Новата реколта

Всичко свързано с размножаването, сеенето и засаждането - семена, посадъчен материал, инвентар, системи, опити, вкоренители, обработка, саксии и т.н.

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Новата реколта

Мнение от calico »

аз като един виден и доказан некадърник за отглеждане от семена, таз година заложих единствено на делфиниумите и пак да са поФаля и да попитам:
всичките ми там къмто 70 пикирани делфиниумчета в малки чашки за кафе са живи :ieeee: и нарастват, но бавно. Вече са около 7-8 см високи, с 4-6 листа и с тънко стебълце. Държа ги почти на сухо, с много малко влага. Сега да ги премествам ли в по-големи саксийки? или да чакам още? или направо на земята да ги местя :hmmm: :hmmm: (ама още ми се видят мнооого слабички).

така ме е страх да не се гътнат, че много ги искам, обаче наистина не знам какво да правя с тях.
само за проба пикирах 10-15 в сандъчета, по 5-6, обаче те макар и на същите условия, почти не са нарастнали и са на същото положение както преди пикирането :hmmm: . дали има някакво значение че другите са в чашки? това малко ме спира да сложа всичките в земята, щото то пък там и попови прасета има :twisted:

:ufff: :ufff:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17069
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 142 пъти
Получил благодарност: 497 пъти
Обратна връзка:

Re: Новата реколта

Мнение от Миша »

Изчакай ги да направят хубави корени,така че цялата чашка да е обхваната,за да не изпадне земята при пресаждане ,не бързай да ги слагаш в градината.Остави ги тези в сандъчетата,щом са живи ще тръгнат и те.И ако имаш в повеме може да метнеш някое към мен :mrgreen: ще го приютя и ще си го дондуркам
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Новата реколта

Мнение от Виола »

Калико, ами защо ги държиш почти сухи? Те си имат достатъчно листа, за да усвояват влагата. Поливай си ги нормално. Иначе как ще растат?
Моите са в чашки за кафе, държа ги в подложки и ги поливам на всеки няколко дни отдолу. Огрява ги сутрешното слънце няколко часа и засега се развиват много добре, но са по-мънички от твоите.
Ти наистина си засяла за цял разсадник делфиниуми (или за целия форум :lol: ). Стискам палци всичките да оцелеят и да станат големи цъфтящи растения. :stiskam:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Новата реколта

Мнение от calico »

щото ме е страх да не ги подсеча от преполиване Виола. веднъж в седмицата поливам по 1-2 с.л. на чашка и това е.
де да знам, ми не увяхват... :oops:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Новата реколта

Мнение от Виола »

То верно, че при вас е по-хладно и почвата по-бавно пресъхва. Стискам палци. :stiskam:
denitsavm

Re: Новата реколта

Мнение от denitsavm »

calico написа:щото ме е страх да не ги подсеча от преполиване Виола. веднъж в седмицата поливам по 1-2 с.л. на чашка и това е.
де да знам, ми не увяхват... :oops:
сега ако кажеш и че поливаш 70 делфиниума с лъжица :shock: ще те призная за най-спокойния човек :nod: пък вземи ги и понатори малко :dovolen:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Новата реколта

Мнение от calico »

denitsavm написа:
calico написа:щото ме е страх да не ги подсеча от преполиване Виола. веднъж в седмицата поливам по 1-2 с.л. на чашка и това е.
де да знам, ми не увяхват... :oops:
сега ако кажеш и че поливаш 70 делфиниума с лъжица :shock: ще те призная за най-спокойния човек :nod: пък вземи ги и понатори малко :dovolen:

:lol: нееее, поливам с една малка лейчица ама количеството е колкото за супена лъжица. иначе верно съм спокойна, бих казала м това отношение клоня към темерутизъм, трудно е нещо да ме изнерви. ма чак с лъжица нема да поливам де....щом имам лейка. :lol:

с какво да ги наторя? имам разни кристалони, ама жълт май нямам. бял имам, и някакъв тъмен цвят, и син като че ли. абе може и жълт да имам, трябва да ги проверя, ама ще е стар.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
denitsavm

Re: Новата реколта

Мнение от denitsavm »

Мисля, че е важно да е с по-малко азотно съдържание първите няколко пъти, пък после - с повече азот :hmmm: , ама Мишето ще каже точно как е. Останало ми е в главата - първо фосфор, после азот, после калии и накрая пак фосфор - това и за разсадите и за другите растения в градината
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17069
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 142 пъти
Получил благодарност: 497 пъти
Обратна връзка:

Re: Новата реколта

Мнение от Миша »

Първо фосфор,после азот+калий,второто подхранване трябва да съчетава двете съставки,калият не се ползва само при цъфтеж,той е абсолютно необходим и при нарастване на растението.
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Семена, разсади, вкореняване, засаждане”