Щъркели :)

За домашните и дивите животни
Публикувай отговор
Аватар
dora
Баш кафе майстор
Мнения: 2444
Регистриран на: Ное 29, '09, 16:06
Местоположение: Сливен

Re: Щъркели :)

Мнение от dora »

Ей , страхотна гледка са си това щъркелите.
Днес имах удоволствието да видя двайсетина след един трактор ,който ореше и явно им осигуряваше храна.
“Че съм умен – умен съм, но защо съм толкова красив?! Сигурно, защото съм скромен, а скромността краси човека.”
Аватар
Fado
Кафевар/ка/
Мнения: 911
Регистриран на: Дек 8, '09, 13:00
Местоположение: София

Re: Щъркели :)

Мнение от Fado »

Не съм виждала щъркели от години. :snif:
Аватар
SYD
Двойно кафе
Мнения: 153
Регистриран на: Дек 1, '09, 20:30
Местоположение: Бургас

Re: Щъркели :)

Мнение от SYD »

Има черни щъркели у нас. По-редки са от белите и избягват хората. Най-много са в Източните Родопи, Сакар и Русенски Лом.
Аватар
dora
Баш кафе майстор
Мнения: 2444
Регистриран на: Ное 29, '09, 16:06
Местоположение: Сливен

Re: Щъркели :)

Мнение от dora »

Преди час видях и първите лястовички.Не ,че е по темата :oops: ,но.... някак си ми стана топло и приятно и исках да ви го споделя.
“Че съм умен – умен съм, но защо съм толкова красив?! Сигурно, защото съм скромен, а скромността краси човека.”
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Щъркели :)

Мнение от Titi »

На уличния стълб пред къщата на село има щъркелово гнездо. Вчера щъркелите бяха в него :ieeemyzh: Закачих мартеницата си на люляка :ieeee:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Щъркели :)

Мнение от ida_ili64 »

В Козлодуй има много щъркелови гнезда,но сега ,като ходих там,нямаше още никой :hmmmmmm: ...
Качените снимки са страхотни! :daaa:
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Щъркели :)

Мнение от Titi »

Предлагам да не разчитате много, много на щъркелите, ами да действате, защото:

Побързайте - на 10 април се зачева Бебе на годината
Публикувана: Вторник, 6-ти Април 2010, автор: 24 часа онлайн
Изображение
10 април е най-горещият ден за зачеване на бебе, ако искате вашето отроче да се бори за приза "Бебе на годината" и да се появи на бял свят навръх Нова година. Това каза на пресконференция главният редактор на сп. "9 месеца" д-р Антония Григорова във връзка с началото на тазгодишната кампания.
Най-подходящи за зачеване на "Бебе на годината" са дните от 5 до 14 април. Ако искате момиченце, най-благодатните дни са от 5 до 8 април, а от 8 до 14 април има по-голяма вероятност бебето да е от мъжки пол.
Д-р Григорова обясни, че в медицината отдавна е установено, че полът на бебето се определя от момента на зачеването. Родителите могат да влияят на този момент чрез някои храни. Според изследвания на френския гинеколог Франсоа Папа с определена диета химичният състав на средата, в която става оплождането, може да се промени така, че яйцеклетката да привлича предимно мъжки или предимно женски сперматозоиди.
Храните, които трябва да преобладават в менюто на бъдещите родители, ако искат бебето да е момиче, са: мляко и млечни продукти - масло, сирене, сметана, кисело мляко, пълнозърнест хляб, ориз, макарони, спагети, моркови, зелен фасул, ряпа, ябълки, круши, ягоди, малини, минерална вода. Ако пък мечтаете за момченце, подходящи храни са: риба, яйца, месо, бял хляб, супи, маслини, кисели краставички, захар, конфитюр.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Щъркели :)

Мнение от lila »

Titi написа:Предлагам да не разчитате много, много на щъркелите, ами да действате, защото:

Побързайте - на 10 април се зачева Бебе на годината
Тити, къде е ... офиса с маТриалИТЕ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Щъркели :)

Мнение от Titi »

lila написа: Тити, къде е ... офиса с маТриалИТЕ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
В Троян :lol:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11910
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 198 пъти
Получил благодарност: 316 пъти
Обратна връзка:

Re: Щъркели :)

Мнение от johnstalker »

Д-р Шолеков, ще работи извънредно на 10 април. :sgiggle: Матряла обаче, може и да не стигне за всички желаещи. :stongue:
Публикувай отговор

Обратно към “Домашни любимци и зоосвят”