Разни оригинални идейки тип "Направи си сам"

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7444
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 885 пъти
Получил благодарност: 1732 пъти

Re: Разни оригинални идейки тип "Направи си сам"

Мнение от ljuboznatelna »

Много е хубаво това!!!
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15988
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 1014 пъти
Получил благодарност: 1962 пъти

Re: Разни оригинални идейки тип "Направи си сам"

Мнение от Гео, граф »

Да ви споделя новата ми идея. Имам голям мерак Шефа да ми направи градинарска работна маса за вилата и съм се заровила в Пинтереста, та съм превъртяла вече. Първо да обясня какво искам да постигна - не само маса, но и мивка към нея, всичко на един плот. С други думи цялата дължина на съоръжението ще бъде около 2-2,50 м. Мивката ще бъде чугунена, имам я вече, някъде из темите Ноне беше показала подобна и тъй като много ми хареса, я изнамерих (мивката де, снимката не успявам). Ето такава:

Изображение

Принципно ще изглежда нещо от сорта...

Изображение

... но с повечко декоративни елементи, с едно-две чекмедженца, с перденце под мивката, за да не се виждат карантиите ѝ, с етажерки, подпрени с извити от ковано желязо подпори, задължително ще има от ония старите поцинковани полукръгли съдове за вода, защото към края на сушаво лято там трудно се качва вода. Отгоре ще има навес, а ако междувременно успея да си намеря красива стара табла от легло или черчеве от прозорец, тя ще бъде гръб на горната част над плота... Това долу ми е топа на топа :potekoha: :potekoha:

Изображение

Държа отляво (откъм мивката) на късата страна да има и макара за маркуч.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Ей така от разполовена на две маса също може да стане:

Изображение

Изображение

Ей такива тинтириминтири ми се въртят под фонтанелата :idea1: . Някой има ли подобно съоръжение, да ми даде съвети срещу евентуални грешки :?:
ljuboznatelna написа: Мар 26, '20, 21:33 ...............
Люб, на теб разчитам много, пред очите ми е кухненската ти чешма, която ми се струва, че вече я няма :hmmm:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7444
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 885 пъти
Получил благодарност: 1732 пъти

Re: Разни оригинални идейки тип "Направи си сам"

Мнение от ljuboznatelna »

Там си е, но има нужда от ремонт :)))
И за какво разчиташ на мен? Идеите ти са страхотни!!! Сега остава и изпълнителят да е толкова навит, и ще станат нещата. Това с макарата за маркуча е супер, аз сега умувам каква да взема, че да е незабележима, защото маркуч си трябва винаги. Ако не за поливане, за миенее, или за дополиване....
Ако питаш за недостатъка - поизгниха дъските около мивката, особено една , при която се задържаше вода, точно до самата мивка. Другото си е наред. Перденцето много се цапа при дъжд, хубаво е да е материя, която лесно се изпира. Вдигаш му долната част и го изплакваш на чешмата. Това в случай че решиш да имаш перденце.
Горе перголката е много удобна да си отцеждам тенджели, тави и легени. :)
Задължително помисли за осветление до чешмата.
Този маркуч, с макарата, можеш и под чешмата да го държиш.
Чекмедженцата не знам как ще се държат ако се пораздуят. Но при всички случаи на дъното им винаги ще е много прашно.
Има си закачалки над чешмата,на хоризонталната дъска, там също си окачам тенджери да съхнат. Понякога кърпа.Сега там си окачам и маската, след като я полея с първака :D
Ето така изглеждаше в началото чешмата. Сега е почти така, пердето изгни и имам друго. Отдолу Любознателен така и не ми направи рафтове, и по земята се търкалят чашки и купи, в които разтварям разни отрови или бои. И торбата за боклук е зад пердето, окачена на пирон.
Изображение
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15988
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 1014 пъти
Получил благодарност: 1962 пъти

Re: Разни оригинални идейки тип "Направи си сам"

Мнение от Гео, граф »

Ами ето виждаш ли, че имам за какво да разчитам - осветление непременно ще има - да речем красив фенер или газена лампа, пригодена за електричество - имам няколко такива :daaa:

Изображение Изображение


Ако сложа перденце, то трябва да е от изкуствена материя, която съхне бързо. В чекмеджетата мисля да държа химиите за пръскане и разни дребни джунджурийки. За макарата си права, не е нужно да е навън, само Шефа трябва да предвиди още един кран встрани под нивото на плота, за миене на кални крака - важно си е. В Гърция във всеки двор има плитко корито с чешма, а често и с душ - да не се разнася пясък из къщата, изключително практично :!:

