Зимни разходки

За приключения, скитници и вечните пътешественици, които навсякъде се чувстват у дома си.

Модератор: scleri

Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Зимни разходки

Мнение от ravik »

denitsavm написа:А лятото да отидем да го разучим :daaa: , че Мишето е с едни гърди напред и поне да знаем накъде ще ни търкаля ;)
И лятото е много приятно, но последните години твърде много хора са го научили... :( И докато преди си беше туристическа пътека, сега тези, които ги мързи да ходят се качват с колите нагоре по поляните и става грозна гледка. :( За истинските ценители половин час ходене нагоре, за да се излезе от облака на скарите и обсега на чалгата и пак става рай. ;)
Между другото съветът ми е и за разходка през късната пролет. Нагоре поляните са пълни с нацъфтели минзухари и синчец. :liubov2: А малко по-нагоре има някаква станция/хижа, където може и чай да се пие. :)
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17062
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 142 пъти
Получил благодарност: 485 пъти
Обратна връзка:

Re: Зимни разходки

Мнение от Миша »

Равик,точно там ,по пътя за хижата ни гони чакалът,е,не съвсем ни гони,но тичаше през цялото време в гората до нас докато слезем до цивилизацията :eeeh: ,доста страшничко си беше :eeeh: Иначе наистина има много полянки,със синчец,иглики,горски ягодки и онова невероятно нежно пухче синята съсънка :dovolen:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Diyana
Виенско кафе
Мнения: 350
Регистриран на: Ное 2, '11, 15:08
Местоположение: Пловдив

Re: Зимни разходки

Мнение от Diyana »

Еее, Блу...страхотни снимки...много качествени...въпреки, че зимата си отива и ме налегна пролетно настроение ще си ги редувам за фон на десктопа... :daaa:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15971
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 979 пъти
Получил благодарност: 1911 пъти

Re: Зимни разходки

Мнение от Гео, граф »

Днес, на Богоявление, група приятели решихме да си направим пикник и отидохме на любимата ни чешма в Мургашкия Балкан. Не мога да не споделя с любителите на разходките това местенце не защото е кой знае колко живописно или изключително, а по-скоро защото мен лично страшно ме радва това, което е направено там. Самата чешма е каптирана, иззидана и оградена в широк периметър със здрава оградка да я пази от добитъци още преди десетилетия от туристическо дружество ''Мургаш'' Бухово. Там често ходят хора, за да си правят пикници по всяко време на годината защото е близо, дерето е напряко на ветровете и винаги е тихо, освен това нукому не пречиш. Поддържа се доста чисто - хората обичат планината си. Миналото лято обаче един възрастен местен човек - бай Георги - се захвана и направи сума подобрения не, ами направо инженерни съоръжения с двете си ръце, с подръчни средства и клони от гората. Маси и пейки към тях на няколко места, огнище с навес над него и удобни пейчици, голяма полузатворена беседка със стълба до нея и ограда, даже и забавления за деца и възрастни, които ще видите в снимките. Цяло лято този човек си чоплеше и ковеше по цял ден и примъкваше дъска по дъска, клон по клон, за да направи този комплекс. Разбира се от кметството му подадоха ръка, ама и те нямат кой знае какви средства, та може да се каже, че начинанието си е изцяло негово. Даже днес доста се изненадахме, че нямаше никой там, но все пак си беше прохладничко. Разказвам и показвам всичко това, защото безкористното дарителство е живо все още не само в Родопите. Дълбок поклон на бай Георги от Бухово за благородния му дух, за вярата му в хората и за обичта му към тях !!!

Това е част от всички съоръжения, на преден план на лявото дърво, стои табелата ''Място за почивка ''Бай Георги'' ...

Изображение

Това е голямата беседка със сума удобства, включително помощни масички, лавици, стари, но чисти одеала на пейките, закована мушама на масите, кърпа за ръце, даже има пердета ( за уют ) и няколко чисти стъклени чаши, ако си си ги забравил да имаш в какво да си пиеш ичкията ...

