Ралица (Delphinium)

Публикувай отговор
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: делфиниум , ралица

Мнение от Виола »

Zory написа:Трябва нови да направя?
Извинявай, не те разбрах...
Zory
Кафевар/ка/
Мнения: 771
Регистриран на: Юли 29, '10, 15:17

Re: делфиниум , ралица

Мнение от Zory »

може би трябва да си направя разсад и евреме да имам нови растения, а не каквото съм заварила
Ако успея :snif:
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: делфиниум , ралица

Мнение от Виола »

Зори, остави го щом цъфти, може би е едногодишен, затова не вади нови цветоноси. Ако имаш снимка и я качиш ще бъде по-лесно да го разпознаем. Едногодишните делфиниуми обикновено се самозасяват и поникват напролет.
Zory
Кафевар/ка/
Мнения: 771
Регистриран на: Юли 29, '10, 15:17

Re: делфиниум , ралица

Мнение от Zory »

не, нямам снимка, но си беше много жизнено, нежно и красиво
Разбира се, че ще го оставя, но се чудех защо си е такова самичко
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: делфиниум , ралица

Мнение от calico »

Аз пък се сдобих с някакъв делфиниум селски сорт, който сега направи пъпки и сега се кани да цъфти, може би до десетина дена. ако не го удари слана. Къв е тоя сорт направо не знам, цяло лято си седи зелено стебло и сега ще ми цъфти. за кога, питам? Като ми ги даваха два броя коренчета така ми казаха, че цъфти септември. Едното изсъхна, и сега е едно коренче със едно стебло. Бил многогодишен. Някой има ли такова нещо?
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
dal

Re: делфиниум , ралица

Мнение от dal »

аз имам само показваните нагоре в темата сортове и цъфтят , макар и слабичко :dovolen:
изобщо не знам какви са що са , от семена са сама съм си ги сяла...

delphinium_butterfly_summer_series ама май пишеше консолида на пакетчетат....

Изображение
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: делфиниум , ралица

Мнение от Виола »

Дал, те едногодишните лесно се размножават, капризни са семената на многогодишните. Аз вече 5 години се мъча, чак тая година имам поникнали. Какво е туй чудо, не знам, по-упорити семена не бях виждала.
dal

Re: делфиниум , ралица

Мнение от dal »

Виола написа:Дал, те едногодишните лесно се размножават, капризни са семената на многогодишните. Аз вече 5 години се мъча, чак тая година имам поникнали. Какво е туй чудо, не знам, по-упорити семена не бях виждала.
тази не е едногодишна....
семената сети по миналата година , значи са поне двугодишни но ще се види ако догодина ньяма помен от тях-значи е ясна работата....
да ти кажа четох нещо снощи за делфиниумите за семената-сеело се март под стъкло-това са тези пасифик , високите; разсаждали се май месец на постоянните места , а туфите се контролирали след третата година като я вадиш, отбираш най здравото и го садиш наново ....
и си пише отдолу, че са много мъчни за завъждане и отглеждане на тия картинкови хубости , дето им плезим езици....
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: делфиниум , ралица

Мнение от Виола »

Мъчила съм ги февруари, март, април, май, юни...еее по-трудни семена не съм сяла. Тия сега дето съм ги сяла са на Polan - пише само Делфиниум култорум, семената са микс
dal

Re: делфиниум , ралица

Мнение от dal »

Виола написа:Мъчила съм ги февруари, март, април, май, юни...еее по-трудни семена не съм сяла. Тия сега дето съм ги сяла са на Polan - пише само Делфиниум култорум, семената са микс
някой беше изровил от руските сайтове инфо , май калико..и аз ще поровя из моите книжорля да видим... :stiskam:
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”