От А до Я за любимите домати 2020

Модератор: Миша

Заключено
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6107
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2370 пъти
Получил благодарност: 1342 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от alys »

Ким, при мене Ямал стана доста по-висок, по спомени около 80-90 см, ако не и метър. Доста роди, но не е моят домат. Розово с картофени листа имам и ако държиш на сорта и случайно не ти поникнат товите, мога да ти изпратя. Това беше единственият възродил се сорт след мана.

Жана, благодаря! :dovolen:
Дон Домат
Кана кафе
Мнения: 614
Регистриран на: Фев 14, '17, 18:30
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 66 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от Дон Домат »

Алис, аз не съм доволен от тази лампа.По добре гролукса на Силвания.
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6107
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2370 пъти
Получил благодарност: 1342 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от alys »

Дон Домат, за началото е достатъчна. Миналата година с тези лампи отгледах разсадите. Ей го къде е март. :D И като блесне онова слънце, всичко е ок. И са много икономични.
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13547
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 181 пъти
Получил благодарност: 288 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от kim »

alys написа: Яну 11, '20, 23:05 Ким, при мене Ямал стана доста по-висок, по спомени около 80-90 см, ако не и метър. Доста роди, но не е моят домат. Розово с картофени листа имам и ако държиш на сорта и случайно не ти поникнат товите, мога да ти изпратя. Това беше единственият възродил се сорт след мана.
Алис, Ямал хибрид ли е? Така прочетох в един сайт в друг не срещнах такава информация. Ако е така, може за това да е станал при теб толкова висок. Сея го от любопитство, каквото стане.
Розовия с картофени листа съм го сяла много отдавна и съвсем не знам дали държа на него :dovolen: . Тази година ще разбера и ако ми хареса ще си оставя семена. Седем семки са в пликчето и е предизвикателство дали ще поникнат след толкова време.
Мисля, че ще стане. За пипера Sweet banana от който си открих останали семена повече се съмнявам.
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6107
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2370 пъти
Получил благодарност: 1342 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от alys »

Ямал е директен. От Христов ми бяха семената.
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13547
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 181 пъти
Получил благодарност: 288 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от kim »

Благодаря Алис! Ето тук пише така, някъде към средата на страницата https://www.fermeru.pro/tomat-yamal-har ... sorta.html
Не изтраях да ги гледам пред мен и в момента семената се "барбутират"ли беше? :D Вече мога да заспя спокойно...
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6107
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2370 пъти
Получил благодарност: 1342 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от alys »

Може пък аз да съм забравила колко висок е бил Ямал.
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13547
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 181 пъти
Получил благодарност: 288 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от kim »

alys написа: Яну 12, '20, 00:01 Може пък аз да съм забравила колко висок е бил Ямал.
Става дума за това, че е хибрид
"...Подобно на много други хибриди, домат Ямал (характеристиката и описанието на сорта е по-горе) се отглежда главно в разсад. Това е така, защото при засаждане веднага на лехите реколтата може да се получи цял месец по-късно.

Источник: https://www.fermeru.pro/tomat-yamal-har ... sorta.html "
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6107
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2370 пъти
Получил благодарност: 1342 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от alys »

При Христов са само директни сортове. Възможно е някъде някой да го е хибидизирал. Както е случаят с Брутус. Илюзия ми даде семена за хибрид Брутус, а в нета намирам информация за директен сорт със същото име, плодовете изглеждат по същия начин. Ще тествам дали има разлика. Ако ми хареса сортът и догодина, ще продължа да го отглеждам и ако семената наистина са били от хибрид, след три години сортът ще се разпадне. Имам предвид от събираните семена ще продължа да събирам. Но имам останали семена от оригиналните, така че ще сравнявам. Ще се занимавам с този сорт, защото беше много здраво растение и даде много добра реколта. Имам леки опасения, че може нещо да не се получи, защото другите две растения не се изявиха по същия начин.
Последно промяна от alys на Яну 12, '20, 00:27, променено общо 1 път.
run.

Re: От А до Я за любимите домати 2020

Мнение от run. »

При многосортовото разнообразие на домати и други видове култури и липса на място за спазване на сортовата индивидуалност във владенията на г-н Христов е разбираемо неволно объркване в това което се продава или купува и във възприемането на характеристиките на някакви си неща.... Но г-н Христов продължава да е репер в нестандартното...
Достатъчно неразбираемо ли го написах за да се спре нещо което не ми харесва?
:dovolen:
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”