Роза - търси се сорт

Публикувай отговор
Аватар
Debi
Баш кафе майстор
Мнения: 2074
Регистриран на: Ное 28, '09, 09:53

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от Debi »

На мен ми прилича на тази Октоберфест, но пък имам и съмнения :hmmm: как ще се сдобия още същата година, когато е създадена, защото съм я купувала ' 98 - ' 99 година.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31836
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1189 пъти
Получил благодарност: 2951 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от Мария Николова »

Деби, тогава може да е била с едно листенце и една тичинка по-малко и да е била с друго име :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Debi
Баш кафе майстор
Мнения: 2074
Регистриран на: Ное 28, '09, 09:53

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от Debi »

:lol: Май си права.
just

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от just »

Деби, благодаря за снимките. Наистина много прилича, но моята е от Флоров :hmmm: и сега й е втори сезон ...
Последно Lantern (че October fest малко грубичко ми звучи :D) и Elina :ieeemyzh:
Елина-та ще я наблюдавам, че това й е първия цвят. На тази снимка сякаш е снимана моята роза.

Много благодаря и на двете :tzvetentze: Дал - както винаги на ниво :tzeluvka:
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от Titi »

Я ми кажете това трендафил ли е Изображение и ако да, само пролетта ли цъфти? За него ли предупреждавате, че е една седмица цвят и цяла година петна, ръжда и буболечки? Ако е така, да взема напролет да го преместя, че съм го сложила на най-най-челното и централно място в двора си.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
dal

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от dal »

Не Тити , ето за такъв говорим ,
Изображение
Изображение

това , което ти садиш е айсберг може би? и честно казано ако е такова не му се следва челното място и на него обаче :liubov:
изчакай , ако не те кефи и не става-местене наесен и нещо наистина доказало се бяло :stiskam: :tzeluvka:
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от Titi »

Благодаря :tzeluvka: Мила ми е розичката, защото ми е единствената, дето съм си вкоренила от резник, но добре, че не е трендафил все пак. Ще я наблюдавам и наесен ще реша.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5155
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 253 пъти
Получил благодарност: 83 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от mileni »

От другата тема Евкал ме наведе на размисли.Това Греъм Томас ли е ? :hmmm:
Изображение
Изображение
Изображение
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
buba
Kафенце
Мнения: 9
Регистриран на: Сеп 28, '10, 11:46

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от buba »

Моля Ви,помогнете ми!
Търся сортове рози в зелен цвят.Никъде не намерих информация и снимки на зелени рози.Казват,че били прекрасни.Доколкото разбрах били оранжерийни....
От къде мога да си закупя корени зелени рози и някой знае ли как се казват????
Ще съм Ви благодарна за информацията.
И още нещо:
Имало вид роза,която като я пипнеш си свивала цвета,а после сама се разтваряла.....Каква е магическа ли e
dal

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от dal »

buba написа:Моля Ви,помогнете ми!
Търся сортове рози в зелен цвят.Никъде не намерих информация и снимки на зелени рози.Казват,че били прекрасни.Доколкото разбрах били оранжерийни....
От къде мога да си закупя корени зелени рози и някой знае ли как се казват????
Ще съм Ви благодарна за информацията.
И още нещо:
Имало вид роза,която като я пипнеш си свивала цвета,а после сама се разтваряла.....Каква е магическа ли e
тая не е магическа , а автоматическа навярно
иначе моментът със зеленото е сложен-или е бяло и зеленее при сянка , или е кремаво и сивее , или е розово бяло зелено според други фактори
ето ти два верно зелени сорта за инфо , все пак

Greensleeves
Изображение

Изображение The Green Rose , виридифлора, Rosa chinensis viridiflora

малко съм учудена ,от целия кошник с тва питаш за онова , ама вкус братче , разбирам те :lol:

ето още
Peppermint Ice ,Green Diamond ,Sheila MacQueen,Elfe ,St Patrick ,Rosomane Janon
Последно промяна от dal на Окт 11, '10, 16:05, променено общо 1 път.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”