Агрокалендар

Модератор: Миша

Аватар
ili.ko
Кана кафе
Мнения: 580
Регистриран на: Юли 29, '12, 20:22
Местоположение: Стара Загора

Re: Агрокалендар

Мнение от ili.ko »

Aз моят вече го насадих заедно с лука за пера.
Deleted User 4608

Re: Агрокалендар

Мнение от Deleted User 4608 »

Моят пролетен чесън миналата година стана едноскилидков (не помня кога съм садила, но сигурно е било март, април) и така не остана за засаждане от този сорт (бяха дори два вида). Мисля да насадя от останалия есенен чесън сега, т.е. като позволи времето. Има ли едър пролетен чесън? Преди съм пробвала с разни дребни скилидки и е голяма мъка ползването. Е, за зелен сигурно става който и да е. При нас днес цял ден вали.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Агрокалендар

Мнение от calico »

аз писах за едноглавия чесън, една баба от селото ми каза че като се сее март така става, някъде към 10-20 март, ще опитвам.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
GIOIA(Джоя)

Re: Агрокалендар

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Аз онзи ден сях салатки,рукула,магданоз и копър.Понеже беше сухо даже полях,а от вчера застудя и заваля :ufff:
Дали ще изгният семената?И дали ще поникне нещо?
Вие кога ги сеете?
Аватар
mimilisa
Кафе с мляко
Мнения: 256
Регистриран на: Юни 26, '15, 17:55
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Агрокалендар

Мнение от mimilisa »

GIOIA(Джоя) написа:Аз онзи ден сях салатки,рукула,магданоз и копър.Понеже беше сухо даже полях,а от вчера застудя и заваля :ufff:
Дали ще изгният семената?И дали ще поникне нещо?
Вие кога ги сеете?
Ооо перфектно ще ти се получат нещата сега от тази влага. Това са все растения на късия ден и ниските температури. Само копърът ще изкара когато се затопли достатъчно времето за неговите изисквания. :dovolen:
nora
Кана кафе
Мнения: 683
Регистриран на: Фев 6, '12, 19:22
Местоположение: София

Re: Агрокалендар

Мнение от nora »

Мен агроном Витанова ме инструктира и аз тази седмица пръсках с бордолезов разтвор овошките, иглолистните и храсти всякякви.Тя препоръча да разтворя в пръскачката и Акаризин, но продавачката каза да ги разделя,така че следващата седмица ще пърскам с Акаризин (много е трудно да следваш противоречиви инструкции). :hmmm:
Аватар
mimilisa
Кафе с мляко
Мнения: 256
Регистриран на: Юни 26, '15, 17:55
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Агрокалендар

Мнение от mimilisa »

Бордолезовият разтвор не се смесва с нищо и се пръска самостоятелно.
Акарзинът 3%-ов разтвор за дървета.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7410
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 861 пъти
Получил благодарност: 1663 пъти

Re: Агрокалендар

Мнение от ljuboznatelna »

Много полезна тема! :tzvetentze: Аз все не запомням кое кога Веднъж насадих балучки и ноември, и февруари - излязоха пера почти по едно и също време.
Преди няколко дни купих разсад марули и балучки, продавачката ми каза, че откривам сезона, първа съм била.
Сях рукола. Тя си расте когато и да я сееш, само че от топлото цъфти ( и се самосее, поне два пъти). Като започне да източва цветове, късам където има листа, и така целогодишно. Бях я изскубала пролетта, че е ужасен плевел, но пак заплевих :)
GIOIA(Джоя)

Re: Агрокалендар

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Люб,а какво е балучки?
И руколата на сянка ли ти е?
GIOIA(Джоя)

Re: Агрокалендар

Мнение от GIOIA(Джоя) »

nora написа:Мен агроном Витанова ме инструктира и аз тази седмица пръсках с бордолезов разтвор овошките, иглолистните и храсти всякякви.Тя препоръча да разтворя в пръскачката и Акаризин, но продавачката каза да ги разделя,така че следващата седмица ще пърскам с Акаризин (много е трудно да следваш противоречиви инструкции). :hmmm:
А с бордолезовият,дали е добре да се пръскат иглолистни? :hmmm:
Аз много внимавам да не ги пръскам с мед съдржащи препарати,че не ги понасяли добре. Бордолезовия съдържа ли мед и варта,как ли им се отразява?
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”