Азалия, Зеленика, Рододендрон (Rhododendron)

Публикувай отговор
Аватар
frigus
Кафе с мляко
Мнения: 259
Регистриран на: Юли 5, '11, 18:03
Местоположение: Бургас

Re: Азалия

Мнение от frigus »

хихи от никъде...

Да, да началото винаги има два края. Теоретично вече се полуфабрикувах. Явно осъществихме химията между нас. От понеделник почваме терапия с тор за кисели почви. Разреши ми да си взема резници ако се къпем заедно.
Поздрави!
Аватар
slunce83
Виенско кафе
Мнения: 446
Регистриран на: Апр 6, '11, 21:07
Местоположение: Благоевград

Re: Азалия

Мнение от slunce83 »

frigus написа:хихи от никъде...

Да, да началото винаги има два края. Теоретично вече се полуфабрикувах. Явно осъществихме химията между нас. От понеделник почваме терапия с тор за кисели почви. Разреши ми да си взема резници ако се къпем заедно.
Поздрави!

това с резниците не го схванах мн мн, но както и да е :)
САМО АЗ СЪМ АЗ!!!
МОИТЕ ЦВЕТЯ http://slunce83.snimka.bg/flowers/moite-cvetya.583889" onclick="window.open(this.href);return false;
МОИТЕ ПЛЕТИВА http://slunce83.snimka.bg/hobby/moite-pletiva.583893" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Ели
Kафенце
Мнения: 13
Регистриран на: Сеп 11, '12, 15:44

Азалия

Мнение от Ели »

Здравейте!
Съвсем нова съм в този форум.Обожавам цветята и се старая всички да бъдат добре и те също ми се отблагодаряват.
В края на зимата си купих прекрасна цъфтяща розова азалия. Доста дълго задържа цветовете си. После дойде лятото и не беше подходящо за присаждане.
Преди около две-три седмици я присадих и когато я извадих от саксията коренището беше станало като гъба.Накиснах го във вода,но не успях да разделя коренчетата и в крайна сметка го засадих така.Доколкото знам сега е периодът когато отново трябва да започне да цъфти. Използвах обикновенна почва от магазина,въпреки, че знам, че трябва да е по-киселинна от обикновенната, но по магазините такава не намерих. Препоръчаха ми да направя разтвор със лъжица оцет на литър вода за да коригирам PH-то.Подрязах връхчетата, но не изглежда никак добре.Торих с Кристанол -жълт и кафяв през десетина дни, но действам малко наслуки и не знам правилно ли постъпвам. Никак не ми се иска да я загубя, защото е наистина красива.
Моля, бихте ли ми дали съвет?
Благодаря предварително!
libra
Наркоман
Мнения: 11646
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 98 пъти
Получил благодарност: 67 пъти

Re: Азалия

Мнение от libra »

Едва ли имам право да давам съвети,защото уморих всички азалеи ,с които се сдобих през годините.Но мисля,че тези няма да навредят на твоята:
остави я на същото място ,на което е била до сега,
не я тори докато се съвземе,
опръсквай листата 2-3 пъти /на ден,
не прекалявай с поливките,остави я на същия режим преди пресаждането.
Въобще придържай се към предишните грижи,щом до този момент се е развивала добре.
Мисля,че те цъфтят по-късно ,към зимата.Сега вероятно залагат пъпки.
Аватар
Ели
Kафенце
Мнения: 13
Регистриран на: Сеп 11, '12, 15:44

Re: Азалия

Мнение от Ели »

Благодаря за съвета Libra
Държа я на същото място където е била,поливам я едва когато горният слой почва поизсъхне и всичко уж както трябва. Но по-скооро ме притеснява коренището,не можах да го разделя и остана като топка вътре. Адски голямо коренище имаше за размера си и наистина изглеждаше като гъба. Дали това може да е причина да спре да се развива? И дали е късно да се опитам пак да го разделя?
Отново благодаря предварително
Аватар
Murof
Кафе машина
Мнения: 3115
Регистриран на: Ное 18, '11, 23:57
Местоположение: София
Дал благодарност: 37 пъти
Получил благодарност: 444 пъти

Re: Азалия

Мнение от Murof »

За всеки твой въпрос ли си решила да създаваш нова тема? Има такава тема вече, ето тук: http://hobbykafe.com/forum/viewtopic.ph ... 0%B8%D1%8F" onclick="window.open(this.href);return false;

Хубаво е първо да разгледаш форума по обстойно и да прочетеш правилата му!
Нито една градина не е идеална.
naa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1542
Регистриран на: Яну 16, '11, 13:12

Re: Азалия

Мнение от naa »

Изображение
Изображение
------------------------------------------------------------------------
http://shtastie.snimka.bg/nature/juni2013.797618" onclick="window.open(this.href);return false;

Чисто е не там, където чистят, а там, където не цапат.
Аватар
secret_rose
Кафевар/ка/
Мнения: 724
Регистриран на: Яну 29, '13, 15:13
Местоположение: Турция, залива Сароз

Re: Азалия

Мнение от secret_rose »

Аааах, красавица е тази азалия, Наа... :sheart:
emi
Кана кафе
Мнения: 517
Регистриран на: Ное 7, '12, 17:38
Местоположение: Плевен

Re: Азалия

Мнение от emi »

Докато беше само пъпки, за два дена полудя: Изображение Изображение
Аватар
Зари
Баш кафе майстор
Мнения: 2031
Регистриран на: Апр 11, '10, 13:25
Местоположение: Хасковлийка от София
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 1 път

Re: Азалия

Мнение от Зари »

Леле, прекрасна е! :liubov2:
На колко години е, Еми?
Публикувай отговор

Обратно към “Стайни цветя и растения”