Изображение

Не знам как се казва тази люлка, върти ми се нещо като катушка ...

Изображение

Аз, разбира се, не пропуснах забавлението ( то ми личи :lol: ) ...

Изображение

Изображение

... и още няколко приятни зимни снимки ...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Зимни разходки

Мнение от rumivarna »

Гео, направо ти завидях за белия сняг :P Много красиво наоколо! Така ми се ходи по сняг и да чувам само "хрус, хрус, хрус".
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15971
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 979 пъти
Получил благодарност: 1911 пъти

Re: Зимни разходки

Мнение от Гео, граф »

Няколко бързи снимки от връх планината докато има слънце да захранва слънчевите батерии ...

Към изгрева и ...

Изображение

Изображение

... към залеза ...

Изображение

Метеостанцията с един метеоролог върху й :dovolen:

Изображение

И аз съм там :sblush:

Изображение

Повече като сляза на Долната земя :arrow:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Diyana
Виенско кафе
Мнения: 350
Регистриран на: Ное 2, '11, 15:08
Местоположение: Пловдив

Re: Зимни разходки

Мнение от Diyana »

Гео, граф написа:
Изображение
Майко мила...Гео, това е някакво чудо...Благодаря, че го сподели с нас. Невероятна гледка и перфектен кадър.
denitsavm

Re: Зимни разходки

Мнение от denitsavm »

Къде си се качила бре жена :shock: И то от изгрев до залез ... Направо са като от филм за друга планета снимките :daaa:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15971
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 979 пъти
Получил благодарност: 1911 пъти

Re: Зимни разходки

Мнение от Гео, граф »

Diyana написа:
Гео, граф написа: Майко мила...Гео, това е някакво чудо...Благодаря, че го сподели с нас. Невероятна гледка и перфектен кадър.
denitsavm написа:Къде си се качила бре жена :shock: И то от изгрев до залез ... Направо са като от филм за друга планета снимките :daaa:
Ооо, девойки, говорете ми ! Говорете ми често и пред много хора ! :scool: :slove:

След малко като кача всичките снимки и като направя една качествена подборка, ще видите още красоти от същото място - връх Мургаш :nod:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15971
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 979 пъти
Получил благодарност: 1911 пъти

Re: Зимни разходки

Мнение от Гео, граф »

Обещаното :nod: ...

Тази седмица отново гостувах на приятелите ми метеоролози на вр.Мургаш. И тъй като те се качват там за две седмици, сноу-трака на ХМС ни натовари багажите и ни поведе по калните старопланински пътища ...

Изображение

На 3 км под върха се загубихме :sooo: :ssmiah: ... Мъглата беше непрогледна ! Клише е тази дума, ама нямам по-точна. Хора, които десетки пъти са минавали по този път да се загубят, означава, че местността просто я няма, а пресния сняг е покрил и загладил всяко понижение, създавайки съвършено непознати форми. Добре че сменника слезе да ни посрещне, добре че има мобилни телефони и добре че трака има могъщ клаксон, който звучи в белотата като корабна сирена ...

Изображение

... Жоро седна на капака и по дирите, по дирите - та на 300-400 м от мястото, на което се бяхме объркали, излязохме от слоя облаци и ...

Изображение

... ето го върха !!! Той си бил там през цялото време, а ние се балтаем в подножието му като въртоглави телета :sgiggle:

Изображение

Пристигнахме в станцията в ясно време, див вятър и пренавяващ се сняг. А вътре печката бумти, борша къкри весело, котарака Мормон мързеливо примижава в коша за подпалки, а на прозореца е това :shappy:

Изображение

Бърз набег с фотоапарата запечата няколко детайла - тотемни стълбове, премръзнали оскрежени треви, плешивото било на планината, ажурни драперии по храстите, следи от зайци и снежни дюни ...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Привечер облаците в Софийската котловина кипнаха и едва сколасах да фотна как Слънчо отива да спи ...

Изображение

Продължението утре :arrow:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Пътешествия и туризъм”