Акваристика

За домашните и дивите животни
Публикувай отговор
Аватар
gonel
Кафевар/ка/
Мнения: 955
Регистриран на: Фев 23, '10, 08:27
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 27 пъти

Re: Акваристика

Мнение от gonel »

Е, не ме кори... :oops: Нали се мъча, да се грижа за тях...
Питах един ветеринар, каза, че са люспи сигурно, нещо се бели кожата му... Не ми вдъхна доверие никак...
Ще те послушам все пак! Ще потърся кадърен ветеринар... :stiskam:
Търся хибискуси Black Dragon, Magnifique, Zoey!
Роза1924
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1833
Регистриран на: Сеп 24, '10, 17:55

Re: Акваристика

Мнение от Роза1924 »

А нашата почти 30 годишна червенобуза костенурка Калиопи се спомина. Бях писала преди два месеца, че има проблем - излезе й част от червото извън корубата. Водихме я на доктор и стана ясно, че не може да й се помогне. Имаше някакво подобрение за известно време, но след това за няколко дена спря да се храни и толкова...
Лоша работа!
Силвестър
Kъсо кафе
Мнения: 55
Регистриран на: Мар 4, '10, 10:30
Местоположение: София

Re: Акваристика

Мнение от Силвестър »

gonel,моята костенурка също й се бяха подули и затворили очите ,обадих се на ветеринаря и той ми каза ,че е конюктивит .Това беше още преди 2 години,но вече непрекъснато държа нощната лампа включена и костенурката излиза на островчето да се препича на нея.Иначе във водата имам нагревател.Не помня моята за колко време се оправи ,но май беше доста бързо.Обаче ти пишеш ,че твоята живее в езерце?Може би не съм разбрала?Дано да се оправи по-бързо!!! :stiskam:
ico
Kъсо кафе
Мнения: 78
Регистриран на: Мар 11, '10, 12:35
Местоположение: Пловдив

Re: Акваристика

Мнение от ico »

Костенурките (пък и не само те) се разболяват заради мизерните условия в които собствениците им ги държат и неподходящата диета. Прочети цялата статия от "http://bg.wikipedia.org/wiki/Червенобуза_костенурка" и конкретно за очите:
Гъбично възпаление на очите – предизвиква се от неправилно и еднообразно хранене с храни, бедни на Вит А (сушени скариди и други подобни) и мръсна вода. Болната костенурка е с подути, почти напълно затворени очи, спира да се храни и е малко подвижна, като без навременно лечение в крайна сметка умира (за съжаление това се случва с много костенурки поради невежество или немарливост на стопаните). В начален стадий заболяването е лечимо. Костенурката се изважда от терариума, които се дезинфекцира с гореща вода, калиев перманганат (от аптеката) или разтвор на белина. Ако има други костенурки те се изкъпват в силно разреден разтвор на калиев перманганат (водата да е бледо розова) за няколко минути и се връщат в основно дезинфекцирания терариум и се хранят главно с риба с добавка на Вит А (рибено масло върху суха котешка храна например). Болната костенурка се поставя в дезинфекциран съд със съвсем малко преварена вода – така че да може да пие, но не и да си мокри очите. Включва се денонощно лампа, като температурата трябва да е по-висока от обикновено – 30°С на водата и на въздуха 40°С под лампата. В очите и се капят 3 пъти на ден (в по-напреднал стадий и по-често) капки за очи Сулфацетамид – от хуманната аптека, но когато окото е поне частично отворено. В по-тежки случаи можете да се опитате да отворите окото с помощта на нещо меко така че да можете да капнете лекарството в него. Може също да се използва и антибиотиков мехлем за очи – пак от хуманната медицина. Отделно животното се храни насила (устата се отваря с помощта на пластмасова пластинка) с малки парченца риба с добавка от Вит А. Всички тези процедури са много трудни, когато се касае за малко костенурче, но това е еднинствения шанс то да бъде спасено. За да не се стига до там трябва да храните костенурките си разнообразно и пълноценно, а водата да се поддържа чиста.
Аватар
danielka_y
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1481
Регистриран на: Апр 4, '10, 21:36

Re: Акваристика

Мнение от danielka_y »

danielka_y написа:
View My Video
Това го продаваме :snif:
аквариум 200л + шкаф + помпа + филтри + нагревател + цялата декорация в аквариума

Ако някой прояви интерес да пише на лични
Изображение
Аватар
maili
Кафевар/ка/
Мнения: 988
Регистриран на: Дек 13, '09, 13:03

Re: Акваристика

Мнение от maili »

Да се глобна и аз тука.От известно време само риби ми плуват из мислите.Много искам да си направя хубав аквариум с хубави рибки,всъщност съм започнала де,но ще видя до къде ще стигна.И се радвам много,много :D
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11903
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 191 пъти
Получил благодарност: 303 пъти
Обратна връзка:

Re: Акваристика

Мнение от johnstalker »

maili написа:Да се глобна и аз тука.От известно време само риби ми плуват из мислите.Много искам да си направя хубав аквариум с хубави рибки,всъщност съм започнала де,но ще видя до къде ще стигна.И се радвам много,много :D
Запиши се за БАЕ. Там има какво да се научи. :daaa:
Аватар
maili
Кафевар/ка/
Мнения: 988
Регистриран на: Дек 13, '09, 13:03

Re: Акваристика

Мнение от maili »

Разбира се, че съм се вписала,ама още ми е сложно да се оринтирам,много информация има.
Публикувай отговор

Обратно към “Домашни любимци и зоосвят”