Относно гниенето на дъските:
1. това няма да е кухненска мивка за съдове, която да се ползва толкова много, че да гният;
2. ще бъде под козирка, та и дъжд няма да я вали;
3. широката част ще се ползва за помощна маса, когато палим скарата за пържоли, ще се поддържа;
4. плота може да бъде имитация на дъски. Не казвам, че ще е така, но е възможност, може да се помисли в тази посока.
ljuboznatelna написа: Май 25, '20, 14:00 Сега остава и изпълнителят да е толкова навит, и ще станат нещата...
Мераците ми поникнаха точно защото изпълнителят ги полива, Люб :angel2: . Откакто започна извънредното положение, той гледа все повече и повече клипове за дърводелство - едни момчетии правят едни ми ти фантастични еко мебели, вчера ми показа млад мъж, който си построи къща, хем бая голяма, от материал от палета :shock: ! Гледа как се правят столове, маси, етажерки, шкафове, капаците за прозорци (ония със сърчицата в средата 8-) ) са последнатата му приумица, всякакви такива неща. Ми фантастично е! И той се запали до степен да си поръча от нета работен плот с абрихт и фреза, миналия петък дойдоха, като дете е скачал и им се е радвал, чете цяла вечер книгата (защото е книга, а не книжка) с описанието... абе, има си крушката опашка, знае Гео какво да иска и кога да го поиска :nod: :angelche:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7444
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 885 пъти
Получил благодарност: 1732 пъти

Re: Разни оригинални идейки тип "Направи си сам"

Мнение от ljuboznatelna »

О, колко хубаво! Да ви е честит новия инструмент, много красоти да направите и покажете!
Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: Разни оригинални идейки тип "Направи си сам"

Мнение от Силвия »

Охо, ще има кого да врънкаме за някоя дребна дърводелска закачка :lol: :hihihi: :gush:
В тези месеци на карантина много скрити таланти излязоха на светло :D
Дори и аз успях да се сдобия с желаната градинска маса, тя при мен е повече декоративна, даже не съм я доизкусурила още. Но супер много и се радвам :liubov2:
Може би не е точно това темата, но тъй или иначе говорим за това, така че - та дааам :lol:

Изображение
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Разни оригинални идейки тип "Направи си сам"

Мнение от Еличка »

Е, моят мъж отказа да ми направи такава градинска чешма. Престъпление било, трябвало да остане за поколенията, иначе дъската в Пинтерест ми беше почти същата.... :cry:. Ще публикувам неговата мечта.
Хайде сега да покажа какви ги свършихме днес. Първото го сънувах. От кога се чудя какво да направя със старата машина на баба Елена. После се чудех и за кръга за точене на кори. Насън ги видях заедно. Днес го сглобихме, долните дъски за основа сякаш са били мерни за там. Само трябва да му измисля цвят. Ще!

После намерих едно чекмедже от маса и веднага си намери мястото.

Нямам силен Интернет на вилата. Иначе и дърварникът направихме почти. Ще кача снимки. ❤️
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10134
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 799 пъти
Получил благодарност: 1414 пъти

Re: Разни оригинални идейки тип "Направи си сам"

Мнение от greeneyed »

Еееее, раздвижи се тази тема, много съм доволна! 8-)
Силве, чудно кътче си сътворила)))))))))))))) Все се каня сандъче да направя, изчистено от детайли, като това на масичката, много му се кефя. :nod: Каква боя си ползвала за масичката? Имам един шкаф, който чака музата да ме посети.... :angel2:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: Разни оригинални идейки тип "Направи си сам"

Мнение от Силвия »

Еличе, не плачи, все някога ще стане :gush: Аз тази маса я бленувам години, и то дори не в този и вид :lol:
Грийни, сандъче от Бри..лаж, наплескано с вакса и пълно с каквото намериш :lol: Имам още едно пълно със стари шишета :D
Масата е с тебеширена боя и няколко слоя лак отгоре, но цвета е мешан от два, не знам дали втори път мога да сътворя такъв шедьовр :lol: :lol:
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Разни оригинални идейки тип "Направи си сам"

Мнение от clock »

Сис, имаш много идейни хрумки, които страшно ми харесват :potekoha:
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”