Виола

Публикувай отговор
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Виола

Мнение от ravik »

В саксията два. В сандъчето, всеки цвят е отделно коренче, но от един цвят има само по едно коренче. Т.е. така като го гледам сега, май са 5.
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Виола

Мнение от Blue sky »

това първото нее фотошоп, но да, подредба е :nod:
напролет, ако сте забелязвали има едни теменужки, които ги продават по 1 лев парчето, малко коренче, 1 голям цвят като паница
това е подредба на такива саксийчета, да се види какви цветове ще излязат от микса :nod:
отделно, приказката котка да е, от сой да е :lol: върви с пълна сила при цветята, затова някои теменужки се продават 1 лев, 10-15 броя, а други са 1 лев коренчето

70 % от цялата разлика идва от посевния материал, другата част идва от технологията - дори и най-простите теменужки, за перфектен и отличен изложбен вид имат изисквания - покълване на определена температура, при определен субстрат и влажност, после еди си колко време при други темеператури, торене и прочие, и така - докато стигне до потребителя
т.е. това освен мерак е професия и то трудна - е на като лекарската, но трудоемка и неблагодарна повечето пъти :nod:
а доколко нашите ще се доближат до професионалните вече зависи от мерак, умения, старание и прочие :nod: и си мисля, че това че сме тук, ни води по-близо до картинките :nod:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Виола

Мнение от ravik »

Догодина с Водолейката ще си ги накъсаме от сандъчетата, ще ги набодем в по една обща саксия и ще си ги мерим ни лук яли, ни лук мирисали. 8-)
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Виола

Мнение от Blue sky »

:srofl: :srofl: :srofl: :srofl: :srofl:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Виола

Мнение от vodo-leika »

ravik написа:Догодина с Водолейката ще си ги накъсаме от сандъчетата, ще ги набодем в по една обща саксия и ще си ги мерим ни лук яли, ни лук мирисали. 8-)
:lol: :lol: :daaa:
Zory
Кафевар/ка/
Мнения: 771
Регистриран на: Юли 29, '10, 15:17

Re: Виола

Мнение от Zory »

т.е. това освен мерак е професия и то трудна - е на като лекарската, но трудоемка и неблагодарна повечето пъти :nod:




ами аз от август до сега трети опит правя с различни семенца /купени/ и нищо не става, а на съседските баби са успешни разсадите, но всички ми казват, че са си тяхни семена
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Виола

Мнение от vodo-leika »

Zory написа:т.е. това освен мерак е професия и то трудна - е на като лекарската, но трудоемка и неблагодарна повечето пъти :nod:




ами аз от август до сега трети опит правя с различни семенца /купени/ и нищо не става, а на съседските баби са успешни разсадите, но всички ми казват, че са си тяхни семена
Е много ясно! Те и моите, ако станат успешни, и аз няма да си давам семената :lol: 8-) !
Иначе според мен имат два критични момента - при пресаждането от кутиите към по-големи саксии и след това на около 2рия месец, поне при мен настъпва масово гътване. :|
Аватар
Fiut
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1429
Регистриран на: Май 20, '10, 13:51
Местоположение: София

Re: Виола

Мнение от Fiut »

Изображение
Така изглеждат есенно засадените теменужки. Мисля, че си заслужава.
Аватар
estrella74
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1406
Регистриран на: Юли 14, '10, 23:00
Местоположение: София

Re: Виола

Мнение от estrella74 »

Имам един въпрос - ще им стане ли нещо на теменужките, които са цъфнали, ако ги преместя в градината ?
Това, което прави живота интересен, е възможността да осъществиш мечтата си.
[img]http://media.snimka.bg/s1/1862/029967772.jpg?r=0[/img]
Аватар
gyulcem
Кафе машина
Мнения: 3094
Регистриран на: Яну 14, '10, 09:53

Re: Виола

Мнение от gyulcem »

estrella74 написа:Имам един въпрос - ще им стане ли нещо на теменужките, които са цъфнали, ако ги преместя в градината ?
Не няма да им стане нищо ,ще се чуватват по добре там , но ти ги мести заедно с пръста без да дундуркаш много корените .
Теменужките са много благодарни цветя , засаждаш ги на постояно място октомври и още март месец почват да цъфтят, до началото на лятото имаш обилен цвят.
http://gyulcem.snimka.bg/flowers/moite-cvetya.242466" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”