От А до Я за любимите домати 2021

Модератор: Миша

Заключено
Leri62
Kъсо кафе
Мнения: 68
Регистриран на: Ное 17, '13, 16:06
Получил благодарност: 5 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2021

Мнение от Leri62 »

Цветарка написа: Юни 7, '21, 23:12 Изобщо не съм приключила, не съм и започнала. Ето повече информация - цена (без каквато и да е доставка) от около 11-12 евро на килограм (има и много по-евтина, но за 6 кг). Опаковките са по 1 или 2 кг, като втората е по-изгодна. Но трябва да проверя колко е доставката до Германия.
Доставка от Германия до София - 3.60 лв. за започнат килограм. От тук ако сте в София - взимане на ръка без повече оскъпяване. Ако сте другаде -пратка с наложен платеж по Еконт или Спиди по ваш избор.
Решавайте искате ли нещо и колко. Аз искам килограм някъде.
А това, че в момента вали непрекъснато означава, че като малко поизсъхне, гадините ще са станали повече...
Тези, които постоянно живеете при градините си, защо не помислите за гъски? Твърди се, че за тях плужеците (голите гадини, които са най-голямата напаст) са голям деликатес.
Аз също искам килограм.
IvanSmilenov
Дълго кафе
Мнения: 147
Регистриран на: Яну 15, '21, 20:04
Местоположение: гр. Шумен, с. Салманово
Дал благодарност: 75 пъти
Получил благодарност: 121 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2021

Мнение от IvanSmilenov »

Здравейте
Казвам се Иван.
Включих се във форума за да можем със съпругата ми да говорим на един език на темата Домат.
Съпругата ми е Снежка ...има 60-тина коментара тук...
Та чета Ви от малко преди пандемията.
Последователно по години от началото:
От А до Я за любимите домати!
На приказка за доматите 2016 г.
Да поприказваме за доматите 2017
Да поприказваме за доматите 2018
От А до Я за любимите домати 2019
От А до Я за любимите домати 2020
Мнооого четене..... Задочно ви познавам всички и благодаря за информацията която получих с клиповете, коментарите и съветите които си давате.
Движещата сила в доматопроизводството е съпругата ми аз съм нещо като обслуждащ персонал.
Нашата градинка:

Изображение

Изображение

Имаме и оранжерия в която ситуацията е следната:


Изображение

Изображение

Изображение

До тук с хвалбите имаме и проблем с едно растение и ако може помощ ще сме Ви много благодарни


Изображение

Изображение

Изображение
Какво му е на това доматче видова особенност на сорта или нещо друго
Сорта е....... Снежка ще го каже че го забравих :lol:
и една снимка в заключение за Розарите

Изображение
Весел и усмихнат ден много плод и зеленчук в градините
"Нищо друго не впечатлява чужденците така, както склонността ни да търсим винаги най-лошото, най-грозното в характера на хората"
Иван Хаджийски
Цветарка
Виенско кафе
Мнения: 333
Регистриран на: Фев 20, '14, 22:20
Местоположение: градина в Трекляно

Re: От А до Я за любимите домати 2021

Мнение от Цветарка »

До сега кандидати за ферамола:
Цветарка - 1 кг
Leri62 - 1 кг
luchiya.manolova - 1 кг
Изчаквам до утре вечер дали няма да има още желаещи.
Естествено пратката ще е една.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4877
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 50 пъти
Получил благодарност: 645 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2021

Мнение от ivko69 »

Здравей Иване и добре дошъл..Точно така се прави-почваш да четеш от предните години.Евала за градинката и оранжерията,мноого ми хареса..
Моя съвет за доматчето с навитите листа е да му наденеш един чувал за боклук,от тия 80 литровите,да го вържеш долу до земята и да го изскубеш,за да не ти зарази и околните корени..Много ми прилича на нападение от сребрист цитрусов акар...Ако искаш да пробваш да лекуваш,трябва ти Валмек,като задължително ползваш и прилепител Еталфикс про или Уецтит...Това е съвет от Мишето..
Снежка
Kъсо кафе
Мнения: 85
Регистриран на: Яну 14, '17, 09:56

Re: От А до Я за любимите домати 2021

Мнение от Снежка »

