За нациите и народите

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
reni64
Виенско кафе
Мнения: 483
Регистриран на: Окт 10, '12, 18:20

Re: За нациите и народите

Мнение от reni64 »

alina, лекувай се и не разколебавай русофилството!
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: За нациите и народите

Мнение от ivanina »

troll написа: Аз не мога да забравя, че съм българин, а вече не съм. За манталитет говоря. Иначе съм си 100% БГ отсекъде.Това, дето съм се дигнал от при вас и съм дошъл тук с целото домочадие нищо не е. Има много такива, които се прибират бързо, бързо. Проблемът е, че тук съм си много повече " у нас" от Бг. Ма ние си бяхме странни и в БГ.

....За мен факта , че ти вече две години всеки божи ден най- редовно влизаш в този форум и четеш подробно всичко , тотално отхвърля горе написаното от теб в червено...лъжи колкото щеш себе си , но този форум ти изпълва липсите - а те са точно България със всичко българско , със българският манталитет , с българският хумор , с нашата си радост , с нашата си любов и начинът и на изразяване дори ....пък и нашият български скандал защо ли не!? Ако намериш поне един разумен отговор на въпроса ми "защо си тук , във този момент сега и ни четеш , кого и какво търсиш във форума , след като Канада ти дава и е за теб всичко?" - може и да ти повярвам на написаното....но истината е съвсем друга - колкото порастваме с годините и колкото по- малко остава пред нас , толкова по-силно и болезнено осъзнаваме че за пропуснатото ни време на щастие и любов към Родина и всичко останало - няма да имаме втори шанс!...
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
dal

Re: За нациите и народите

Мнение от dal »

провокации и ...сърдити накрая
това е положението , за жалост

по темата :
туй тук е някакъв апотеоз към крадците на цивилизациите , може би ?
да построим най големите музеи и да ограбим целия свят , че да ги напълним !
тъй се случи че последните десетина години се разправям активно
и с англичани /5 години/ и с французи -14 г
знам какво ми е коствало това , главата ми побеля от тях
радвам се че мога да си позволя вече да не завися от тези свини
и аз и още 130 човека да се крепим на върха един емейл
и да фърлям боб този път какво са забравили да натоварят
и коя оплакната бежова пача не ми е наредила парите навреме , защото е банк холидей- всеки последен понеделник от месеца , време за култура и джобен тенис
Току що от счетоводството ми звъняха , че са ми изпратили сто броя рози по малко тази пролет от франция
не съм за 600 евро , ама с Доби ги изловихме като пилци и си признаха

В програмата им съм заложила предимно култура , разбира се- за юни месец.
Щото съм проста българка , да срещна синьокръвията , дето ще ми дойдат с омачканите карирани ризки и мокасинките -трандафори.
Пък Филип се тревожел че тук на руски ако говори може да го набият както в Полша
Успокоихме го , че тук сме русофили , но говорим бистър френски поради гимназиите .

Енджой
Deleted User 2919

Re: За нациите и народите

Мнение от Deleted User 2919 »

ivanina написа:
troll написа: Аз не мога да забравя, че съм българин, а вече не съм. За манталитет говоря. Иначе съм си 100% БГ отсекъде.Това, дето съм се дигнал от при вас и съм дошъл тук с целото домочадие нищо не е. Има много такива, които се прибират бързо, бързо. Проблемът е, че тук съм си много повече " у нас" от Бг. Ма ние си бяхме странни и в БГ.

....За мен факта , че ти вече две години всеки божи ден най- редовно влизаш в този форум и четеш подробно всичко , тотално отхвърля горе написаното от теб в червено...лъжи колкото щеш себе си , но този форум ти изпълва липсите - а те са точно България със всичко българско , със българският манталитет , с българският хумор , с нашата си радост , с нашата си любов и начинът и на изразяване дори ....пък и нашият български скандал защо ли не!? Ако намериш поне един разумен отговор на въпроса ми "защо си тук , във този момент сега и ни четеш , кого и какво търсиш във форума , след като Канада ти дава и е за теб всичко?" - може и да ти повярвам на написаното....но истината е съвсем друга - колкото порастваме с годините и колкото по- малко остава пред нас , толкова по-силно и болезнено осъзнаваме че за пропуснатото ни време на щастие и любов към Родина и всичко останало - няма да имаме втори шанс!...
Странно, но тролл не е злобен. Той е емигрант и среща вероятно неразбиране, което приема за неприятие именно него, като чужденец.Ако той прочел в канадски вестници подобно за българи, което написа милена02 за руска нация и на него би предложила такава като рени да се лекува(?), той би ги съдил за ксенофобия и вероятно би спечелил в съда.Защо някои българи мога да се позволяват да оскорбяват руснаци и не търпят , когато за тях ще кажат нещо подобно!? Аз пазя вашите уши, не пиша нещо подобно, а мога да разкажа доста и знам много повече за вътрешното в български двор. Покрай мен пият българи много, много алкоголици,пият всека вечер ракия редовно даже жени заедно с мъжете си , но това е болест и от нея страдат много нации.Не заострям въпроса , защото такива жени ,като dal и другите от форума, също моята починала отдавна свекърва,е нагледно подтвърждение, че в българска нация има добри хора, които не страдат от ксенофобия, а живеят в хармония със себе си и с другите.
troll страда от носталгия, иска да говори с себе подобни, опитва се да сподели мъката си в чужбина.Той няма да се върне, това е точно, ако и да дойде в България , то непонятно и за него чувство ще го потикне пак да я напусне, да отиде я в Канада я някъде в Европа..Той вече откъснат от българското и трябва да намери приятели , близки по душа, там в Канада, а не търси това , което е напуснал...Само така се примири вътре и няма да пие хапчета..
Последно промяна от Deleted User 2919 на Апр 15, '15, 20:52, променено общо 1 път.
Deleted User 2919

