Градинска техника и аксесоари

Публикувай отговор
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от lila »

Хей, Say No, ти май не си българка? Да? Не съм искала да те обидя с клончетата :nod: Добре дошла :tzvetentze: и давай снимка на кучето :lol:
Аватар
Say No
Kафенце
Мнения: 20
Регистриран на: Окт 5, '10, 10:59
Местоположение: София

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от Say No »

Не съм се обидила. Кучето го махнаха, защото целия квартал пропища от него. Не знам какво му е съдбата по-нататък, само се моля да не се върне ако са го пратили на почивка на село примерно.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от calico »

То и аз купувам каквито видове видя ръкавици в Баумакс, плюс домакинските и хирургическите. Ама основно си ровя с ръце, пък после си ползвам хирургическите като готвя и се храня че да са ми чисти ръцете. :lol:

много съм доволна от акумулаторната ножица Бош. Разните други ръчни - Гардена. Прецъфтелите цветове на петуниите се режат най-хубаво със отпаднали хирургически ножици (ако има откъде да намерите)
Изображение

А откакто ки купих руските плоскорези на Фокин - трева не скубя, малкия е велик за гъсто насадени цветя в основата на които раснат плевелчета.

Изображение- този е големия

дано някой каже за дробилката за мулчиране, че и аз се чудя. Не за друго, ми щото си купих от прехварените компостери, пък се оказа неефективно
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Say No
Kафенце
Мнения: 20
Регистриран на: Окт 5, '10, 10:59
Местоположение: София

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от Say No »

Calico, от къде си купи "руските плоскорези на Фокин"
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от calico »

Say No написа:Calico, от къде си купи "руските плоскорези на Фокин"

ето тук на края на този сайт има телефони за поръчка. http://www.zvkedri.com/ploskorez.html

обажда се жена, по акцента рускиня и е коректна, бързо ми ги прати. те обаче са само остриетата на сърповете, без дръжки, но има инструкция как и какви сапове да се слагат
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Zory
Кафевар/ка/
Мнения: 771
Регистриран на: Юли 29, '10, 15:17

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от Zory »

calico написа:То и аз купувам каквито видове видя ръкавици в Баумакс, плюс домакинските и хирургическите. Ама основно си ровя с ръце, пък после си ползвам хирургическите като готвя и се храня че да са ми чисти ръцете. :lol:

много съм доволна от акумулаторната ножица Бош. Разните други ръчни - Гардена. Прецъфтелите цветове на петуниите се режат най-хубаво със отпаднали хирургически ножици (ако има откъде да намерите)
Изображение

А откакто ки купих руските плоскорези на Фокин - трева не скубя, малкия е велик за гъсто насадени цветя в основата на които раснат плевелчета.

Изображение- този е големия

дано някой каже за дробилката за мулчиране, че и аз се чудя. Не за друго, ми щото си купих от прехварените компостери, пък се оказа неефективно
Разкажи нещо компостера. Защо не си доволна? Моля!
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от calico »

компостера сам по себе си е добръ. взех почти от най-големите - около 1 куб. м.
проблема е че го напълних с трева от една пролетна оборка и повече място не остана вътре. наложи се да импровизирам тук и таме още два компостера, направо на земята, за останалите треви през годината.

освен това този пласмасов компостер иска непременно поне надребняване на бурените, и периодично разбъркване. аз понеже не го правя , и то компоста става бавно. едва сега имам отдолу хубав компост от заложени преди почти две години матерали.
с две думи- малък ми е, иска нещо да надробявам материалите и иска разбъркване и овлажняване периодично, да кажем всяка седмица.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Zory
Кафевар/ка/
Мнения: 771
Регистриран на: Юли 29, '10, 15:17

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от Zory »

пак разочарование, аз се надявах май-юни да вадя нещо :eeeh:
на мен това ми е първата покупка за двора, от юли месец го пълня и още място има /ако го понатисна/, а може би ние нямаме толкова отпадъци из двора. И при нас се пълни и след това се сляга, не успявам да го разбъркам, но от време на време правя дупки тук, таме с един метален прът. Жалко найстина, ако трябва да чакам две години :snif:
а за тази ножица на Bosch много и се чудя, но щом чувам добър отзив, може би другия път ще си я взема. Освен в баумакс, къде другаде сте ги виждали В баумакс май са около 60 лв.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от calico »

бъркай и режи за компостера, овлажнявай и ще стане по-бързо

а за ножицата, моята е от Практикер, май ги има навсякъде. може и да са поевтинели, но преди две години я купих за около 120 лв.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31836
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1190 пъти
Получил благодарност: 2951 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от Мария Николова »

calico написа:
ето тук на края на този сайт има телефони за поръчка. http://www.zvkedri.com/ploskorez.html

обажда се жена, по акцента рускиня и е коректна, бързо ми ги прати. те обаче са само остриетата на сърповете, без дръжки, но има инструкция как и какви сапове да се слагат
Точно направата на саповете и разпробиване на нужните отвори е непреодолим проблем... :eeeh:

Давам пример с една проста мотика с нов купешки сап.
Един ден обикалям дърводелците и никой не ще да се занимава с такова губи-време. Накрая все успявам да придумам някого. Дърводелецът е "набил" яко сапа и е отрязал излишната дължина, да не стърчи пред мотиката. Но като мине време, мотиката започва да се изсулва и пада, защото купешкия й сап най-сетне е изсъхнал. И аз изпадам в безпомощно състояние. :cry: Набивам всякакви боклуци - пирони, дървени камички, мокря. Като изсъхне отново, насред работата мотиката пада...
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”