Моето предизвикателство!

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7809
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2744 пъти
Получил благодарност: 1572 пъти

Re: Моето предизвикателство!

Мнение от pepelqshka71 »

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
А това е върбичката от Незабравка
Изображение
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
dal

Re: Моето предизвикателство!

Мнение от dal »

много обичам да гледам как се изгражда двор...
ама чуждите да гледам по ми е хубаво :mrgreen: :ieeee:
няма да се плашиш , ще се сдобиеш с всичко желано :liubov2:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31855
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1202 пъти
Получил благодарност: 3010 пъти

Re: Моето предизвикателство!

Мнение от Мария Николова »

pepelqshka71 написа:Закарах грандифлората на двора, но не и е готово мястото, където ще се сади. Не знам да я посадя ли някъде, където няма да пречи и наесен да я преместя?
Изображение
Две магнолии стояха на сянка и проветриво в двора, както пристигнаха и като се захлади есента, ги засадих. Едната цъфтя тази пролет на постоянното си място. По-добре само един стрес, отколкото два. :nod:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7809
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2744 пъти
Получил благодарност: 1572 пъти

Re: Моето предизвикателство!

Мнение от pepelqshka71 »

:daaa:
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7809
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2744 пъти
Получил благодарност: 1572 пъти

Re: Моето предизвикателство!

Мнение от pepelqshka71 »

И белия клематис цъфна-за сега само един цвят
Изображение
и бялото карамфилче също
Изображение
Керията и тя се отрупа с цвят
Изображение
а върбичката се облисти
Изображение
И сега да представя глицинията, с която се боря трета година. Две години я мъчих на село и си седеше една клечка. Дадоха ми клечка с коренче, по миналата година-нищо, миналата година изкара 5см клонче с пожълтели листа и умря. Не се отказах и тази пролет я преместих в новия двор - все същото/не ще и не ще/. Миналата седмица я извадих наново, наторих с тор за рододендрони/такъв имам на гранули/ и ооо чудо-тръгна :ieeee: :stiskam: дано не я хваля напразно
Изображение Изображение
Само вие може да ме разберете с каква радост се изпълвам при всяко цъфнало/колкото и неврачничко/ да е цвете. На фона на разрушителните строежи в целия двор, всеки цвят ми носи надежда, че и моята градина някога ще заприлича на вашите-прекрасни, изпълнени с цвят и носещи наслада за окото и душата.

Честито Възкресение Христово. Пожелавам на всички здраве и щастие. Продължавайте да ме очаровате, критикувате и съветвате!Благодаря на всички! :tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze:
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7809
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2744 пъти
Получил благодарност: 1572 пъти

Re: Моето предизвикателство!

Мнение от pepelqshka71 »

Хайде малко да се запиша, че като гледам от великден не съм. Ще съм скромна :lol:
Това синичкото ми е от Миша
Изображение
А тук да се похваля и аз с моята горска папрат
Изображение
И една хойхера-не знам как се казва
Изображение
И малко зарзават от Миша- Мише :tzeluvka:
Изображение
Изображение
И сега да си призная така ме е хванала цветоманиящината, че каквото и да видя все искам - пример: ревах за жълта мини роза, а сега като си прегледах снимките видях, че имам и се сетих, че я купих още пролетта от нашия пазар :ufff: ,и от днешните хости/в темата за хостите съм се похвалила :P / и от тях две се повтарят, но от повече глава не боли :lol:
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7809
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2744 пъти
Получил благодарност: 1572 пъти

Re: Моето предизвикателство!

Мнение от pepelqshka71 »

да взема де похваля и с плачещата върбичка
Изображение
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7809
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2744 пъти
Получил благодарност: 1572 пъти

Re: Моето предизвикателство!

Мнение от pepelqshka71 »

Незабравче :tzeluvka: Ето я красавицата
Изображение
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
DarinaN
Кафе машина
Мнения: 3318
Регистриран на: Мар 16, '10, 09:40
Местоположение: Пловдив

Re: Моето предизвикателство!

Мнение от DarinaN »

сега виждам тая тема . не стресирай грандифлората и най - добре я сложи на улицата / да ти прави сянка за колата/. не те съветвам и да я пресаждаш / така съм уморила поне 20 - тина семенака/ , корените се късат и после умира бавно и сигурно . Пловдив е пълен с граднита , понякога листата мръзнат , но мъртва дърво не съм виждала досега . може би първите години трябва да й правиш някаква защита ... профилактично
аз смятам да я плесна направо на открито, все пак вече е на 2 или 3 години

браво за хинапа :daaa: - това дърво не го пипай , само му дай възможност да е на слънце по цял ден
"Ако A е успехът в живота, то тогава A е равно на x + y + z. x е работата, y е забавлението, а z е да си държиш устата затворена." А. Айнщайн

http://darinaivanova.snimka.bg/hobby/2011.593300.25139445" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7809
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2744 пъти
Получил благодарност: 1572 пъти

Re: Моето предизвикателство!

Мнение от pepelqshka71 »

Даринна, благодаря за съвета. На улицата няма как да я оставя - ще изчезне точно за три минути :D . За сега е в този вид. Есента мисля да я прибера, а на пролет /ако устиска/ ще я мисля. Имам идея къде точно ще бъде в двора, но мястото не е готово /още има строителни дейности
Изображение
Скъпа ми е - освен финансово, ми е подарък от двете ми слънчица за 8март. За нашият край - предизвикателство за отглеждане, затова :stiskam:
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”