Re: За нациите и народите

Мнение от Deleted User 2919 »

reni64 написа:alina, лекувай се и не разколебавай русофилството!
Това е за бан.
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: За нациите и народите

Мнение от Noel »

alina написа:
reni64 написа:alina, лекувай се и не разколебавай русофилството!
Това е за бан.
Алина,ти пак започна да даваш квалификации :hmmm:
Познаваш ли Милена,че я определяш?
преди време и за Тити писа нелицеприятни неща :snif:
Защо го правиш?
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Deleted User 1445

Re: За нациите и народите

Мнение от Deleted User 1445 »

alina написа:
milena02 написа:
presto написа:Интересна работа, всеки пост сякаш е писан от неосъществен (незадоволен) профайлър
:lol: :lol: Престо, разсмя ме от сърце. Като си се представих само като "незадоволен профайлър" :lol: :lol: :lol: Бе ние тук не си връзваме кусур, бе, човек. Забавляваме се, пък било то и със сериозните неща...

Трольо, понеже ме предизвикваш към споделяне на наблюдения върху нациите и народите, аз имам богати впечатления от руската нация и народ. Случка:
7-етажно студентско общежитие на Литературния институт в Москва. Вътре - пушкин до пушкина и алкохолик до алкохолика. Поетът Х, непризнат гений от седмия етаж, се напил подобаващо и се умъчнил от това, че е непризнат. Написал предсмъртно писмо, подпрял го на празното шише, отворил прозореца и се метнал отгоре. Да, ама отдолу растат люляци и калини. Нашият тупнал в гъсталака, където моментално заспал. На сутринта животът започва. Поетът Х се събужда "кацнал на едно дърво" и не знае какво става. Подвикнал на минаващите отдолу граждани и те го свалили. Невредим! Само дето не помни. Чак като въпросният ми колега Коля Беляев се качил в стаята и си прочел прощалното писмо, разбрал, че снощи се е самоубивал.
С такива истории, илюстриращи руския национален характер, мога книга да напиша. Многотомник. Ама май не са за тая тема.
Зли хора виждат само лошото, търсят лошото, имат потребност от зло...хранят се от него.Ти си просто лош човек, милена.Не руска нация, а именно си ти:зла неудовлетворена незадоволена личност, и даже не личност, поскоро ти си тролл,зло малко джудже, което живее в градината на магарешки трънове и отровни гъби......
:dovolen:
Кое ся та обиди толкова много, че не мога да се сетя. Разказала случка Милена, ми то си е пар екселанс сценарий за рекламен клип на руска водка :lol:
Къде видя злоба и лошотия :hmmm: А ся изкарай едно руско чувство за хумор и ....наздраве :nazdrave:
troll

Re: За нациите и народите

Мнение от troll »

Днес излизам от работа и завивам наляво по един булевард. А на следващия завой ме посреща полицейски кордон заградил бензиностанцията на ъгъла.
Понеже виждам коли на федералните, а те са по закон там при смъртен случай си помислих, че е станал зян бензинджията.Един симпатичен дядка и ми стана много тъпо.
Обаче тогаз виждам червено одяло загърнало нещо на средата на булеварда...
Всичко туй за да ви кажа, че всеки миг прекаран в лоши чувства е не само загубен , но и вреден.И пагубен за самите вас.
Само си представете, че това може да се случи на всеки.
Например, на човека с който не сте се държали добре и няма да можете да му се извините, а и въобще да говорите с него...
Аз имах предвид нещо съвсем просто като казах, че под 25-30 мильона няма култура.
Културата струва пари.
За да се твори култура трябват пари, а после трябва да се транспортира до потребителя, да се рекламира, да се промотира. Ми туй не е по силите на всички.
Освен туй, между културата на народа и културата генерирана от обществото и насърчавана от държавата има голяма разлика. А за общества и камерни неща дума не отварям.
Настоящия форум е градинарска култура, но той далеч е изпреварил обществената такава и затуй ще берете ядове.
Та с две думи кротко!
Българите са не само в България!
Аз не един път съм обеснявал, че между двама умни, единият, от които е българин има много повече общо, отколкото между двама българи, единият, от които е умен.
И в същото време, аз като правя неща тук, се схващам и като представител на българите и формиращ мнението за тях. Изобщо да си българин, туй задължава.
И ако не се бях родил българин, щях да искам да съм такъв, както би казал Ошо, ако беше българин.
:mrgreen:
troll

Re: За нациите и народите

Мнение от troll »

Воистина возкресе!
Калико!
Ма първо го разпнаха.
:mrgreen:
troll

Re: За нациите и народите

Мнение от troll »

Иванина, здравей!
Аз влизам всекидневно още в 6 форума, а имам доста активна регистрация в други 5.Имам и още двайсетина регистрации, ма там пиша по един път на месец.
Не всичките са български.
В някои от форумите имам повече от една регистрация.
:mrgreen:
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”