Рози и мечти

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Рози и мечти

Мнение от ivanina »

Здравей,Кика! Тъй като гледам ,виждам че имаш всякакви видове цветя в градинката ти ,и това е възхитително...но какво ,започва да ти става скучна гледката ли?...ами така е , но поне имаш доста тревна площ в която може да внасяш новости.За да не се повтарям с други хора от темата- "имаш място за още поне 50 рози" (защото моите очи освен рози други цветя не виждат и не признават) :D мисля че този райграс добре се връзва с някоя друга туя и две три градински юки.Предстои ми тази пролет да освобождавам юките си от бебетата им така че,ако искаш юка -имаш я . :daaa: А аз пък да ти споделя че страшно много харесвам добре постригани тревни площи с вечнозелените растения ,но от голямата си лакомия към розите не мога да оставя и педя празна земя за райграс в градината,и не знам до кога ще е така :ufff: за да постигна някаква промяна,ще ми се наложи да кореня рози :scry:... за да сея райграс :swonder:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
Kika
Кафевар/ка/
Мнения: 883
Регистриран на: Юни 12, '13, 15:31
Местоположение: Димитровград

Re: Рози и мечти

Мнение от Kika »

Благодаря Иванина! :tzeluvka: Наистина имам много цветя, но нямам градина като цяло. Затова и направих питането си , та поне розите да са подредени както трябва и да са наслада за окото. Надявам се някой от знаещите розари да погледне списъците и да даде някакъв акъл :stiskam: :stiskam: :stiskam:
Опитвам се да огранича колекционерството на цветя, но с розите трудно се получава. "Местата за 50 рози" вече са заети от есенните поръчки и резници. А и''яслите'' за резници са пълни. Опитвам различни начини за вкореняване

Изображение
Изображение

А и пролетните поръчки започнаха :mrgreen:
И аз обичам ниско окосения райграс, но май ще пострада от моята лакомия.
ivanina написа: за да постигна някаква промяна,ще ми се наложи да кореня рози :scry:... за да сея райграс :swonder:
Е това и да го видя , няма да повярвам за никой от този Форум.
Аватар
sendi1966
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1195
Регистриран на: Апр 7, '13, 12:17
Местоположение: Хасково

Re: Рози и мечти

Мнение от sendi1966 »

Кика страхотна градина си имаш :ieeee: За подредбата на розите акъл не мога да давам,защото и аз съм боса в тая част :D Аз сея по усет и много,много не се замислям за подредба :D важното е цвят да има,за да мога да си почивам като се прибера след гадния уморителен ден.Надявам се лятото да успея да те посетя :D както и ти мен де и тогава на място мога да дам акъл :D Дано до лятото намериш решение как да си посадиш розите.Пожелавам ти го от сърце :stiskam:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Рози и мечти

Мнение от calico »

здравей Кика,

много роза, много нещо :ieeemyzh:
с голям интерес ще я следя твоята градина.

не ми е съвсем ясна скицата без снимки, но някои неща ми правят впечатлние- първите 15 рози са на място дълго 14 м., т.е. да кажем роза на метър. обаче там имаш доста широки рози, искаш и Дарби и дори и Хайд Хол?!? много е нагъсто и без тях.

второ- защо покрай улицата са ти ниски рози, а не катерачи? не искаш да криеш или оградата не е подходяща?

и...този райграс така правоъгълен, няма ли начин да му заоблиш някъде ъглите или нещо друго
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Kika
Кафевар/ка/
Мнения: 883
Регистриран на: Юни 12, '13, 15:31
Местоположение: Димитровград

