Дългочакана мечта

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
Лавандулов залез
Кафе с мляко
Мнения: 243
Регистриран на: Окт 1, '21, 17:28
Местоположение: Ветровитата долина на тракийските владетели
Дал благодарност: 55 пъти
Получил благодарност: 398 пъти

Re: Дългочакана мечта

Мнение от Лавандулов залез »

Любознателна, фломиса, че и салвиите- тази и розовата, са от Албамар. Когато ги поръчах все още не бях открила Зелена пролет, дори днес си получих поръчката оттам :lol: Ако искаш наесен ще ти събера семена от фломиса, тази година ще има в изобилие :mrgreen:
А салвията - миналата пролет я поръчах и бяха две. Гледах ги в сандъче и цяло лято бяха с големина на теменужка кажи речи и до есента оцеля тази. А тази година еее :chchaa:
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2623
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 801 пъти
Получил благодарност: 807 пъти

Re: Дългочакана мечта

Мнение от Lalel4e »

Лавандулов залез написа: Май 24, '24, 18:19 .. пък то едни има няма 20 квадрата.
Как 20, бе?! :shock:
Да не изтърва едната нула?
Аватар
Лавандулов залез
Кафе с мляко
Мнения: 243
Регистриран на: Окт 1, '21, 17:28
Местоположение: Ветровитата долина на тракийските владетели
Дал благодарност: 55 пъти
Получил благодарност: 398 пъти

Re: Дългочакана мечта

Мнение от Лавандулов залез »

Лече, имам предвид само градинката за зарзават, затова квадратните метри са по- малко :nod:

Днес докато вадех едните лалета видях едни дребни поникнали нещица - заприличаха ми на семенаци кукуряци :lol: че се и римуват. Предполагам че са това, защото са близо до двата ми кукуряка там и имат по две стъбълца с по три листенца на върха. Пресадих пет на различни места, останаха още три четири броя. Чак се изненадах.
Скоро чакам да цъфне и една ехинацея семенак, много съм любопитна как ще изглежда.
Отнякъде са изникнали насред китките две коприви, оставила съм ги за билки :mrgreen:
Вчера когато ММ ми взимал растенията от Зелена пролет от еконта ми разправя, че някаква жена го питала от къде са поръчани :lol: той и казал че не знае. Та тъй де, част от растенията бяха в голяма торба и в кашон вътре и навън стърчи едно голямо индрише - явно него е видяла. От много време искам да си завъдя индрише, не че правя компоти или сладка, ама да си имам. Баба имаше и го слагаше на компотите с кайсии. А аз помня, че все ходех да го мириша :tzvetoman: едва ли сте изненадани.
В поръчката ми има и мурсалски чай - ще правя трети опит да го отглеждам, тъй че пожелайте ми успех
Аватар
Лавандулов залез
Кафе с мляко
Мнения: 243
Регистриран на: Окт 1, '21, 17:28
Местоположение: Ветровитата долина на тракийските владетели
Дал благодарност: 55 пъти
Получил благодарност: 398 пъти

Re: Дългочакана мечта

Мнение от Лавандулов залез »

Миналата седмица купих още домати разсад - общо 11 броя, така се случи. Този път розови - два сорта уж исках по 5, но от единия бяха останали 4, и две коренчета някакъв Меделина, бабата много го похвали, че казвам на ММ дай да го пробваме. Оскубах си марулите, че изведнъж задъртяха и започнаха да връзват семена, оставих две да им узрее семето. Всички доматки се ококориха и започнаха да растат, чушките май не толкова. Тиквичките много бързо се разлистиха и до края на месеца чакам вече да бера :lol: Пролетта сях три гнезда рогата меродия, изникнаха уж, обаче останаха по едно време две. Гледам наскоро едното гнездо взела да съхне, че и другото да пожълтява. Що така не знам.
Ей я голямата площадка за експерименти

Изображение

На левия долен ъгъл се вижда праза, за който ви обяснявах преди. Расте си обаче, бавничко но расте. Цвеклото обаче много ме радва. Аз нали почти всичко изпробвам самостоятелно за първи път и установих, че сравнително бавно изниква, но пък главите се развиват не толкова бавно. Преди две седмици сях още две редчета, тук там са изникнали, може би вече им е топло. Но най-първото е вързало едни хубави глави и красиви цветни листа. Чак нямам търпение да извадя една, за да видя.

