Да поприказваме за доматите - 2018

Модератор: Миша

Заключено
Идеал
Kъсо кафе
Мнения: 51
Регистриран на: Юли 11, '18, 15:45

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Идеал »

ivko69 написа: Авг 28, '18, 13:05
lidiq_macka написа: Авг 28, '18, 12:21 По моему е 0,7гр. на 10л. вода.
Така е-0,7гр на 10л. вода..
:daaa:

Трябва златарска везна
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4877
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 50 пъти
Получил благодарност: 645 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Ако е течно,една двукубикова спринцовка ще свърши работа..Един кубик е равен на един грам...Ако е на прах,виждаш колко е съдържанието на опаковката,слагаш го на едно стъкло и правиш една хубава и дълга еднаква по дебелина линия и го делиш,ако е три грама-на четири равни части,ако е пет грама-на седем равни части и т. н.

4гр,правиш линията която ти казах и делиш на четири,после отделяш едната част и остават 3гр,а тях делиш на 5 и получаваш 5 части по 0,7 и така...
Дон Домат
Кана кафе
Мнения: 614
Регистриран на: Фев 14, '17, 18:30
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 66 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Дон Домат »

MotacillaAlba написа: Авг 28, '18, 14:17 Интересна идея - как ги връзваш? Краставиците се държат сами за мрежата. Може ли да покажеш снимка по-нататък - като пораснат и наедреят?
Връзвам ги за мрежата, както и краставиците. А мрежата е здраво опъната на два кола.
Снимки ще има, само да останат домати, че ги е натиснала една белокрилка... :svekurva:
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4877
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 50 пъти
Получил благодарност: 645 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

ivko69 написа: Авг 28, '18, 16:46 Ако е течно,една двукубикова спринцовка ще свърши работа..Един кубик е равен на един грам...Ако е на прах,виждаш колко е съдържанието на опаковката,слагаш го на едно стъкло и правиш една хубава и дълга еднаква по дебелина линия и го делиш,ако е три грама-на четири равни части,ако е пет грама-на седем равни части и т. н.

4гр,правиш линията която ти казах и делиш на четири,после отделяш едната част и остават 3гр,а тях делиш на 5 и получаваш 5 части по 0,7 и така...
Ивко,бъркаш със последното..Като останат 3гр ,си ги делиш на 4 равни части..Не е много точно,но все пак ...
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

Има електронни мерителни лъжички. Мерят през 0,1 до 30 или 300 г, не помня, а и като ми трябва нещо над 10 г, ползвам кухненската електронна везна. Иначе, може да направите по-голяма доза, ако не е много скъп препаратът (и да се изхвърли ненужното). Никога нямаше да ми дойде на ум да използвам 3/4=0,75 по начина на Ивко! Докато нямах лъжичка, преценявах на око малките количества, като ги сравнявах с пакетчето. Днес си премерих кучетата, за да не предозирам таблетките и в общи линии ги бяхме преценили правилно.
Опитвала съм домати на мрежа. Така силно увиснаха, че отдолу към 20-30 см си бяха почти на земята (стъблото беше хоризонтално отдолу).
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17079
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 144 пъти
Получил благодарност: 529 пъти
Обратна връзка:

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Миша »

Ако е на прах,виждаш колко е съдържанието на опаковката,слагаш го на едно стъкло и правиш една хубава и дълга еднаква по дебелина линия и го делиш
Ако е на прах пак делите на милилитри, просто измервате количеството прах в мерилка за милилитри , виждате примерно 10 гр е 15 милилитра , значи 1 гр е 1,5 мл

Много моля, за въпроси, които касаят следваща реколта,ме питайте в зимния сезон, сега така ме завъртя въртележката , че нямам време да се обърна, извинявам се на всички, на които не съм отговорила на запитванията на лични , гледам да отговоря на спешните въпроси, колкото да се спаси таз годишната реколта
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Пламен
Кафе с мляко
Мнения: 204
Регистриран на: Юни 16, '17, 22:16

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Пламен »

Има електронни везни. За 10ина лв не си струва човек да си припомня математиката и физиката.
blader
Kъсо кафе
Мнения: 66
Регистриран на: Юни 12, '17, 10:25
Получил благодарност: 1 път

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от blader »

Ето едно предложение за мини везна за следващия сезон: https://www.aliexpress.com/item/500g-x- ... autifyAB=0
Мисля, че моя е същия или поне визуално е 1:1, 2 години ми служи безупречно и наиситна беше 0.1г точен, има и по прецизни, ако на някой му трябва има и 0,01г и те така те :)
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4877
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 50 пъти
Получил благодарност: 645 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Днес бях готов да си скубя половината домати,но добре,че ги загледах.....Ми тия са взели да правят от ония спящите...Направо се изкефих-Ръгбито почнало от първа китка,та до четвърта,по две-три доматчета,крушата на Теди-и тя,Меча лапа,тук-там,Каспийски розов-и той,само Доброгледа където е родил,няма връщане,но имам от него по още две китки...Всичките ми корени имат разни забележки,като пожълтели листа,алтернарийка,но като се има в предвид,че не съм пръскал с нищо от близо два месеца,направо си е кеф...
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

А моите маносани домати тук-там връзват и наедряват, не знам как го правят. Едва ли някога ще успея да броя китки, при мене винаги има колтуци и да се оправят както могат. Гледам, че на някои колтуци има домати, други са пас. Ако няма втора вълна на маната, ще има поне за една голяма салата. Крушовидните определено ме спечелиха за следващия сезон.
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”