Re: Рози и мечти

Мнение от Kika »

sendi1966, много благодаря мила. :tzeluvka: И аз така садя цветята, по усет, ама не си харесвам крайния резултат

calico, много се радвам че се включи. Благодаря!!! :tzeluvka:
Да си призная честно, най много се ровя из твоята градина за идеи. Когато за пръв път видях снимката на масичката и двете столчета , в началото на миналогодишната тема за розите си мислех че е от някое западно списание. Не знам "каква си я мислела", но е станала уникално красива градина. Съвсем не случайно Дарби и Хайд Хол са в списъка ми за рози. Повлияла съм се от твоето мнение за тях , тъй като климатът ми е досущ като твоя. Улицата е по високо от двора, а отвън има още един ред с рози- ЧХ , като по този начин се надявам да се получи някаква етажност и оптически да се разшири малкия двор. Не знам дали съм права. За правоъгълния райграс все още умувам, ще се радвам на идеи.
Аватар
Kika
Кафевар/ка/
Мнения: 883
Регистриран на: Юни 12, '13, 15:31
Местоположение: Димитровград

Re: Рози и мечти

Мнение от Kika »

dal написа: Кика , катерачите на 90 см са добре , 1.40 е много
пред тях можеш флорибунди и патио , минита -моята лента дол,у е 70 см широка и пред катерачите имам нарциси талия бели и червени обикновени лалета , но и други варианти са възможни- при мен напред са плочки и не става с ниски рози
Изображение
Изображение
двата едена са добре :tzvetentze:
Калико досега търсех това мнение на Дал, за да видя дали не съм объркала нещо с разстоянията. Искам оградата с комшиите да е плътно скрита.
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Рози и мечти

Мнение от ivanina »

kikruseva написа:
dal написа: Калико досега търсех това мнение на Дал, за да видя дали не съм объркала нещо с разстоянията. Искам оградата с комшиите да е плътно скрита

Е-е, хайде сега пък чак плътно скрита...,ами как ще ти се виждат красотите бе.Аз обичам ,като вървя по улицата да гледам красивите дворове и да се възхищавам :potekoha: .Остави малко видимост и за такива като мен :liubov2: :tzeluvka:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
Kika
Кафевар/ка/
Мнения: 883
Регистриран на: Юни 12, '13, 15:31
Местоположение: Димитровград

Re: Рози и мечти

Мнение от Kika »

ivanina написа: Искам оградата с комшиите да е плътно скрита
[/quote]
Е-е, хайде сега пък чак плътно скрита...,ами как ще ти се виждат красотите бе.Аз обичам ,като вървя по улицата да гледам красивите дворове и да се възхищавам :potekoha: .Остави малко видимост и за такива като мен :liubov2: :tzeluvka:[/quote]

Не случайно покрай улицата са по ниски сортове , да се вижда :angelche:
Но на комшиите това им е най-задната част на задния двор. Предпочитам да не го виждам. Даже мисля да сложа от онези бамбукови пръчки: хем да скрия комшиите, хем да засенча малко розите, че да не гледат само към комшиите :nod:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31883
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1231 пъти
Получил благодарност: 3119 пъти

Re: Рози и мечти

Мнение от Мария Николова »

Кика, поздравление, мила, за отличния резултат до тук! :gush: :ieeee: :ieeee: Най-важното е, че има богати възможности да фърчи чим!!! :mrgreen: Като му дойде реда, с помощта на един дълъг мек маркуч потърси нови очертания на зелената полянка, наруши правите успоредни линии. Да оживее. :ssvirka: Недей само за "косача с косачката" да мислиш. :swink: Гледам, че ти трябват ириси. :angelche: Ще запомня! :swait:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Kika
Кафевар/ка/
Мнения: 883
Регистриран на: Юни 12, '13, 15:31
Местоположение: Димитровград

Re: Рози и мечти

Мнение от Kika »

Мерии :tzeluvka: :tzeluvka: Благодаря, вече ми изпрати един кашон с ириси, още когато бях новодошла и Владислава ми изпрати заедно с книфофията, а и аз имам доста бедни роднини, но са ми в другата градина, зад къщата, че и на улицата даже съм сложила от обикновенните. С другите луци съм на кота нула, ама тази есен я посветих на розите и тепърва ще започвам да изпипвам детайли. А че ще хвърчат чимове е от ясно по-ясно :lol: :lol: В голямата градина райграса е 350 квадрата, ако остане половината, ще е добре :D Абе искам да има зеленко, ама искам и китки всякакви и не знам :hmmm: :hmmm:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”