Житения режим по П.Дънов

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Житения режим по П.Дънов

Мнение от calico »

Noel написа:Впечатлена съм.Изчетох линковете.Сега съм в колебание,дали да не взема лимец.След операциите ми се сдобих с метеоризъм и си мисля,че лимеца е по подходящ.Калико,и ти ли за първи път ще го правиш?За главоболието има решение,от личен опит го казвам.Интересното е ,че от седмица насам ям само плодове и ядки.Сякаш съм предусещала нещо.

ето, ти си се подготвила. :ieeemyzh: :ieeemyzh:
аз също ще карам на лимец, защото е по-меко, а имам зъбни проблеми.

лимеца ще го покълвам. От това което съм чела, покълналото жито е несравнимо. Изобщо не смятам да го третирам с топла или гореща вода, искам живи клетки
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Житения режим по П.Дънов

Мнение от Noel »

Ще го кълня и аз.Точно в кълновете е тази енергия,за която съм чела.Жалко,че за нещо толкова българско има много малко информация.Главоболието се появява на втория ден обикновено.Това е от токсините в червата.
Има ли откъде да си вземеш лимец?
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Житения режим по П.Дънов

Мнение от calico »

ето, ще поръчвам - едрозърнестия български лимец

http://www.zoya.bg/%D0%91%D1%8A%D0%BB%D ... D1%86.3112
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Житения режим по П.Дънов

Мнение от Noel »

Да,оттук е по добре :daaa: Смятах от диетичен магазин на който вярвам,ама от първоизточника е по добре :gush:
Ами това е онлайн магазин,боже какви глупости пиша :lol: мислех,че е производител
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
darusha5k
Виенско кафе
Мнения: 319
Регистриран на: Яну 14, '11, 17:28
Местоположение: Пловдив

Re: Житения режим по П.Дънов

Мнение от darusha5k »

Ще ви чета и аз :angel2:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Житения режим по П.Дънов

Мнение от calico »

вчера си купих малко лимец от един магазин, исках да пробвам за колко време покълва.

Направих в един буркан, около стотина грама, и колкото е слоя жито толкова и вода отгоре. Това го направих вечерта около 20 часа. Залях със студена вода. На сутринта повечето жито беше вече пукнало, и дори някои зрънца имаха кълнчета като точици.
Премих го със 7-8 води в буркана, докато пусна чиста вода. Капачката на буркана я надупчих с пиронче направо като цедка я направих цялата, и поставих буркана в купичка, колкото детските- застана тъкмо под 45 градуса както трябва да е, и го покрих с кърпа да му е тъмно на житото и да кълни. През деня на 3-4 часа го промивах със студена вода, и до сега цялото жито е покълнало и става за ядене, направо е вкусно, меко и приятно. Вече е готово за ядене, но ще го оставя и тази нощ да видя утре колко големи ще са кълновете.

значи ще направя още една проба тия дни- ще го заложа във вода сутринта, някъде след обяд към 17 ч ще го изцедя от водата и ще го остхавя цяла нощ да кълни, да видя дали на сутринта ще е готово за ядене.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
dal

Re: Житения режим по П.Дънов

Мнение от dal »

виждала съм в някои от магазините житни кълнове че се продават , това същото ли е , за което обясняваш? :hmmm:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Житения режим по П.Дънов

Мнение от calico »

dal написа:виждала съм в някои от магазините житни кълнове че се продават , това същото ли е , за което обясняваш? :hmmm:
не, не е същото Дал. Предполагам че си виждала поници, и то едва ли на жито, не кълнове. Разликата е само в размера - кълновете като поотраснат и особено ако са на светло и натрупват хлорофил и вече са поници
Кълна на житото което ще ядем трябва да е около 1-2 мм, едва покълнало. и до 5мм да е пак е кълнове де
пониците имат друг състав

ато покълнало жито- това ще ядем- зърното с кълна
Изображение

може би си виждала нещо такова
Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
dal

Re: Житения режим по П.Дънов

Мнение от dal »

като втората снимка са били мисля , но отивам да спя , като видях тази паша и ми премаля нещо :D
ще ми дойдеш като чироз с тия диети , да са чудя какво да ти сипя , ама айде добре , гладувайте като трябва :tzvetentze:

сещам се - утре ще поръчам и някакъв асортимент за вегетарианците , че тук имаме доста , и да ги сюрпризираме с някое засукано меню :nod:
тамън и тези на диетите , хептен фанатици ако има - и тях ще приобщим на трапезата :nod:
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Житения режим по П.Дънов

Мнение от Noel »

dal написа:като втората снимка са били мисля , но отивам да спя , като видях тази паша и ми премаля нещо :D
ще ми дойдеш като чироз с тия диети , да са чудя какво да ти сипя , ама айде добре , гладувайте като трябва :tzvetentze:

сещам се - утре ще поръчам и някакъв асортимент за вегетарианците , че тук имаме доста , и да ги сюрпризираме с някое засукано меню :nod:
тамън и тези на диетите , хептен фанатици ако има - и тях ще приобщим на трапезата :nod:
За Тити поръчай нещо мазничко и калорично,че съвсем се стопи това момиче :lol: :lol: :lol:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”