"Стъклен дом" - българската сапунка или нещо по-сериозно

Или само и само да не сме си в къщи... ;)
Публикувай отговор
Аватар
verji
Кафе машина
Мнения: 3343
Регистриран на: Дек 2, '09, 14:40
Местоположение: Плевен

Re: "Стъклен дом" - българската сапунка или нещо по-сериозно

Мнение от verji »

Гледах първата серия ...допадна ми като замисъл /поне до тук/.Може да има наивни ,плоски и елементарни сцени,но не ми пречи.Отдавам липсата на по- добре релизация на никаквия опит на творците в този жанр.Следващите серии може да са по- добре направини.Май след "Дунав мост" скоро български филм за ТВ не бе създаван.А и ми харесва повече от някакви си перли,листопади,шехиризади,дъждовно време - все турска бозЪ.
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: "Стъклен дом" - българската сапунка или нещо по-сериозно

Мнение от Satori »

verji написа:Май след "Дунав мост" скоро български филм за ТВ не бе създаван.А и ми харесва повече от някакви си перли,листопади,шехиризади,дъждовно време - все турска бозЪ.
Стига бе, Вержи, ти си по-зле и от мене :lol: Имаше и други БГ сериали и нито един не ставаше за гледане по мое скромно мнение. Е, в сравнение с Дунав мост може и да са били по-малко фатални, но не мога да си изкривя душата и да употребя думата "по-хубави."

Понеже за мен патриотизмът е последното нещо, което може да ми повлияе на преценките кое е красиво и кое не и кое си струва загубата на време за гледане, от любов към обективността пак ще си кажа, че турските сериали са много по-естествени и по-издържани откъм игра или сюжети.

И не, не съм гледала новия сериал и нямам и намерение. :lol: Но пък ми е интересно да чета за него :dovolen:
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11923
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 354 пъти
Обратна връзка:

Re: "Стъклен дом" - българската сапунка или нещо по-сериозно

Мнение от johnstalker »

Satori написа: Понеже за мен патриотизмът е последното нещо, което може да ми повлияе на преценките кое е красиво и кое не, от любов към обективността пак ще си кажа, че турските сериали са много по-естествени и по-издържани откъм игра или сюжети.
ОМГ! Кое е естественото на турските сериали? Не мисля, че говориш сериозно.. :D
Аватар
цеци
Кафевар/ка/
Мнения: 962
Регистриран на: Ное 29, '09, 15:13

Re: "Стъклен дом" - българската сапунка или нещо по-сериозно

Мнение от цеци »

Що,бе ? Поради липса на качествени комедии спокойно могат да се ползват турските сериали . :lol: :lol: :lol: Мен много ме забавляват-толкова са захаросани,че спокойно стават за реклама не за пералната,а за сладкарската индустрия.Особено ме изкефи една фраза от "Перла",където Мехмед казва:"Обещавам ти скъпа-скоро ще си имаме бебе"Знаех,че в Турция се работи по въпроса за осеменяването на мъжете,ама не знаех,че толкова са напреднали :lol: :lol: :lol:
Животът е трагедия за чувстващите и комедия за мислещите.Хораций
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31883
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1231 пъти
Получил благодарност: 3119 пъти

Re: "Стъклен дом" - българската сапунка или нещо по-сериозно

Мнение от Мария Николова »

Blue sky написа:хахахахаха, разсмяхте ме в тази тема
съжалявам, но няма сила която да ме накара да гледам български сериал - може би ако ме връже здраво за стола само и пак ще намеря начин да се изнеса :lol: :lol: :lol:
Така категорични сме две, за сега, Блу. :ieeee:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
paju4eto_Ligla
Баш кафе майстор
Мнения: 2168
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20
Местоположение: София

Re: "Стъклен дом" - българската сапунка или нещо по-сериозно

Мнение от paju4eto_Ligla »

Изгледах стоически първата около минута, теглих една на режисьорите, според които агентите от ДА"НС" са нещо средно между Бат Бойко, г-н Бонд и фебереец - и които очевидно халхабер си нямат как се прави в България тая работа - нахлупих си слушалките на главата и с чиста съвест заявявам, че И това нЕма да го гледам.

ПП За тия, дето наистина не знаят: в България НЕ се прави така. И тая работа не я вършат дансаджиите. Ама карай.
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: "Стъклен дом" - българската сапунка или нещо по-сериозно

Мнение от lila »

s_t_m написа:
Blue sky написа:хахахахаха, разсмяхте ме в тази тема
съжалявам, но няма сила която да ме накара да гледам български сериал - може би ако ме връже здраво за стола само и пак ще намеря начин да се изнеса :lol: :lol: :lol:
Така категорични сме две, за сега, Блу. :ieeee:
Три. Ама аз съм краен реакционер - филми с повече от 2 серии не гледам :D
Аватар
verji
Кафе машина
Мнения: 3343
Регистриран на: Дек 2, '09, 14:40
Местоположение: Плевен

Re: "Стъклен дом" - българската сапунка или нещо по-сериозно

Мнение от verji »

Аз съм си за :"Изберете Българското"...пък и другия етнос от последователите на мохамед - не са ми приятни.. :mrgreen: /шовинис съм[,то комай и расиз/size]/
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: "Стъклен дом" - българската сапунка или нещо по-сериозно

Мнение от Satori »

johnstalker написа:
Satori написа: Понеже за мен патриотизмът е последното нещо, което може да ми повлияе на преценките кое е красиво и кое не, от любов към обективността пак ще си кажа, че турските сериали са много по-естествени и по-издържани откъм игра или сюжети.
ОМГ! Кое е естественото на турските сериали? Не мисля, че говориш сериозно.. :D
Разбира се, че говоря сериозно и май ще е трети път да кажа едно и също - в сравнение с българските са просто прекрасни и хиляди пъти по-нормално и естествено ми звучат :nod: /Не че ги гледам, аз гледам само научнопопулярни канали и криминалните сериали по Холмарк/.
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11923
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 354 пъти
Обратна връзка:

Re: "Стъклен дом" - българската сапунка или нещо по-сериозно

Мнение от johnstalker »

Satori написа:..
Разбира се, че говоря сериозно и май ще е трети път да кажа едно и също - в сравнение с българските са просто прекрасни и хиляди пъти по-нормално и естествено ми звучат :nod: /Не че ги гледам, аз гледам само научнопопулярни канали и криминалните сериали по Холмарк/.
Турските сериали са насочени към пенсионерската аудитория, и за сметна на това в тях няма нищо от реалният живот на турците, освен турскиот език. Разбира се, от една серия не можаш да направиш толкова уверена и крайно негативна оценка за даден сериал ("Стъклен дом"), но ти го направи ;).. интересно ми е колко серии от "Косопад" успя да изгледаш, за да даваш толкова ласкави отзиви за тях. Ако може дай ми и конкретен пример, сериал, серия, и тн.
Публикувай отговор

Обратно към “Музика, концерти, кино, театри, купони”