Наднормено тегло и здравословни диети

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Публикувай отговор
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6610
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Наднормено тегло и здравословни диети

Мнение от Lizi »

libra написа: Лизи,не вярвам да си ослепяла от липса на сол . :tzvetentze: Бремеността си е опитност на границата със смъртта,макар че имам примери за перфектни състояния в този период.
Как влияе солта може много лесно да се провери:ядете три дни сурови плодове и зеленчуци ,мерите си кръвното и ви става ясно храненето какво значение има за кръвното.На много хора кръвното става 60/90 .
Не съм ослепяла от липса на сол , а от високо кръвно . Което обаче лекарите лекуват с диета без сол. И разни други неща като диазипам например.
Логично е ако кръвното е високо следствие от храната да .Но ако е вискоко от други причини храната няма да повлияе.
Стресът е 90% виновен за високото кръвно. И как се разтоварваме от стреса? Като ядем безсолно ли ? Не ,като спортуваме . Солта в случая няма нищо общо.
libra
Наркоман
Мнения: 11647
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 100 пъти
Получил благодарност: 67 пъти

Re: Наднормено тегло и здравословни диети

Мнение от libra »

Продължавам да твърдя,че храненето и солта имат отношение към кръвното.Далеч съм от мисълта ,че това е единствената причина.
Диазепамът го предписват за регулиране на вегетативната нервна система ,когато тя е разбутана,а не само защото човек е стреснат.Макар ,че и това си е една много добра причина.
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Titi »

Таралас написа:
пращай че съм пощурял [email protected]
Хайде, изпратих ти го. Изчакай да минат празниците и започвай. Не е трудно, не се гладува, само е леко еднообразно храненето и няма алкохол, но се изтърпява. Успех ти желая.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Kika
Кафевар/ка/
Мнения: 883
Регистриран на: Юни 12, '13, 15:31
Местоположение: Димитровград

Re: Наднормено тегло и здравословни диети

Мнение от Kika »

Много интересно предаване на Гала за влиянието на храносмилателните ензими в/у метаболизма и цялостното състояние на организма. (за съжаление с рекламите) От 1мин и 10сек. до 39 мин
http://play.novatv.bg/play/341055?autostart=true" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Наднормено тегло и здравословни диети

Мнение от milena02 »

Да напиша каква диета си прилагам три-четири пъти в годината, та да кажете дали не си вредя така без да искам. Значи, става дума за сваляне на две-три кила. Който се е опитвал, знае, че малко килограми най-трудно се смъкват. Та, като покаже кантарът 2-3 кг отгоре (след празници, отпуски, почивки и т.н.), минавам на следния режим: през деня изяждам един шоколад, а вечер се храня нормално, което включва и хляб. И така една седмица. Излишните кила се стопяват без следа и после не си ги връщам. Знам колко идиотски звучи да отслабваш с шоколад, но като се замисли човек, едно цяло блокче съдържа 500 калории, а засища напълно. На вечеря да изядеш още 500, стават общо 1000. Т.е. с 800 по-малко отколкото са необходими, за да мърдаш.
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6610
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Наднормено тегло и здравословни диети

Мнение от Lizi »

Това на пръв поглед е най-незравословната диета. Но ... учените доказаха ,че хора които ядат шоколад са по-слаби .Това мисля се дължи на факта ,че в организма се отделя ендорфин. Едно от нещата, спомагащи да се съхраним, да живеем добре и продължително, е производството на ендорфини или така популярния сред хората "хормон на щастието".А това означава и правилен обмен на веществата в организма .
Все пак май черен шоколад е по-добре .Макар че аз изобщо не го харесвам .
Аватар
Таралас
Кафе машина
Мнения: 3155
Регистриран на: Юли 3, '11, 12:47
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Наднормено тегло и здравословни диети

Мнение от Таралас »

