Пътеките в градините

Публикувай отговор
athina.palada
Двойно кафе
Мнения: 186
Регистриран на: Апр 18, '13, 13:35
Местоположение: Плевен

Re: Пътеките в градините

Мнение от athina.palada »

лалесъм написа:Мерси, Калико :liubov: Основата е никаква, всъщност камъните имат само една равна страна и тя е отгоре, долната им неравна част я вкопавах. Неволята учи - достъпът до мястото ни е затруднен и е трудно наведнъж да се пренесат куп павета и така ползвах това, което има наоколо, по горския път :angelche: Лека-полека така ще направя всичките си площадки. Пролетта е най-каменоносна - снегът и стичащите се поточета донасят какви ли не красоти :liubov2:
И на вилата ми дерето носи разен камънак, но тъй като мислех, че трябва пясък за подложка все се ослушвах. Сега ще пробвам така! При нас камъните са на мраморна основа. Баща ми е натрупал една голяма купчина големи и малки и ще падне голямо копаене!!11
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7445
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 885 пъти
Получил благодарност: 1733 пъти

Re: Пътеките в градините

Мнение от ljuboznatelna »

Без подложка или разтвор ще потънат в калта :( Аз имах един такъв опит.Правих от мозайките с кръгли камъни, с широката част надолу. Добре, че като за проба не й се старах и беше малка :)

Още вдъхновения:
Изображение

Изображение

Изображение
dal

Re: Пътеките в градините

Мнение от dal »

мисля си , че освен поносима цена и търпима нужда от майстори / било домашен , било нает такъв / в случая всеки трябва да си прецени какво иска да постигне и за къде ще му потрябва идеята ; щото мечтите са едно , а реалностите и възможностите и практичното-напълно друго.
Защото принципно всичко може да се направи и да се заснеме , и насреща всички да изпопадат задушени от завистливи хрипове , и после като пометеш труповете от естетическия пир нали ще си останеш с още 364 дена в годината използване да му береш дерта на красотата ... :nod:

ето в този линк всичко ми харесва почти , и знам че нищо от това няма да направя -колкото и пари да имам
Изображение
Изображение
Изображение

http://www.digsdigs.com/32-amazing-pebble-garden-paths/ щото имам наклони , има поне пет летни пороя които изриват и кал и после ще трябва да ги мия с четки за зъби , защото не е удобно да се движиш с друго освен с галоши и джапанки по тези камъни , защото има и зима с лед и сняг, защото имам големи площи а не пътечки , и сто и едно "защо " още ...

поради това ще се реализират много повече от тези идеи :
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

това долу ще ми остане явно за моментите в които надписът "на гол гъз германско здрасти" не мига в червено :lol:
Изображение
щото иска дренаж , ниво пясък, подложка , легло излято , бетон , и някой импресионист да чука с шпатулката и да вае фигурки :dovolen:

Идеята с маргаритките и паветата и чемширите ми беше в програмата за 2013 , но не намерих павета
Ако 2014 намеря павета ще го осъществя на едно място , ограничено по квадратура....
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7445
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 885 пъти
Получил благодарност: 1733 пъти

Re: Пътеките в градините

Мнение от ljuboznatelna »

Красотата я прави вдъхновението. Поне половината български дворове са откровено грозни. Има и такива, направени с много пари, които ако не са грозни, са скучни. Има и съвсем обикновени , с наредени камъчета от планината, с насадени маргаритки и турта около тях, но успяват да вдъхновят. Целта на занятието - мятане на красиви картинки, е точно вдъхновението, защото на някои им е нужно да видят нещо много повече от обикновен плочник, за да си изхвърлят начупените тротоарни плочи и да нахвърлят малко ивайловградски гнайс, край който цъфтят калдаръмчета и теменужки.
Ако пък ММ харесваше подобни мозайки
dal написа: Изображение
Отдавна да съм наредила нещо такова някъде, ако ще и един квадрат.
dal

Re: Пътеките в градините

Мнение от dal »

е нищо де , то не е задължително да мислим еднакво
пет пари не давам за вдъхновението , което сочи възможност за непроходими пътища поляти с имагинерни девичи мечтания
животът е търчащ табун и развяти гриви наоколо , а не буда клекнал край езерце глуповато съзерцаващ

има много грозни дворове , наистина
и като така , нещо постижимо и с по малко урушма труд и средства според мен в по голяма степен би стимулирало хората да посегнат и да стегнат наоколо
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7445
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 885 пъти
Получил благодарност: 1733 пъти

Re: Пътеките в градините

Мнение от ljuboznatelna »

Така е, всеки е с различни възможности. Не материални..
Колко човека биха се сетили да превърнат обикновен тротоар в това ;)
Изображение
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Пътеките в градините

Мнение от Noel »

ljuboznatelna написа:Така е, всеки е с различни възможности. Не материални..
Колко човека биха се сетили да превърнат обикновен тротоар в това ;)
Изображение
Гениално :daaa:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
dal

Re: Пътеките в градините

Мнение от dal »

гледам тук и там и само веднъж на живо да се излиза с форми бетон -хем камъни , хем не точно :dovolen:
Изображение
Изображение
Изображение
знам че им добавят разни съставки и оцветители в бетона , но не знам подробности

комбинацията едри чакъли и плочопътеки също ми изглеждат достъпни и издържани и функционални

само не знам комбинациите дървени талпи и шайби и камък как се държи под климатичните условия навън ?
такива например? Изображение

ето такива имам големи , от топола , и са много шайбите , сега са на сухо ... диаметър 70-см- 90 см
Изображение
sofy
Баш кафе майстор
Мнения: 2067
Регистриран на: Юли 6, '12, 08:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 64 пъти
Получил благодарност: 49 пъти

Re: Пътеките в градините

Мнение от sofy »

Тези мозайки с многото камъчета ми се виждат много "бъбриви",обсебващи вниманието,но когато са като малък детайл,лека закачка ми харесват,например това Изображение
незабравка

Re: Пътеките в градините

Мнение от незабравка »

dal написа:е нищо де , то не е задължително да мислим еднакво
пет пари не давам за вдъхновението , което сочи възможност за непроходими пътища поляти с имагинерни девичи мечтания
животът е търчащ табун и развяти гриви наоколо , а не буда клекнал край езерце глуповато съзерцаващ

има много грозни дворове , наистина
и като така , нещо постижимо и с по малко урушма труд и средства според мен в по голяма степен би стимулирало хората да посегнат и да стегнат наоколо
За мене идеалния баланс в живота е да редувам търчащия табун и развятите гриви с клеклания буда край езерцето.Та искам семпло и небиещо на очи подреждане на двора ,с тук -таме някой малък артистичен елемент,който да грабва окото.
Абе,зодия Близнаци съм. :D
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”