Изображение

Изображение

Сега за другата градина. Тези дни се заимах с още 4 рози :mrgreen: , едната снощи я посадих, но другите ще чакат. Опитвам се да убедя ММ да изчистим една ивица покрай бордюра на пътеката и там да преместя божурите и новите рози. Беше се размрънкал пак тия дни, че не можело да се минава от тази страна на зарзаватската градинка- заради китките и му казах - дай да почистим отгоре и да ги преместя там. Той каза, че ще си помисли :lol: Така или иначе тревата му си остава много, а и около бордюрите трудно се коси.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Розата ми Елф изведнъж започна да расте, за две седмици дръпна сигурно поне 20 сантиметра, а снощи видях, че има и две пъпки
Вятъра килна дилянката на една страна и се е подпряла на три лука, сякаш са двойка, която танцува :D

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Лавандулов залез
Кафе с мляко
Мнения: 243
Регистриран на: Окт 1, '21, 17:28
Местоположение: Ветровитата долина на тракийските владетели
Дал благодарност: 55 пъти
Получил благодарност: 398 пъти

Re: Дългочакана мечта

Мнение от Лавандулов залез »

Единия лилиум мартагон цъфна, другия в сенчестата градинка зад навеса нещо му е изяло върха, така че тази година няма да е.

Изображение

Изображение

Изображение

Вижте и обичайния за тук вятър как добавя движение на пейзажа

Изображение

Изображение

Изображение

Strawberry hill

Изображение

Golden celebration - сетих се как се казваше :lol:

Изображение

Leonardo da Vinci

Изображение

Изображение
Аватар
Лавандулов залез
Кафе с мляко
Мнения: 243
Регистриран на: Окт 1, '21, 17:28
Местоположение: Ветровитата долина на тракийските владетели
Дал благодарност: 55 пъти
Получил благодарност: 398 пъти

Re: Дългочакана мечта

Мнение от Лавандулов залез »

Оф, хора, вече сте разбрали какво ни сполетя. Добрана новина е, че сме добре, както малкия каза - мамо, радвам се, че оживяхме. Направо беше като на война вътре в къщи да се слуша и гледа какво става навън. Малко се понаводнихме, колата е пострадала, покрива и той малко, но най-зле е естествено двора.
Почти всичко е съсипано, снощи нямаше как да се види - топките град не се бяха стопили. Днес дядото започнал да чисти листата, посъбрал малко, поорязал дръвчетата. А аз се хванах да режа розите преди малко - все от някъде трябва да започна. Някои бяха толкова очукани, че ги орязах едва ли не на гол чукан, дано се съвземат. Все пак дори така няма гаранция, все някъде остана наранена кора. А последните тъкмо ги бях пресадила в саксии и ги курдисах на плочата.
Започнах да поокълцам и розмарина, и той раздърпан, но ще се оправи. Иначе градината пред къщата все още не съм видяла, от листата на асмата не се вижда кое е оцеляло.
От зарзавата само цвеклото е останало, а миналата неделя бях извадила една глава да го опитам. Запазили са се само растенията покрай оградата откъм съседката - дървената.
Да сме здрави, желание за работа има, малко сме поотчаяни, но ще ни мине.
Аватар
Kakichka
Виенско кафе
Мнения: 464
Регистриран на: Юли 7, '20, 20:28
Дал благодарност: 223 пъти
Получил благодарност: 435 пъти
Обратна връзка:

Re: Дългочакана мечта

Мнение от Kakichka »

Ех, Лавандулке, влязох специално да видя как сте, много ми е мъчно :cry: за красивата ти градина. Ако нещо мога да споделя с теб като китки, ще кажеш след като разчистиш. Важното е наистина да сте живи и здрави!
Добрата фея, която понякога се превръща в луда кравичка. Обичам шарено в розови нюанси, пролетта и вярвам в доброто приятелство.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7445
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 885 пъти
Получил благодарност: 1733 пъти

Re: Дългочакана мечта

Мнение от ljuboznatelna »

Ще се оправи градинката, и още по-хубава ще стане! Не знам какво да кажа... :snif: Кураж!
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”