Значи, аз не говоря конкретно за сваляне на кила, кила може да се свалят по много начини има хиляди рецепти , идеята е да се свалят килограми и същевременно да се сваля високия лош холестерол и с тях паралелно триглицеридите. Виждам че има диети , които включват свинско месо, но това е абсолютно забранено , ето вижте кои храни са забранени http://www.greenway-bg.com/dieta-pri-vi ... eridi.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Също някъде пишат по един жълтък да се яде, а жълтъка е холестеролна бомба, така, че нека някои не се объркат , а да погледнем малко по професионално на нещата. Защото познавам страшно много слаби хора с много висок холестерол.
VIBER tel 0877 28 88 40 Facebook https://www.facebook.com/georgi.goshev.9
[url=http://www.exoticplantsbg.com/][img]http://prikachi.com/images/194/7864194b.png[/img][/url]
Титаник е направен от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьор.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Наднормено тегло и здравословни диети

Мнение от calico »

Lizi написа:Да ,това е официалното становище по въпроса .
Аз лично, след като два месеца -три подържах високо кръвно и спрях солта , не видях никакъв резултат върху високото кръвно .Няма как солта или спирането на яденето на сол да ти повлияе на високото кръвно, което е в резултат на психични проблеми .Няма да ги изброявам нещастията ,които ми се бяха струпали на главата и отгоре на това бях бременна . Вследствие от лечението / няма да ядеш солени неща/ аз напълно ослепях с едното око .Наложи се по спешност да направя секцио за да не остана напълно сляпа . И след секциото кръвното ми се нормализира.
солта е незаменима, изобщо не разбирам как се мисли че може без сол. Всичко в тялото ни е солено, клетките работят в солен разтвро и без сол никакви дифузии и осмози не са възможни.

На мен кръвното ми винаги се нормализира когато пия солена вода. Пих така 3-4 месеца поне, и се чувствах отлично. Спрях само щото ме мързи да мъкна със себе си водата дето пия, или сол. Ще взема пак да си правя от солената вода

подкрепям те напълно Лизи, солта е незаменима
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Таралас
Кафе машина
Мнения: 3155
Регистриран на: Юли 3, '11, 12:47
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Наднормено тегло и здравословни диети

Мнение от Таралас »

Прочети забележката ми и след това разликата във видовете сол и тогава пак ще коментираме, никой не казва , че може без сол, а това че има разлика в различните видове и че има вредна и полезна :), четете , бре колеги, четете какво пишем
........Поради неествествената и инертна структура на бялата (рафинирана) трапезна сол, организмът се стреми да я изхвърли. В резултат на това се получава киселинен оток или с други думи – натрупване на излишни течности в тъканите. Организмът използва 23 пъти клетъчната си течност, за да изхвърли само 1 г натриев хлорид. Когато той не може да се справи с излишното количество натриев хлорид, се опитва да капсулова тези неестествени и киселинни елементи далеч от жизненоважните органи под формата на пикочна киселина и целулит. Пикочната киселина се свързва с още натриев хлорид, след което кристализира. Впоследствие тези кристали се натрупват около костите и ставите. Обикновено това е основната причина за появата на ревматизъм, артрит, подагра и камъни в жлъчката или бъбреците. Тези натрупвания след време започват да тровят организма, тъй като не могат да бъдат изхвърлени.

Полезната сол е хималайкската розова, синята пакистанска и алпийската напоследък особено на запад
СТРУКТУРА НА ХИМАЛАЙСКАТА СОЛ

Солта има кубична кристална структура, изградена от светлинни кванти или фотони, които са чиста светлинна енергия. Когато слънцето изсушило първоначално създадените океани преди 250 милиона години, светлинната енергия се заключила в кристалната мрежа и се консервирала. С разтварянето на кристалната сол във вода, кубичната структура се разпада и съхранената в солта енергия се освобождава. Йонизирането на минералите ги прави подходящи за усвояване. Кристалната сол съдържа също и всички енергийни честоти, необходими на организма от биофизична гледна точка, които могат да балансират даден енергиен дефицит.

