Семената на бегониите

Всичко свързано с размножаването, сеенето и засаждането - семена, посадъчен материал, инвентар, системи, опити, вкоренители, обработка, саксии и т.н.

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
Bi_
Кафевар/ка/
Мнения: 991
Регистриран на: Дек 12, '09, 14:57
Местоположение: РУСЕ

Re: Семената на бегониите

Мнение от Bi_ »

Едното ми семенце вече има второ листенце :ieeemyzh: Вижда се с прости очила :lol:
denitsavm

Re: Семената на бегониите

Мнение от denitsavm »

bistreto написа:Мише, аз ги засях от мерак преди да видя този сайт / в понеделник 25.03/ и после разбрах, че не съм обеззаразила нито почвата, нито сандъчето ... :oops:, ако че последното беше ново и само го измих, та се чудя дали мога да направя нещо, за да ги овардя от болести....
Можеш да напръскаш или полееш внимателно с препоръчваната от Мишето смес от топсин и превикур, ако са обаче мънички поници не е добре, за да не ги смачка струята ... ако не са покълнали спокойно пръскай :nod:
Аватар
dolli
Баш кафе майстор
Мнения: 2008
Регистриран на: Апр 8, '10, 14:07

Re: Семената на бегониите

Мнение от dolli »

Имам две поникнали. По-дребно нещо не бях виждала, ако не заничам саксията от 3 см. разстояние изобщо няма да ги видя. Милиметър е много, даже половин мм не са. Съмнявам се, че ще ги огледам, ама ей така за тръпката :mrgreen:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17079
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 144 пъти
Получил благодарност: 529 пъти
Обратна връзка:

Re: Семената на бегониите

Мнение от Миша »

Ще ги отгледаш :stiskam: ,въоръжи се с търпение,около месец почти не мърдат,поне видимо,после обаче започват бързо да нарастват .Илюминациите и суперкаскадата растат доста по-бързо от бонфайъра,за десет дена почти наближават милиметъра :mrgreen: ,но пък вече имат зачатък на същинско листо,докато бонфайъра твърдо си стои под мм вече месец :snif:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
bistreto
Кафе с мляко
Мнения: 238
Регистриран на: Мар 26, '12, 21:14
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Семената на бегониите

Мнение от bistreto »

denitsavm написа:
bistreto написа:Мише, аз ги засях от мерак преди да видя този сайт / в понеделник 25.03/ и после разбрах, че не съм обеззаразила нито почвата, нито сандъчето ... :oops:, ако че последното беше ново и само го измих, та се чудя дали мога да направя нещо, за да ги овардя от болести....
Можеш да напръскаш или полееш внимателно с препоръчваната от Мишето смес от топсин и превикур, ако са обаче мънички поници не е добре, за да не ги смачка струята ... ако не са покълнали спокойно пръскай :nod:
Ами смес от топсин и талстар 10К ще свърши ли работа ?
"Същественото е невидимо за очите ..."
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17079
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 144 пъти
Получил благодарност: 529 пъти
Обратна връзка:

Re: Семената на бегониите

Мнение от Миша »

О,не,талстара е инсектицид,с него може и да изгориш малките поници .Полей само с топсин,или топсин+превикур(проплант),както Дени те е посъветвала
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
dolli
Баш кафе майстор
Мнения: 2008
Регистриран на: Апр 8, '10, 14:07

Re: Семената на бегониите

Мнение от dolli »

Имам още четири поникнали :ieeee: , първите две обаче си стоят на размера, на който бяха и преди една седмица. Сега се чудя с какво да го поливам това микроскопично нещо. Мисля, че дори пулверизаторът ще ги смачка. Все още не съм махнала найлончето отгоре им и мисля да го държа докато не видя същински лист, ако изобщо ги докарам до същински лист.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17079
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 144 пъти
Получил благодарност: 529 пъти
Обратна връзка:

Re: Семената на бегониите

Мнение от Миша »

Доли,не го махай,нека им държи влага,може само да го повдигнеш мъничко от едната страна или да го надупчиш ,за да влиза въздух.Аз не ползвам пулверизатор,той направо издухва мъниците,ползвам една малка детска лейчица,имам и едно шише,от пластмасовите,надупчено с фина игла горе,точно на извивката,където се разширява,дупчиците са под ъгъл,така че струята се разпръсква равномерно,това е идеалното поливащо устройство :mrgreen:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
bistreto
Кафе с мляко
Мнения: 238
Регистриран на: Мар 26, '12, 21:14
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Семената на бегониите

Мнение от bistreto »

dolli написа:Имам още четири поникнали :ieeee: , първите две обаче си стоят на размера, на който бяха и преди една седмица. Сега се чудя с какво да го поливам това микроскопично нещо. Мисля, че дори пулверизаторът ще ги смачка. Все още не съм махнала найлончето отгоре им и мисля да го държа докато не видя същински лист, ако изобщо ги докарам до същински лист.
Доли,
има ли как да качиш едно фото на мъниците, за да разбера на мен дали нещо от бегонийте изобщо ми е поникнало или си отглеждам плевелчета :snif:
"Същественото е невидимо за очите ..."
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17079
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 144 пъти
Получил благодарност: 529 пъти
Обратна връзка:

Re: Семената на бегониите

Мнение от Миша »

Същинските листенца са като лъскава малка водна леща,леко набръчкана откъм дръжчицата,снимай да видим какво ти е никнало
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Семена, разсади, вкореняване, засаждане”