Градина лято 2014

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Аватар
daneda
Баш кафе майстор
Мнения: 2243
Регистриран на: Мар 14, '12, 11:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 1577 пъти
Получил благодарност: 667 пъти

Re: Градина лято 2014

Мнение от daneda »

Лелееее, толкова красота и цвят! А вилата, мястото е просто приказно! :potekoha: Качвай още снимкиот това диво кътче! :tzvetentze:
Аватар
AnetaJ
Кафевар/ка/
Мнения: 914
Регистриран на: Ное 27, '09, 20:50

Re: Градина лято 2014

Мнение от AnetaJ »

Cando, приказна е и градинката ти, и новото ти място! :tzvetentze:
mama_li

Re: Градина лято 2014

Мнение от mama_li »

Много цвят и настроение! И като знам, че всичко си отгледала от семенца!
А новото местенце е прекрасно! Имам любими снимки от подобно езеро, А може да е и същото, знае ли човек!
Аватар
vaniaaaa
Kъсо кафе
Мнения: 66
Регистриран на: Юни 14, '11, 15:49
Местоположение: СОФИЯ

Re: Градина лято 2014

Мнение от vaniaaaa »

Много хубава градинка , а езерото е страхотно :ieeee: :ieeee:
Аватар
Гер
Kъсо кафе
Мнения: 90
Регистриран на: Ное 17, '14, 00:07
Местоположение: София

Re: Градина лято 2014

Мнение от Гер »

Поздравления за тази красота, всичко е толкова цветно и пъстро!
Продължавай да показваш снимки и да ни радваш през тези замръзнали дни!
:dovolen:
Аватар
katina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1444
Регистриран на: Юни 7, '12, 18:46
Местоположение: Хасково
Дал благодарност: 115 пъти
Получил благодарност: 34 пъти

Re: Градина лято 2014

Мнение от katina »

Kando, отново показваш изобилие от цветове в градината си, а петуниите и циганчетата, дето си ги гледаш от семенца (а и не само тях)са направо :potekoha: :shock: Новата градина е райско място, то и без допълнително зацветяване е уникално красиво! А ромоленето на поточето, което минава през градината е най-успокояващото нещо за което мога само да си мечтая! Завиждам ти за тази красота :tzvetentze:
Вчерашният ден е вече история, утрешният е загадка, а днешният е дар.
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Градина лято 2014

Мнение от Албена »

Cando, прекрасни цветя :daaa: А новото място край вилата е истинска дива градина.Ще е чудесно ,ако запазиш тия диви цветя.А това сигурно е орхидея.Страхотна е!

Изображение
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10134
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 799 пъти
Получил благодарност: 1414 пъти

Re: Градина лято 2014

Мнение от greeneyed »

Cypripedium наверно. :nod: За гьола ти завиждам неблагородно)))))))))))))))) И за орхидеята! :angel2: Поздравления за подредбата на градинката, Cando! :dovolen:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Светката
Баш кафе майстор
Мнения: 2246
Регистриран на: Фев 17, '11, 20:07

Re: Градина лято 2014

Мнение от Светката »

Cando написа:Изображение Изображение Изображение Изображение
Много,много е красиво! Ахх да съм там сега да разпъна въдиците си и да се излежавам колкото си искам ,и да се наслаждавам на природата. :dovolen:
Усмихни се! Забавлявай се!
Направи мил жест към себе си
още днес.
Аватар
Cando
Кана кафе
Мнения: 575
Регистриран на: Мар 27, '10, 03:03
Местоположение: Монреал, Канада

Re: Градина лято 2014

Мнение от Cando »

Благодаря ви много приятели за хубавите думи :tzeluvka: Градинката не е кой знае какво в сравнение с вълшебните градини, които виждам тук във форума, но съм ограничена откъм пространството и откъм времето - пролет тук почти няма :snif:, или поне не такава, каквато е в България. В момента има метър сняг, който ще се стопи чак след месец и изведнъж температурите рязко се вдигат, минаваме от ботуши на джапанки, всичко се раззеленява буквално за 3-4 дни и лалетата ми цъфтят до юни. Миналата година дори имах кокиченца през юни... Заради това залагам много на цъфтящите летни цветя.
МГХ написа:Много е красиво . :o Покажи още снимки от виличката.Кое е поточето ? Колко на север е това ? Прекрасна природа .Езерцето е приказка . :tzvetentze:
За съжаление нямам много снимки от новото място, защото виличката почти наново я правим и в момента има струпана пръст, камъчки и т.н. Имаме и огромен проблем с подпочвените води, както и кладенеца за водата трябва да се премести. Поточето е на втората снимка, но тук още не е почистено. Пролетта цялото беше обрасло с огромни папрати и почти се беше скрило. Колкото можахме разчиствахме есента, имаше и много саморасли храсти, изсъхнали и изпочупени клони и дръвчета и т.н. Тази година ще продължим, но тъй като това е общо взето планински район и снега ще се стопи в средата на май, а земята не знам кога ще се размрази ;) На 100 км на север от Монреал е, на около 700м надморска височина.

