Хранене и торене на хибискусите

Публикувай отговор
Аватар
didkec
Виенско кафе
Мнения: 498
Регистриран на: Ное 25, '09, 19:11
Местоположение: Den Haag
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 40 пъти

Re: Хранене и торене на хибскусите

Мнение от didkec »

Ще проверя, а ако попадните и на някои други подходящи, ще се радвам да ги споделите :D
Аватар
elina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1000
Регистриран на: Ное 28, '09, 15:14

Re: Хранене и торене на хибскусите

Мнение от elina »

Аз Хортигроу не намерих, но в агроаптеката ми предложиха >Солфид -N-P-K 15-30-15 +MgO +микроелементи B,Cu,Mn,Z ,за цъфтящи .
Бил идентичен с Хортигроула ,започнах да торя с него сега като гледам май е грешка :hmmm: :hmmmmmm:
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Хранене и торене на хибскусите

Мнение от Titi »

elina написа:Аз Хортигроу не намерих, но в агроаптеката ми предложиха >Солфид -N-P-K 15-30-15 +MgO +микроелементи B,Cu,Mn,Z ,за цъфтящи .
Бил идентичен с Хортигроула ,започнах да торя с него сега като гледам май е грешка :hmmm: :hmmmmmm:
ама абсолютно груба грешка, като му гледам състава. Никога не вярвай на продавачките в агроаптеките, ама НИКОГА
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Росица
Виенско кафе
Мнения: 314
Регистриран на: Дек 13, '09, 10:31

Re: Хранене и торене на хибскусите

Мнение от Росица »

А какво е ТЕ+АА /в Хортигроу 15-5-30+3+ТЕ+АА/. А кристалон БЯЛ 13:5:26:3, не е ли подходящ, казвате, че е компромис, на мен ми се струва, че NPK e доста близо до Хортигроу.
Аватар
elina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1000
Регистриран на: Ное 28, '09, 15:14

Re: Хранене и торене на хибскусите

Мнение от elina »

Добре поне ,че само веднъж ги наторих с нея не ,че не смятах да си продължа .Благодаря, Тити за темичката, много полезна за хора като мен а и на Миша и другите които ни учат :tzvetentze:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17062
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 142 пъти
Получил благодарност: 485 пъти
Обратна връзка:

Re: Хранене и торене на хибскусите

Мнение от Миша »

Росица написа:А какво е ТЕ+АА /в Хортигроу 15-5-30+3+ТЕ+АА/. А кристалон БЯЛ 13:5:26:3, не е ли подходящ, казвате, че е компромис, на мен ми се струва, че NPK e доста близо до Хортигроу.
ТЕ показва наличието на микроелементи
Съдържание на микроелементи във всички торове Хортигроу
Fe-0.03%
Zn-0,02%
Mn-0.02%
Cu-0.01%
B-0.02%
Mo-0.001%
АА са аминокиселините
Amino Acids-1.000%
Аминокиселините подпомагат по-бързото и по-ефективно усвояване на микро и макро-елементите,както и блокират претоварването на почвата с хранителни в-ва
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
gyulcem
Кафе машина
Мнения: 3094
Регистриран на: Яну 14, '10, 09:53

Re: Хранене и торене на хибскусите

Мнение от gyulcem »

Някои от хибискусите ми са напъпили може ли сега да ги наторя със Син кристалон (17:6:18:2)? Или да си търся Хортигроу.
http://gyulcem.snimka.bg/flowers/moite-cvetya.242466" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Хранене и торене на хибскусите

Мнение от Titi »

gyulcem написа:Някои от хибискусите ми са напъпили може ли сега да ги наторя със Син кристалон (17:6:18:2)? Или да си търся Хортигроу.
тори ги, щом го имаш
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
5ia
Кафевар/ка/
Мнения: 992
Регистриран на: Дек 13, '09, 09:06
Местоположение: Русе

Re: Хранене и торене на хибскусите

Мнение от 5ia »

Аз - нали имам резници вече :ieeemyzh: - вчера потърсих инфо в гугъл за торене на хибискуси. И на едно от първите места ми излезе ей тая тема. А и беше най-изчерпателна. Само дето не разбрах много :oops: . Тука разни менделееви таблици, чудесии.... Та въпроса ми е тоя хортигроу един вид ли е, или не? И ако са повече, дали си няма име това, което ми трябва? Щото има вероятност да се объркам, най-вече като се има предвид, че в аптеката ще се опитат да ме излъжат.
Аватар
zmei4o
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1771
Регистриран на: Дек 1, '09, 14:28
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Хранене и торене на хибскусите

Мнение от zmei4o »

тук Хортигроу-а 20-0-20 го пишат с калций :hmmm:
язък :) само калци ми трябва на нашата вода :hmmmmmm: ;)
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Публикувай отговор

Обратно към “Хибискуси”