Розите в нашите градини 2022 г.

Публикувай отговор
Аватар
borislava.kirilova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1178
Регистриран на: Мар 29, '19, 22:20
Местоположение: с. Комощица, на 14км от гр. Лом
Дал благодарност: 829 пъти
Получил благодарност: 1015 пъти

Re: Розите в нашите градини 2022 г.

Мнение от borislava.kirilova »

Както е тръгнало, с розите ще отваряме категория "Вечноцъфтящи". :liubov2:
Снимката е от 18.12.2022г.

Rose 'Winter lodge' , Modern Shrub, Robert Laperriere 2010
& Rose 'Astronomia ® - Meiguimov', shrub rose, Meilland 2006

Изображение

Изображение
lilaby
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1223
Регистриран на: Окт 24, '15, 20:19
Дал благодарност: 427 пъти
Получил благодарност: 285 пъти

Re: Розите в нашите градини 2022 г.

Мнение от lilaby »

borislava.kirilova написа: Яну 8, '23, 19:06 Както е тръгнало, с розите ще отваряме категория "Вечноцъфтящи". :liubov2:
Снимката е от 18.12.2022г.

Rose 'Winter lodge' , Modern Shrub, Robert Laperriere 2010

Изображение
Разкажи повече за Winter lodge - колко вълни прави при теб, как се държат цветовете на слънце..
Аватар
borislava.kirilova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1178
Регистриран на: Мар 29, '19, 22:20
Местоположение: с. Комощица, на 14км от гр. Лом
Дал благодарност: 829 пъти
Получил благодарност: 1015 пъти

Re: Розите в нашите градини 2022 г.

Мнение от borislava.kirilova »

lilaby, на 4 годишна възраст е. Пристигна по грешка, но се оказа страхотна. След втората година я преместих, защото тръгна да става огромен храст и прегради една пътека. Това лято бе на новото място. На пълно слънце е и поливане от капково, с дюзи 20л/час. Направо страх ме хваща от нея, защото е в кръгъл розариум, а е огромен мощен храст. Към момента е 2.70м клони във всички посоки и има с дебелина 3-4см. Всяка пролет я режа като флорибунда на 50см като купа, но тази година може би ще я оставя по- висока. Цветовете не им пречи слънце и дъжд, дълговечни са и отварят постепенно като на един клъстер има от пъпки до прецъфтял цвят. Има 2 неща, които не зная дали биха ти допаднали, за мен не са дефекти, но.. По венчелистчетата се появяват 'розови лунички' и по-скоро като прецъфтяват хербаризират, а не се самопочиства.
lilaby
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1223
Регистриран на: Окт 24, '15, 20:19
Дал благодарност: 427 пъти
Получил благодарност: 285 пъти

Re: Розите в нашите градини 2022 г.

Мнение от lilaby »

borislava.kirilova написа: Яну 9, '23, 14:34 lilaby, на 4 годишна възраст е. Пристигна по грешка, но се оказа страхотна. След втората година я преместих, защото тръгна да става огромен храст и прегради една пътека. Това лято бе на новото място. На пълно слънце е и поливане от капково, с дюзи 20л/час. Направо страх ме хваща от нея, защото е в кръгъл розариум, а е огромен мощен храст. Към момента е 2.70м клони във всички посоки и има с дебелина 3-4см. Всяка пролет я режа като флорибунда на 50см като купа, но тази година може би ще я оставя по- висока. Цветовете не им пречи слънце и дъжд, дълговечни са и отварят постепенно като на един клъстер има от пъпки до прецъфтял цвят. Има 2 неща, които не зная дали биха ти допаднали, за мен не са дефекти, но.. По венчелистчетата се появяват 'розови лунички' и по-скоро като прецъфтяват хербаризират, а не се самопочиства.
За мен е интересно дали съвпада по цъфтеж с Leonardo de Vinci за да си правят компания. По принцип за Winter lodge има много малко информация.
Аватар
borislava.kirilova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1178
Регистриран на: Мар 29, '19, 22:20
Местоположение: с. Комощица, на 14км от гр. Лом
Дал благодарност: 829 пъти
Получил благодарност: 1015 пъти

Re: Розите в нашите градини 2022 г.

Мнение от borislava.kirilova »

lilaby при мен не остава без цвят. Но това зависи от конкретните условия. При мен на пълно слънце, с отстояние по 1.5м от съседни розови храсти, при корена. Самото място поне 15 години бе трева, а преди това зеленчукова градина. За съжаление не отглеждам Леонардо да Винчи и не мога да направя коментар дали цъфтежите съвпадат. На мен също ми направи впечатление, че за тази роза с отлично здраве, мощен храст и цъфтеж в цветова гама, която е с малко сортове, няма много инфо.
iv.tarlen
Баш кафе майстор
Мнения: 2384
Регистриран на: Юни 7, '16, 16:45
Местоположение: Казанлък

Re: Розите в нашите градини 2022 г.

Мнение от iv.tarlen »

Изображение
iv.tarlen
Баш кафе майстор
Мнения: 2384
Регистриран на: Юни 7, '16, 16:45
Местоположение: Казанлък

Re: Розите в нашите градини 2022 г.

Мнение от iv.tarlen »

Изображение
iv.tarlen
Баш кафе майстор
Мнения: 2384
Регистриран на: Юни 7, '16, 16:45
Местоположение: Казанлък

Re: Розите в нашите градини 2022 г.

Мнение от iv.tarlen »

Изображение
iv.tarlen
Баш кафе майстор
Мнения: 2384
Регистриран на: Юни 7, '16, 16:45
Местоположение: Казанлък

Re: Розите в нашите градини 2022 г.

Мнение от iv.tarlen »

Изображение
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5775
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 2066 пъти
Получил благодарност: 2483 пъти

Re: Розите в нашите градини 2022 г.

Мнение от Тутти »

Следвам те днес из темите, цъкам ли цъкам. Всичко е прелест, но тези рози-чудо са изумителни. И през зимата да видиш снимки на такива рози си е направо оптимизиращо. Супер!
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”