Слънчевата градина

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Роза1924
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1833
Регистриран на: Сеп 24, '10, 17:55

Re: Слънчевата градина

Мнение от Роза1924 »

Миша, поздравления за вдъхновението и благодарности за желанието да споделяш с нас :liubov: . Това споделяне сигурно ще понамалее напролет с многото грижи по растенията, но ще ти е простено.
Като ни запознаваш с Фермата Слънчева градина, ще ни дойде мерак и за посещение наживо, така че прави и хотелска част :)
Успех, момиче!
Аватар
evelin_pas
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1818
Регистриран на: Сеп 18, '14, 13:10

Re: Слънчевата градина

Мнение от evelin_pas »

Веднага се записвам за тази тема :tzeluvka:
Мише, това звучи много експериментално, инивативно, красиво, точно по мой вкус. Желая ти успех и ще следя с удоволствие. :liubov2:
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Слънчевата градина

Мнение от milena02 »

Мише, и аз се включвам в околосветското пътешествие с цел откриване на нови растения! Попътен вятър желая! :gush:
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Слънчевата градина

Мнение от tili »

Записвам се в темата с удоволствие! От утре ще бъде първото място, което ще постетя като влизм във Форума. Много хубаво име си избрала, Мише, успех във всичко ти пожелавам, Слънчево момиче! :ssun:
Deleted User 5091

Re: Слънчевата градина

Мнение от Deleted User 5091 »

Леле Миша колко ми харесва как си представила Слънчевата ти ферма!
Успех!
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4414
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2437 пъти
Получил благодарност: 754 пъти

Re: Слънчевата градина

Мнение от Emilly1212 »

Мише :liubov: прекрасно име на твоята градина.Ще ми е приятно тук, и слънчево, и топличко и много цветно! :gush:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
Dani D.
Kъсо кафе
Мнения: 66
Регистриран на: Юли 15, '14, 00:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Слънчевата градина

Мнение от Dani D. »

Мише,
каква прекрасна новина точно преди Коледа. Не се познаваме лично, но те следя откакто съм във форума - съветите ти винаги са на място, помагала си не веднъж, слънчев и лъчезарен човек си. А как няма да не изгрее слънце точно в твоята градина :) Чудно и много точно име си избрала за нея.
И тъй като станах още по-любопитна директно ще попитам - освен, че ще се чудим и дивим на прекрасните растения, които ще показваш и ще отглеждаш с много любов, ще пуснеш ли такива за продажба? Аз лично се нареждам първа в списъка :daaa: Много ми допадна това, че искаш да запазиш и развиваш зеленчуковите бабини сортове, защото всички искаме да съхраним онзи познат вкус на доматите, чушките, ягодите от детството. Не искам да ям китайски чесън, искам си нашия български.

Успех момиче и весели празници ти желая! :dovolen:
Аватар
макс
Кафе машина
Мнения: 3734
Регистриран на: Ное 13, '13, 15:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 54 пъти
Обратна връзка:

Re: Слънчевата градина

Мнение от макс »

Честито начинание Мише :tzeluvka: пожелавам ти много успех ,а името което си сложила е баш на място,с голям интерес ще следя развитието на тази :ssun: гадинка.Успех миличка :tzeluvka:
Аватар
valia.l
Виенско кафе
Мнения: 479
Регистриран на: Авг 7, '11, 10:01

Re: Слънчевата градина

Мнение от valia.l »

Чудесна новина Мише : :tzeluvka: : Слънчева градина- на Слънчевото момиче! С удоволствие ще следя и разглеждам красотичките които създаваш.Успех!!! :tzvetentze:
http://valialobodova.snimka.bg/flowers/cvetq.617260" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17079
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 144 пъти
Получил благодарност: 529 пъти
Обратна връзка:

Re: Слънчевата градина

Мнение от Миша »

