Стилове на обзавеждане и декорация

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от milena02 »

Аз пък си падам по естествените материали. За мебелите - дърво, ама натуралния му цвят; дървена ламперия - стените и таваните; лен - за пердетата и покривките; вълна - килимите; мрамор - стълбите и терасите; всичко това светло като общ тон, а ако има някакви декорации - мед или месинг. Лека му пръст на баща ми, навремето, като строеше вилата, ми угоди на този каприз и един етаж е изпълнен точно според моя замисъл. Почти всичко се направи по поръчка, че нямаше по соца подобни мебели, помните ги какви кютуци бяха. Тогава завършвах художествената гимназия и сама си направих проекта, а баща ми (инженер) оразмери и сметна обзавеждането. Но тогава самите материали не струваха Бог знае колко скъпо. Сега щеше да ми е абсолютно невъзможен подобен дизайн. Софийското ми жилище е с кво'т дали у мебелния магазин, все едно се прибирам в каталог, а не в дом.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от calico »

Милена, тогава у нас сигурно ще ти хареса. ММ само това прави- дървени тавани, ламперии, мебели и какво ли не, от 30 години е така.
на мен ми втръсна. :svekurva:

като се замислиш и камъка е естествен материал Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от milena02 »

Радвай се, бре, жена! Живееш в дом, а не в офис. Прати го за една седмица да измайстори едно дървено пано за над стълбищната площадка, а аз ще ти проводя мой Явор да ти окабели цялата къща и да ти инсталира интернет в банята.
О, да! Камъкът също е със статут на "свещен".
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от calico »

milena02 написа:Радвай се, бре, жена! Живееш в дом, а не в офис. Прати го за една седмица да измайстори едно дървено пано за над стълбищната площадка, а аз ще ти проводя мой Явор да ти окабели цялата къща и да ти инсталира интернет в банята.
става! имам остра нужда от електротехник :lol: :lol:

ама ММ ще трябва доста да го обработвам, че му било писнало вече. хубавото е че се пенсионира и като се нарадва на нищонеправенето може и да го засърбят ръцете :angel2:

п.п. обзавеждане тип "офис" и аз не харесвам, скучно ми е
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Анемоне
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1143
Регистриран на: Юни 29, '12, 22:43

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от Анемоне »

Запис за тази тема и още веднъж се уверявам че има много общо между нас освен любовта към градините.:)
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7410
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 861 пъти
Получил благодарност: 1663 пъти

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от ljuboznatelna »

milena02, имаш ли някакви снимки, много ме заинтригува !

Да ви покажа любими странички от фейсбук:
http://www.facebook.com/pages/LA-CASA-A ... 8366663424" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.facebook.com/pages/Victorian ... 1315483552" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.facebook.com/pages/Provence- ... ts&fref=ts" onclick="window.open(this.href);return false;
Роза1924
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1833
Регистриран на: Сеп 24, '10, 17:55

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от Роза1924 »

ljuboznatelna, благодаря за чудесните Фейсбук-находки :tzvetentze: ! Страхотни неща виждам :shock:
denitsavm

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от denitsavm »

Люб, наистина красиви неща си показала. Ще се върна и по-подробно да ги разгледам :nod: Много ми харесват някой от "състарените" бели мебели, но като ги видя накуп и ми идва в повече, имаше момент, когато си мислех, че точно така искам, но с течение на времето ми мина. То не е и за мен - в този мръсен град, не сме като в средиземноморието където бризът разкарва всичкия прах ... И аз много си падам по икеиските мебели, ама малко ми надхвърлят възможностите :snif: , въпреки че ще взема някои неща със сигурност :stiskam:

Аз пък съм се спряла на ей тази кухня, като най-подходяща за мен. Нещо от този род ще е. Няма да имам остров, защото място няма и ще направя шкафовете до тавана, въпреки че е висок, но пък мразя да бърша прах точно там... или да се хвърлят безразборно всякакви джвъчки и полунепотребни неща... Изображение
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от milena02 »

ljuboznatelna написа:milena02, имаш ли някакви снимки, много ме заинтригува !
След месец като кацна там ще снимам и ще покажа. Не ми е минавало през ума досега да си снимам къщето отвътре, все по двора щракам.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7410
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 861 пъти
Получил благодарност: 1663 пъти

Re: Стилове на обзавеждане и декорация

Мнение от ljuboznatelna »

Дени, права си, иска си цялостна атмосфера. И няма как, всичко е свързано с възможности, за съжаление :hmmmmmm:
Няма да ви заливам с линкове, защото ще ги претупате по диагонал, но ще покажа нещо, което събирам в папка в компютъра, подходящо и за градски условия (обожавам бели кухни).

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”