С две ръчички и поялник

Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11903
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 191 пъти
Получил благодарност: 301 пъти
Обратна връзка:

Re: С две ръчички и поялник

Мнение от johnstalker »

DOBI написа:Ще взема да пробвам.То от опит глава не боли.Само дано не ми се измият контурите.
Има преманентни маркери дето пишат на стъкло. :daaa:
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: С две ръчички и поялник

Мнение от DOBI »

Е аз такъв ползвам,ама после се измива.Даже докато шлайфам като се мокри се отмива.Ама аз ще пробвам,че бая ми е трудно пусто рязане.Иначе после ми е кеф.И с поялника нямам грижа.
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: С две ръчички и поялник

Мнение от DOBI »

Та понеже шило в торба не стои,докато си чакам стъклариите,които поръчах ,направих нещо с тези ,които имам и така имате втората и последна лекция за техниката
Вече пристъпваме към обкантването на всяко парченце със самозалепваща се медна лента
Изображение
Ето ги вече всички облепени и подредени върху матрицата
Изображение
Намазваме ги с паста за запояване и като начало запояваме точките на свързване на отделните елементи,като внимаваме да не ги разместим
Изображение
След това се запоява изцяло,като се прави от двете страни и бордюра също
Изображение
След което се измива са да се отстранят мазнините и всички неща полепнали по време на работа и с едно парцалче се извършва патинирането с киселина.Резултата е това
Изображение
Това е украсата за аплиците в коридора,която в момента е фиксирана и съхне върху тях,така че крайния резултат и как се преобразиха те-утре! :D
Аватар
toni
Кафевар/ка/
Мнения: 900
Регистриран на: Ное 29, '09, 21:45
Местоположение: София

Re: С две ръчички и поялник

Мнение от toni »

Леле, като се гледа- много е лесно , при проба ще кажа така ли е наистина. Доби, много съм впечатлена, ще пробвам скоро- ясно е
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: С две ръчички и поялник

Мнение от DOBI »

Тони пробвай!Малко е хамалско като хоби с това рязане и пилене :mrgreen: но е много забавно!Най трудно е рязането!
libra
Наркоман
Мнения: 11646
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 98 пъти
Получил благодарност: 67 пъти

Re: С две ръчички и поялник

Мнение от libra »

Доби,сигурно професията ти помага за новото начинание?Абе,виждам те пари да вадиш скоро!Няма да е само хоби щото ще надобрееш много скоро.Аз почти като циганките на Шератон предсказвам.
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: С две ръчички и поялник

Мнение от DOBI »

libra написа:Доби,сигурно професията ти помага за новото начинание?Абе,виждам те пари да вадиш скоро!Няма да е само хоби щото ще надобрееш много скоро.Аз почти като циганките на Шератон предсказвам.
Абе между счетоводство и това - прилика май няма :hmmm: А по оразование съм с фармация.............. :hmmm:
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: С две ръчички и поялник

Мнение от orkud »

Ох, Добиии, знаех си, че имаме нещо общо. И аз работя счетоводство, но повечето от съзнателния си живот съм се занимавала с друго / да не разказвам живота си сега :lol: /, но определено беше с повече творческа тръпка от счетоводството. Та сега наваксвам с декупажа :hmmm:
За това, което си сътворила просто думи нямам :o . Особено украсата на аплиците направо ми взе ума. Точно подобни аплици гледах в едно заведение и цяла вечер не ядох, а зяпах тях :lol: Имам предвид със същата техника. Много бих искала да направя нещо подобно, но като знам, че не мога да хвана нож, без да се порежа поне два пъти :hihihi: , това хоби май само ще го гледам и ще му се радвам, като ти гледам красивите творения :ieeee: Дано Тони се престраши :daaa: , че да има поне един, дето си му подпалила чергата :lol: :lol: :lol:
А относно предсказанието, аз също май те видях в сънищата си да вадиш пари от това :angelche: :angelche: :angelche:
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: С две ръчички и поялник

Мнение от DOBI »

Orkud благодаря ти!
Ето вече и крайния резултат
Изображение
Изображение
naska50
Кана кафе
Мнения: 587
Регистриран на: Дек 3, '09, 06:18
Дал благодарност: 8 пъти

Re: С две ръчички и поялник

Мнение от naska50 »

Мила, прекрасно е! Що не си се върнеш тук да си красиш нашенското, ами....
Публикувай отговор

Обратно към “Шев, кройка и приложни изкуства”