За градината и изхранването

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17079
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 144 пъти
Получил благодарност: 529 пъти
Обратна връзка:

Re: За градината и изхранването

Мнение от Миша »

nadin написа:
МГХ написа:Препоръчайте ми грах за ранен.Искам да го посея тази неделя и да стане до началото на май ,когато се разсаждат другите зеленчуци.Проверих за сортове в нета и излизат ето тези :
Ран 1 е един от по-старите български ранни сортове. Предпочитан е заради добрите му добиви, дружното зреене и късия вегетационен период. За около 50 дни той е готов за беритба.
Тамиш - дължината на вегетационния период е средно 56 дни. Растенията са високи 82-92 см. Залага първата плодна чушка на 6-ти до 8-ми възел. Преобладават зърна с размер 9-10 мм и над 10 мм (36-58%).
Не разчитам на кой знае какви добиви ,но повече за разнообразие и за наторяване на почвата.
Ние като гледахме грах едно време най-накрая открих че е по-важен вкуса от колкото кога никне. Всичките грахове може да ги сееш рано но само някои са сладки и крехки, а на някои може и шушулката да се ползва за готвене като зеления боб. Потърси си такива сортове. Аз вече не следя нещата и не знам в момента какво има на пазара но преди имаше един два вида точно такива сортове.
Вкусен сладък грах ,който се намира и в момента на пазара -Мануела ,аз го сея от края на март нататък до средата на август ,по-ранното засяване не ти гарантира по-ранно бране,грахът ще стане,когато се затопли

още е рано за софийско да сееш,Зеленко
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10138
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 391 пъти
Получил благодарност: 1131 пъти

Re: За градината и изхранването

Мнение от МГХ »

Миша ,благодаря! Аз си мислех :hmmm: ,че щом е ранен сорта и става за 50 дни примерно, значи го засявам тази неделя на 1.03. , за 10-15 дни пониква и до 6.05.е готов.Изскубвам го и на неговото място садя пипер и патладжан.Хем идват след грах и спанак , хем почвата е обогатена от тях. Ама явно сметката ми няма да излезе.
Сега един друг въпрос. Засях семената от пипер и мисля да не го пикирам.Щом поникнат и укрепнат ,ще ги изнеса на остъкления балкон на хладно и ще си растат бавно докато дойде време за градината.Една позната прави така и отглежда прекрасни чушки.При това положение освен да ги подсъпя с почва друго да им слагам ли ? Тор? Някакъв биостимулатор ? Или да разчитам на запасите в торфа? Но съм останала с впечатление ,че те са за около месец .
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3891
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 61 пъти
Получил благодарност: 302 пъти

Re: За градината и изхранването

Мнение от scleri »

Айде народе на промоцията. Най-новото в областта на градината и изхранването. Садиш си едно коренче и береш два килограма картофи и 250 чери домата. От едно растение.

Изображение

Бързайте щото у нас ще бъдат внесени само 700 броя от това чудо на прородата, и първото вече е продадено. Остават само още 699.
Цялата оферта тук - http://promo.bakker.bg/tomtato/?utm_sou ... l-27022015
troll

Re: За градината и изхранването

Мнение от troll »

Tomtato е запазена търговска марка на М&Т.
А цената в Бг е по - ниска от ГБ, където го дават за 15 англииски лева.
Присадка!
:mrgreen:
А как се пресажда в градината :mrgreen: не ми се мисли.
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4918
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 390 пъти
Получил благодарност: 321 пъти

Re: За градината и изхранването

Мнение от Di_Va »

scleri написа:....
Бързайте щото у нас ще бъдат внесени само 700 броя от това чудо на прородата, и първото вече е продадено. Остават само още 699.
Склери, да не си ти първият купувач тук ;) ?
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13547
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 181 пъти
Получил благодарност: 288 пъти

Re: За градината и изхранването

Мнение от kim »

МГХ, миналата година към края на февруари сях един грах на фирма "Флориан", не помня името,
по-късно ще го напиша, като ида да го видя. Точно в началото на май бях готова да го измъквам,
защото мястото щеше да ми трябва и на мен за чушките и патладжана.
Не знам дали, защото му се заканих или е от сорта, но за няколко дни грахът спря да цъфти и
всички шушулки до най-малката си изпълниха зрънцата.
После ми се видя малко на нагорно чистенето няколко дни, но си заслужаваше реколтата.
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
РОУЗ

Re: За градината и изхранването

Мнение от РОУЗ »

scleri написа:Айде народе на промоцията. Най-новото в областта на градината и изхранването. Садиш си едно коренче и береш два килограма картофи и 250 чери домата. От едно растение.

Изображение

Бързайте щото у нас ще бъдат внесени само 700 броя от това чудо на прородата, и първото вече е продадено. Остават само още 699.
Цялата оферта тук - http://promo.bakker.bg/tomtato/?utm_sou ... l-27022015
35 лева коренчето! :shock:
Направо няма да останат. :lol:
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: За градината и изхранването

Мнение от apis »

Ако отглеждате лешници,да споделите какви са особеностите на видовете(има дървовидни,храстовидни,декоративни червени криваци и т.н.) !?
Както се прави в повечето случаи,след засаждането никакви грижи ! И всички се превръщат в декоративни,храсталаци с гъсти клонаци !
Тук там някой с ядка ! Ще е от голяма полза споделен практически опит от Вас,т.к.ако оставим само на теорията ще имаме само шумаци !
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4788
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 8 пъти

Re: За градината и изхранването

Мнение от Tanet »

apis написа:Ако отглеждате лешници,да споделите какви са особеностите на видовете(има дървовидни,храстовидни,декоративни червени криваци и т.н.) !?
Както се прави в повечето случаи,след засаждането никакви грижи ! И всички се превръщат в декоративни,храсталаци с гъсти клонаци !
Тук там някой с ядка ! Ще е от голяма полза споделен практически опит от Вас,т.к.ако оставим само на теорията ще имаме само шумаци !
И най-вече кога с какво да се пръска срещу онази гад дето ги надупчва и не оставя едно читаво лешниче?
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13794
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 261 пъти
Получил благодарност: 533 пъти

Re: За градината и изхранването

Мнение от zeleno »

не , че имам конкретен опит , но човек трябва да е наясно защо му трябват
за декоративна цел - криви и красиви
за плод - три основни масови сорта , които взаимно се опрашват
http://www.leshnik.bg/material.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”