IvanSmilenov написа: Юни 8, '21, 09:43 Здравейте
Казвам се Иван.
Включих се във форума за да можем със съпругата ми да говорим на един език на темата Домат.
Съпругата ми е Снежка ...има 60-тина коментара тук...
Та чета Ви от малко преди пандемията.
Последователно по години от началото:
От А до Я за любимите домати!
На приказка за доматите 2016 г.
Да поприказваме за доматите 2017
Да поприказваме за доматите 2018
От А до Я за любимите домати 2019
От А до Я за любимите домати 2020
Мнооого четене..... Задочно ви познавам всички и благодаря за информацията която получих с клиповете, коментарите и съветите които си давате.
Движещата сила в доматопроизводството е съпругата ми аз съм нещо като обслуждащ персонал.
Нашата градинка:

Изображение

Изображение

Имаме и оранжерия в която ситуацията е следната:


Изображение

Изображение

Изображение

До тук с хвалбите имаме и проблем с едно растение и ако може помощ ще сме Ви много благодарни


Изображение

Изображение

Изображение
Какво му е на това доматче видова особенност на сорта или нещо друго
Сорта е....... Снежка ще го каже че го забравих :lol:
и една снимка в заключение за Розарите

Изображение
Весел и усмихнат ден много плод и зеленчук в градините
Сорта е Юбилеен на тарасенко на Христов от хоби семена.За първи път го гледам и не го познавам като визия.Имам два корена домати Опалка които се държат по същия начин.Листенцата са като леко накъдрени и леко извити нагоре.Нямат синя жилка отдолу.Като цяло растението изглежда добре, без петна по листата.За първи път отглеждаме сортове които са сякаш с плачеща форма като например Пирамиде и Момини сълзи и затова съм притеснена дали е вирус или е сортова особеност
Снежка
Kъсо кафе
Мнения: 85
Регистриран на: Яну 14, '17, 09:56

Re: От А до Я за любимите домати 2021

Мнение от Снежка »

ivko69 написа: Юни 8, '21, 10:21 Здравей Иване и добре дошъл..Точно така се прави-почваш да четеш от предните години.Евала за градинката и оранжерията,мноого ми хареса..
Моя съвет за доматчето с навитите листа е да му наденеш един чувал за боклук,от тия 80 литровите,да го вържеш долу до земята и да го изскубеш,за да не ти зарази и околните корени..Много ми прилича на нападение от сребрист цитрусов акар...Ако искаш да пробваш да лекуваш,трябва ти Валмек,като задължително ползваш и прилепител Еталфикс про или Уецтит...Това е съвет от Мишето..
Аз докато пиша и Ико е отговорил.Ивко,с Валмек два пъти съм третирала,само че без прилипител като последно това беше преди три дена.Прави ми впечатление , че не се влошава а си стои на същото положение.
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6106
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2369 пъти
Получил благодарност: 1336 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2021

Мнение от alys »

Още по темата viewtopic.php?p=895029#p895029
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4877
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 50 пъти
Получил благодарност: 645 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2021

Мнение от ivko69 »

Снежке,важното е новият прираст да е добре,те тия увредените листа няма да се изправят..Щом не се влошава изчакай със скубането и виж как ще се развива нагоре...
Снежка
Kъсо кафе
Мнения: 85
Регистриран на: Яну 14, '17, 09:56

Re: От А до Я за любимите домати 2021

Мнение от Снежка »

alys написа: Юни 8, '21, 10:56 Още по темата viewtopic.php?p=895029#p895029
Благодаря Алис.Няма толкова изразено накъдряне на листата дано пък да не е акар.Сякаш по добре е да скубя за всеки случай.
Снежка
Kъсо кафе
Мнения: 85
Регистриран на: Яну 14, '17, 09:56

Re: От А до Я за любимите домати 2021

Мнение от Снежка »

ivko69 написа: Юни 8, '21, 11:04 Снежке,важното е новият прираст да е добре,те тия увредените листа няма да се изправят..Щом не се влошава изчакай със скубането и виж как ще се развива нагоре...
Ивко благодаря за включването.Не ми е проблем скубането ,по скоро проблема е опазването на другите корени.Доколкото знам този акар бързо привиква към Велмека и при положение ,че два пъти съм третирала,не знам с какво да е следващия път.
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”