Ресторанти, кръчми, сладкарници или къде да отидем

Или само и само да не сме си в къщи... ;)
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Ресторанти, кръчми, сладкарници или къде да отидем

Мнение от nel4o »

АКо на някой му се яде истинска италианска кухня да иде в "Ла Капанина" на пл. Народно събрание. За пореден път се убеждавам, че няма по-добър италиански ресторант в София. Лила, следващият път ще питам дали готвача е женен. Мнооооого е добър :twisted:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Ресторанти, кръчми, сладкарници или къде да отидем

Мнение от lila »

:tzeluvka: :tzeluvka: :tzeluvka:
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Ресторанти, кръчми, сладкарници или къде да отидем

Мнение от ida_ili64 »

nel4o написа:АКо на някой му се яде истинска италианска кухня да иде в "Ла Капанина" на пл. Народно събрание. За пореден път се убеждавам, че няма по-добър италиански ресторант в София. Лила, следващият път ще питам дали готвача е женен. Мнооооого е добър :twisted:
Относно италианската хухня или мита за нея,искам само да споделя,че в Б-я тя е "побългарена" и то-за хубаво :nod: !
В Германия има много италиански ресторанти,където собственици са италианци и работят само италианци, и трябва да ви кажа,че бях тотално разочарована от бедното съдържание на съставки върху едното там тесто на пица например-доматен сос,кашкавал и нещо си там местно...Българина си доокрасява и доовкусява разбира,се нездравословно нещата...

Лила,дай боже да го сколасам,може да си вече и на 4 Х 20 :ieeemyzh: ,ама важно е да имаш още мерак за любов и романтика! :daaa: :liubov:
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Ресторанти, кръчми, сладкарници или къде да отидем

Мнение от vodo-leika »

То може да е отдавна, но аз наскоро го открих - кафе Онда, точно срещу Руската църква. Страхотно им е кафето, или в моя случай - капучиното! А на втория етаж зяпаш "жлътите" павета и църквата! :dovolen:
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Ресторанти, кръчми, сладкарници или къде да отидем

Мнение от lila »

Там ходи и Жорж Ганчев - с Пуфи или Муци - не се сещам точно как беше :lol: :lol: :lol:
Аватар
Feeriq
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Дек 13, '09, 17:58
Местоположение: Sofia

Re: Ресторанти, кръчми, сладкарници или къде да отидем

Мнение от Feeriq »

Моля, препоръчайте ми бързо бързо една свястна сладкарница в крайградските квартали където да правят вкусни тортички и други сладки изкушения / и да може да се паркира без проблеми / :D
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Ресторанти, кръчми, сладкарници или къде да отидем

Мнение от nel4o »

ida_ili64 написа:
nel4o написа:АКо на някой му се яде истинска италианска кухня да иде в "Ла Капанина" на пл. Народно събрание. За пореден път се убеждавам, че няма по-добър италиански ресторант в София. Лила, следващият път ще питам дали готвача е женен. Мнооооого е добър :twisted:
Относно италианската хухня или мита за нея,искам само да споделя,че в Б-я тя е "побългарена" и то-за хубаво :nod: !
В Германия има много италиански ресторанти,където собственици са италианци и работят само италианци, и трябва да ви кажа,че бях тотално разочарована от бедното съдържание на съставки върху едното там тесто на пица например-доматен сос,кашкавал и нещо си там местно...Българина си доокрасява и доовкусява разбира,се нездравословно нещата...

Лила,дай боже да го сколасам,може да си вече и на 4 Х 20 :ieeemyzh: ,ама важно е да имаш още мерак за любов и романтика! :daaa: :liubov:
Ооооо мястото за което говоря въобще не е побългарено. И пици не се сервират! Доста съм походила в Италия :nod: , добра представа имам за италианската кухня и пицата е само една малка част от нея. Най-позволимата разбира се, но не най-добрата. А има на какво човек да се наслади :ieeee:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Ресторанти, кръчми, сладкарници или къде да отидем

Мнение от lila »

nel4o написа: А има на какво човек да се наслади :ieeee:
Главния готвач :tzvetentze: е най-съществен за ресторанта.
И за мен.
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Ресторанти, кръчми, сладкарници или къде да отидем

Мнение от Titi »

Feeriq написа:Моля, препоръчайте ми бързо бързо една свястна сладкарница в крайградските квартали където да правят вкусни тортички и други сладки изкушения / и да може да се паркира без проблеми / :D
"Романс" в Симеоново, разбира се. Всеки уважаващ себе си софийскоживеещ трябва да я посещава поне един път месечно.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Re: Ресторанти, кръчми, сладкарници или къде да отидем

Мнение от evita »

vodo-leika написа:То може да е отдавна, но аз наскоро го открих - кафе Онда, точно срещу Руската църква. Страхотно им е кафето, или в моя случай - капучиното! А на втория етаж зяпаш "жлътите" павета и църквата! :dovolen:
Всеки път като имам път натам си взимам кафе.Страхотно е :nod:
Публикувай отговор

Обратно към “Музика, концерти, кино, театри, купони”