ИРИС (Iris germanica) 2023

Заключено
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31789
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1154 пъти
Получил благодарност: 2827 пъти

Re: ИРИС (Iris germanica) 2023

Мнение от Мария Николова »

До един заслужават нормална снимка! :wooow2: :wooow2: :wooow2:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Това е моя фаворит! :slove:

Изображение

Изображение

Изображение
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
jozefin
Кафе машина
Мнения: 4486
Регистриран на: Дек 5, '09, 10:28
Местоположение: Ловеч, 200 m надморска височина, умереноконтинентален климат
Дал благодарност: 161 пъти
Получил благодарност: 448 пъти

Re: ИРИС (Iris germanica) 2023

Мнение от jozefin »

borislava.kirilova написа: Май 26, '23, 23:24Iris SCENTED WONOER - тази година цветоноса бе 1.57м. Точно с моя ръст. :ieeemyzh:
Изображение
Боби, имаш ли по-обикновена снимка и в цял ръст? Заинтригува ме с тази височина :dovolen: . Много е красив!
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31789
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1154 пъти
Получил благодарност: 2827 пъти

Re: ИРИС (Iris germanica) 2023

Мнение от Мария Николова »

Украинчета и френчета:
Тутти Фрутти, знаеш ли, че в тукашните села някога на едногодишното градинско цвете латинка са му казвали френче?

Изображение

Даже успях да намеря снимка, показана от Миша.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
borislava.kirilova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1167
Регистриран на: Мар 29, '19, 22:20
Местоположение: с. Комощица, на 14км от гр. Лом
Дал благодарност: 788 пъти
Получил благодарност: 992 пъти

Re: ИРИС (Iris germanica) 2023

Мнение от borislava.kirilova »

jozefin написа: Май 29, '23, 23:22
borislava.kirilova написа: Май 26, '23, 23:24Iris SCENTED WONOER - тази година цветоноса бе 1.57м. Точно с моя ръст. :ieeemyzh:
Изображение
Боби, имаш ли по-обикновена снимка и в цял ръст? Заинтригува ме с тази височина :dovolen: . Много е красив!
Jozefin, не съм правила други снимки. До него е мрежата на клематисите, тя е 1.50м, и той над нея. Но подозирам, че този ръст е плод на факта, че мястото има засенчване от стара круша и влагата не се изпарява мигновенно. На място с пълно слънце може и да е с по-нормален размер.
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5726
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1953 пъти
Получил благодарност: 2246 пъти

Re: ИРИС (Iris germanica) 2023

Мнение от Тутти »

Мерко, благодаря за увеличените снимки. Нежно розовия и аз много го харесвам.
Ти ми даде любов към ирисите. Преди да ми пратиш от тези великолепни цветя, само ММ им беше почитател, за мен бяха само сини перуники.
lilaby
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1220
Регистриран на: Окт 24, '15, 20:19
Дал благодарност: 408 пъти
Получил благодарност: 283 пъти

Re: ИРИС (Iris germanica) 2023

Мнение от lilaby »

Belle Fille


Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31789
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1154 пъти
Получил благодарност: 2827 пъти

Re: ИРИС (Iris germanica) 2023

Мнение от Мария Николова »

Изображение
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7769
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2567 пъти
Получил благодарност: 1438 пъти

Re: ИРИС (Iris germanica) 2023

Мнение от pepelqshka71 »

Мери, Мери, Мери, след много издирване на един объркан от мен ирис, с помощта на Влади го разконспирирах. Прегледах целите теми за ирис от 2021 и 2022 за да го открия, включително и линка към ирисите ти, защото съм си свалила снимката и съм го кръстила Westpointer'. Та... оказа се че само ти го имаш иии давам един бъбрек за него. Абе, ако не ти трябва бъбрек, давам каквото искаш.
Ето го прекрасника с истинското му име: Doodads. Влади се оказа, че го няма, иначе щях да си го купя от нея за да не те товаря.
Мария Николова написа: Май 16, '22, 15:25 ...
Изображение
...
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31789
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1154 пъти
Получил благодарност: 2827 пъти

Re: ИРИС (Iris germanica) 2023

Мнение от Мария Николова »

Вили, снимката е от 2022 г. Виж колко малко ириси цъфнаха тази година.
Изображение
И този не е цъфнял тая година. Иначе щеше да го видиш 3-4 страници назад.
Проверих в ХН и открих Doodads, записан във втора полянка, ред 5, място 1 ( S.A) Притеснява ме, че през 2019 г. съм записала "синьо, горе бяло" .
Но утре ще видя има ли повече от 1 ветрило и щом има, веднага ти пращам каквото е на 5.1. :ieeee: :ieeee: :ieeee:

И имам ХН задачка за утре пред очите си! :katericka:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2953
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1662 пъти
Получил благодарност: 1671 пъти

Re: ИРИС (Iris germanica) 2023

Мнение от Клеър »

Мери , направо не е за вярване , още в началото загледах като показваше снимки , че не се виждат цветоноси , но мислех ще закъснеят малко сигурно . При мен изведнъж изкочиха . Обаче миналата година и при мен доста не цъфтяха и аз се чудех на какво се дължи това чудо , но тази година пък двойно цъфтяха , мисля тази година само три не ми цъфна . Всички дадоха всичко от себе си . Като видях миналата година това и на есен ги наторих с бавно отлагаща тор , февруари пак . Не знам торта помогна ли или защото си бяха отпочинали , но всички цъфтяха прекрасно и поради хладното време и доста продължително . Задържаха се добре цветовете . Късно на есен пак ще им сложа , нищо не ми струва занятието . Същото направих и с розите и на мястото с доматите , но при тях само февруари .

Много лошо така , чакаш цяла година за тази огромна радост , а накрая такова слабо представяне .
Представям си какво пиршество щеше да е на тази огромна поляна . Дано догодина да се взривят от цвят !
Последно промяна от Клеър на Май 30, '23, 22:21, променено общо 1 път.
Заключено

Обратно към “Градински цветя и растения”