Благодаря,момичета !Много високо вдигнахте летвата с вашите пожелания и очаквания,аз сега съм още в бебешка фаза,едва-едва прохождам ,надявам се да няма много ожулени колена и нослета,но и това е незабравима част от детството :D .Таничка,нека се оформи нещо,ще мисля и за табела,представям си я вече,стара протрита табела ,обвита в цъфнали лиани ,която загатва още от входа за скрити тайни и забравени красоти :dovolen: .Ех,мечти,хубаво е човек да мечтае,не мислите ли?Нищо не може да спре мечтите ни,освен самите ние :nod:
Понякога си мечтая как някой/нещо/каквото е да е то/ идва при мен и ми предлога да ме заведе на едно- единствено място там някъде по света , да ми разкрие всички красоти,всички тайни и загадки на това място,но кое ли място бих избрала ?Сигурно няма да мога да реша и ще си остана във вечността да се чудя ,искам да отида навсякъде и да видя всичко .И за сега мечтая и търся ,добре дошли на борда на всички,които биха искали да ме придружат ,заедно да пътешестваме и да се наслаждаваме на откритото .И ако все пак този някой/нещо/каквото и да е то/ каже,че си тръгва и трябва да реша на момента,може би ще поема към Патагония ,към онази тайнствена и необятна земя ,която толкова ме плени някога в детството ми ,когато пътешествах с Паганел ,земята на гордия Талкав и неговия могъщ жребец Туака ,земята на кондорите и безкрайните пампаси .И ,пътешествайки тази година,се оказа,че това е и земята,в който открих в диво състояние толкова много ог цветята,които отглеждаме в градините си -там живеят алстромериите,на какви алстромерии,очите ми останаха в тях,латинките -невероятни!,акаената,която толкова се опитваме да захванем и все ни се опъва,калцеоларията,безкрайни полета и безбройни видове ,клеомето,кортадерията,дигиталисът,ешолцията,фуксията,онази моя любима бегония боливиенсис и така нататък и така тататък.Изобщо тази част от света ми е любима,там мога да скитам безкрайно,там ме влече и другата ми страст-искам да видя и разбера руините на Пума-Пунку и Тиухуанако ,
и Саксайуаман
,искам да знам кой ,кога и защо е разрязал и подравнил онези безумни линии на Наска и Палпа
,искам ...искам...да знам и видя всичко :D .Ако ви е интересно мога да ви разказвам и за тази моя страст,аз бях започнала,но времето никога не стига за всичко,което искаме да направим,да видим и научим Ако ви се иска и на вас да прескочите за миг към частица от този край на света ,може да хвърлите едно око тук ,още една по-неизвестна забележителност,Маркаваси ,може пък някога наистина да отида :stiskam: ,мечти...
http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.php?f=51&t=2213" onclick="window.open(this.href);return false;

.Да не ви отегчавам повече с моите страсти,ще се върна на темата за цветята,и понеже се чудя с кое да започна,ще започна с едно цветенце,което никна преди няколко дни и което е моя отдавнашна мечталка ,и не,не е от Южна Америка,макар толкова да писах за нея до сега,това е растение от Северна Америка, алпийска фацелия,ендемично растение от планините на Западна Северна Америка,където расте по скалистите склонове ,ливади или в началото на горите .Sericea идва от латинската sericeus, или коприна ,наречена е копринена заради лъскавите нишки,които покриват стъблото .Представлява малка стегната туфичка с шипове от синьо-лилави ,понякога леко розовеещи цветчета с големи тичинки,привлича пчели и пеперуди,цъфти от май до септември .Много ми беше интересна една нейна особеност-извличала златото в тъканите си,заради това я ползвали при тестване на златоносни участъци .Ако помните,говорили сме за фацелията-тя е едно от най-полезните растения в нашите градини ,естествен фунгицид ,същевременно има и склонността да отблъсква редица неприятели,за това се засажда между овошки,храсти ,зеленчуци.Дали тази точно фацелия има същите качества не успях да открия,но е безкрайно красива .Не успях да открия дали притежава и онзи упойващ аромат на нашенската фацелия,предстои да видим
Изображение
фацелия и компания
Изображение

Изображение

Изображение

ето заради тези тичинки се влюбих в това изящество
Изображение

Изображение

Зона 5,издържа засушаване,би трябвало да се развива добре при нас
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”