Тази година съм купила доста луковични и коренища/дамско сърце, хости, лилиуми, лиатриси, астилбе и още доста други/ и съм набола семенца на многогодишни разни делфиниуми, почвопокривни /половината от мястото е осеяно с огромни естествени камъни/, лупини, рудбекии, холихук, 5 вида кампанули, дигиталиси, огромни кучета и... май каквото не видях, това не взех. Чакам пролетта да отворят разсадниците и ще си потърся розички за тази зона. Дивите цветя със сигурност ще ги запазя, както и орхидеите разбира се /благодаря много, че ги разпознахте, защото аз не бях :nod: / А, и трябва да остане място за 10 корена домати и 10 корена краставички...

Много бих се радвала да ми дадете съвети, защото аз направо не зная откъде да започна. Поляната в средата, която се вижда на първата снимка ще трябва да остане /те там са и дивите цветя/, защото под нея е филтриращата система на септичната яма за водата от банята и кухнята, така че не мога да я пипам. Големите дървета също, защото нямаме право да ги режем, а и не искаме. Малко ги разчистихме само. Една част от пространството в ляво от къщата също не мога да слагам нищо, защото там пък ще е шатрата /не може без нея, защото там има едни черни мушички, които са били пренесени навремето с кафето и те са по-гадни и от комарите - направо хапят месото :D . Това продължава 3 седмици през юни, особено вечер, не можеш да стоиш навън ако не си в шатра с комарник/.
Та останалото пространство е мое.

Ето малко снимки за идея, но те аоще като го купихме и не съм май снимала много пространствено.

Изображение Това е зад къщата, малко поразчистено, съвсем близо до къщата все още не мога да сея нищо, защото все още ще се слага винил, прозорци и т.н. Иначе останалото място - да. То е североизток, има доста дърветаи 2-3 камъка. Като цяло преди обяд е шарена сянка, а след обяд - сянка, но светличко.

Изображение Това пак там, но от другия ъгъл.

ИзображениеТова е поляната отпред, която не мога да пипам, но от двете страни има място, но има и кедрова ограда, от ляво е нисичка. Дърветата отпред вече са малко почистени, няма ги долните начупени клони, така че мога да сложа например лалета там. Отдясно, където се виждат дири е за паркиране и няма как да го избегна, защото нямаме право да спираме на пътя. Така че трябва да има място на терена. Но аз мисля да го оставя с трева, не мисля да слагам никакъв бетон там. Мястото е юг - югозапад

Изображение Ето го и наобратно снимано от езерото към къщата. Мястото в ляво се разширява, там, където е къщата е доста по-широко и по цялата тази страна минава поточето

Изображение пак там, в края на април

Изображение Ето го и поточето, до къщата

Изображение пак то, в края на април

Изображение пак тогава, от другия ъгъл. Сега е една идея по-почистено и пролетта ще бъде още по-добре, защото се беше затлачило от оградата на съседите, която е навлязла в нашия терен и клоните бяха в поточето.

Изображение същото място лятото - само папрати

Изображение пак там, в ляво от децата е поточето, в дясно къщата, това е запад

Изображение - на полянката зад децата ще е тентата и може би някакво външно огнище. За съжаление не можем да направим зидано барбекю и някакви по-големи постройки без разрешение, а те имат големи изисквания и няма да ни дадат точно за там, а пък и не ни се занимава.

И от източната част нямам снимки, но там мястото не е много и има доста млади дръвчета, които правят шарена сянка. Така че там мисля по цялото продължение да засадя момини сълзи - една колежка ми е обещала голямо количество.

Много бих се радвала да ми дадете някакви съвети. Аз дори не знам как ще изкопая за да набода каквото и да било, защото 25 години не е поддържано и по земята е като мек килим, като стъпиш и потъваш, отдолу е нещо като мъх ли, и аз не знам какво. Да, и е много влажно там.
http://cando1.snimka.bg/flowers/cvetya- ... 013.763847" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”