай насам като ти излезе в повече нещо, пък аз ще лобирам пред дърводелеца, само да имаш малко търпение, за да се понаучи :swink:
Spoiler
Еличка написа: Май 26, '20, 08:41 Ето я машината - маса. Остана да измисля как да се боядиса
Изображение

И шкафчето
Изображение

И дърварникът под стълбите, там остава още една стена.
Изображение

А това е моделът за чешма
Изображение
Елчооо, няма да притискаш господина Вронски :svekurva: ! Масата е връхТа :potekoha: :potekoha: ! Лелей, колко бира ще изпие тая маса, особено ако е под ръка до ваната :nod: :daaa: ! Шкафчето си е баш на място до вратата в същия стил, дърварника е трепач, само чешмата да я раздвижиш, че ми е малко схематична, изглежда прекалено новичка. Знам, че го можеш :daaa:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Разни оригинални идейки тип "Направи си сам"

Мнение от Еличка »

Гео, граф написа: Май 26, '20, 12:47 само чешмата да я раздвижиш, че ми е малко схематична, изглежда прекалено новичка
Чешмата ще я раздвижи Вронски, още докато я прави :lol:. Ако въобще я започне, надали ще има твърде общо с модела :hihihi:.
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10093
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 731 пъти
Получил благодарност: 1264 пъти

Re: Разни оригинални идейки тип "Направи си сам"

Мнение от greeneyed »

Ели, най-удачното приложение си намерила за стара шевна машина! :daaa: Супер се е получило! Боята- в зависимост от това къде ще стои т.е, какво я заобикаля. :nod: И чешмата е удачно изпълнение , премислени са подробностите. Като му дойде времето и тя ще стане. ;)
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: Разни оригинални идейки тип "Направи си сам"

Мнение от Силвия »

Еличе, масата е станала страхотна :potekoha: и другите неща също, но масата най ме кефи.

Гео, и аз се чудя откъде хората намират разните му там готини неща, еле пък на Люб ОНЕЗИ врати. Ужасно много искам такива врати :|
Аз и затова толкоз време си нямах градинска маса.. в случая съм ползвала на леля старата маса от мазето и една интериорна врата от стария апартамент :lol:
Ама пък си паснаха на това място :lol:
Не съм я довършила, щях да слагам огледало, не ми хареса как стои наличното, закачалката, която имам е голяма за там, изобщо неволи :lol: :lol:
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Разни оригинални идейки тип "Направи си сам"

Мнение от Еличка »

Ааааааа, Сис не ти трябва огледало. Баш навън! Ще минеш чорлява, изподрана, кална из двора и ха - огледало! Аз на себе си не бих го причинила!
Масата ще стои лятото навън. Къщата още не е боядисана отвън, но навсякъде имаме тъмно дърво - палисандър, вижда се цветът на вратата и чекмеджето. Моят мъж каза, че вече му е писнало да гледа толкова еднотипно дърво и затуй ме накара да вкарам цвят в новата дървения под стълбището. Някога ще боядисваме къщата отвън цвят ванилия. Нещо златисто би отивало на надписа naumann...
Освен да я оставя засега и да чакам. Въпреки, че не ми харесва чамът, не мога да го гледам. Ще ѝ метна една покривка, ама котките :hmmm:
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: Разни оригинални идейки тип "Направи си сам"

Мнение от Силвия »

Еличе, кво толко и се чудиш - боядисай я в каквото ти харесва сега, като му дойде времето ще я пребоядисаш :mrgreen:
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1981
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 263 пъти
Получил благодарност: 181 пъти

Re: Разни оригинални идейки тип "Направи си сам"

Мнение от marka »

Гео, имам външна мивка с навес, но плота е излят от бетон и покрит с каменни плочи. Толкова години, все още се чудя как да прикрия неразборията под мивката. Перденцето изглежда добре на снимка, но при постоянно ползване не ми изглежда добър вариант. Освен осветление е добре да предвидиш и външен контакт. Там си включвам котлончето за кафеварката, ел. скара, косачката и когато се налага разни инструменти.
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13751
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 232 пъти
Получил благодарност: 464 пъти

Re: Разни оригинални идейки тип "Направи си сам"

Мнение от zeleno »

чудих се къде точно да го постна
органайзер за чанта
https://easyswap.co/products/easyswap-premium
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”