СОЛЕНИЯТ РАЗТВОР - ОСНОВАТА НА ЖИВОТА

70% от нашата планета са покрити от океани, комбинация от вода и 3% сол. Древните келти наричали Първичните океани SOLE, синоним на SOUL (душа), тъй като са разбрали, че животът е произлязъл от морето - Душата на Земята. Сместа от вода и Хималайска кристална сол има същия състав, като древния океан където е възникнал животът. Този разтвор на сол и вода, известен като солен разтвор, съдържа основните елементи и енергията, необходими за създаването на живота. Течноста в женската утроба, в която се развива зародиша, е еднопроцентен солен разтвор (1 част сол към 100 части вода).

Хималайската кристална сол се е образувала преди 250 милиона години чрез огромни геоложки сили, разразили се в Хималаите. Тя съдържа 84 микроелемента в същата пропорция като в клетъчната течност и кръвната плазма при човека. Тези елементи са в йонна форма, което означава че са готови за усвояване от клетките на тялото. Ежедневното пиене на малки количества “SOLE” балансира телесните функции (включително кръвното налягане и киселинността) и подпомага елиминирането на отпадните продукти, калцирането и тежките метали (живак, олово, арсен), като ги разгражда на молекулярно ниво.

Другите каменни соли не притежават тази първична кристална структура, поради което не могат да свържат елементите в своята структура, нито пък да ги направят достъпни за клетките в организма.

Геоложко налягане е позволило на кристала да обедини тези ценни минерали и микроелементи и ги е йонизирало – състояние, необходимо им да преминат през клетъчната стена.

Минералите са безполезни, ако не се усвоят от клетката.

Хималайската кристална сол, в своето натурално органично и йонно състояние, заедно с естествената си симбиоза, представлява един точно балансиран и бионаличен продукт.

ХИМАЛАЙСКА КРИСТАЛНА СОЛ има безспорни лечебни свойства. Употребява се за:

Регулиране на кръвното налягане

- Хората, страдащи от високо кръвно налягане неизбежно се опитват да избягват обикновената
трапезна сол.

- Кристалната сол доказано понижава кръвното налягане до 15 минути.

- Соленият разтвор не е лекарство за високо кръвно налягане, а по-скоро има способността да го
регулира.

- Проучвания, проведени в САЩ, сочат, че хората със слаба концентрация на кристална сол в
организма си, са 4 пъти по-склонни към сърдечни заболявания.

Пречистване на синусите

Гаргара – при инфекция на гърлото

Вместо паста за зъби
- заедно с Йонна четка за зъби Соладей еко - най-добрият начин за отстраняване на зъбната плака и профилактика на пародонтоза и гингивити.

Инхалация – да отстрани мукозата от дихателният тракт

Промиване на очите

Маска за лице – смесете соленият разтвор с глинена маска за лице (Регулира натрупването на мастна тъкан и балансира рН на кожата)

Натривки на тялото – смесете фината сол с натурални масла

Облекчаване на болки – нагорещена торбичка с едра сол

Лекарство при гъбички на краката

За кожни проблеми, травми, ухапвания от насекоми, болки и наранявания 1 - 8% солен разтвор.

За детоксикация на организма
VIBER tel 0877 28 88 40 Facebook https://www.facebook.com/georgi.goshev.9
[url=http://www.exoticplantsbg.com/][img]http://prikachi.com/images/194/7864194b.png[/img][/url]
Титаник е направен от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьор.
Аватар
Bi_
Кафевар/ка/
Мнения: 991
Регистриран на: Дек 12, '09, 14:57
Местоположение: РУСЕ

Re: Наднормено тегло и здравословни диети

Мнение от Bi_ »

Преди няколко години мъжът ми беше закъсал много със здравето и се нави да започне разделно хранене.Само за 3 месеца свали десетина килограма и холестеролът влезе в норма,кръвното също.Не е чак толкова трудно-всичко се яде със салата,много вода ,поне 3 ябълки на ден,5 хранения на ден и малки порции.Без пържено,тесто и сладко.Свиква се.Ама кучето му с куче като се пооправи пак я подкара по старому и отрицателните резултати не закъсняха
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”