Приказки под шипковия храст.

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8590
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 966 пъти
Получил благодарност: 763 пъти

Re: Приказки под шипковия храст.

Мнение от Shami »

Дани,страхотна идея даваш!
Честита Коледа на всички!
Аз отивам сънита и рошава да си търся подаръка.Елхите са ми отвън. :lol:
Надявам се Мечо да не ми е загризал новите боти :hmmm:
На съседите обувки,чехли,всичко което им е пред външната врата е в нашата градина.
Вчера гледах един женски ботуш до външната ни чешма.
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5783
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 2103 пъти
Получил благодарност: 2519 пъти

Re: Приказки под шипковия храст.

Мнение от Тутти »

Shami, добра идея е тази тема.
Alys, прекрасно настроение с този мил поздрав на внучето. И то и сина ти приличат на теб, хубави гени.
Празника го подготвихме бързо и стегнато. Бяхме на почивка, като се прибрахме, в къщата бяха белите мечки, парно и камина, климатик…каквото има всичко се включи, че имахме един ден да затоплим къщата. Кучетата ги прибрахме от съседите на другия ден, че първата нощ не беше за кучета в студената къща. Изключихме всичко, защото при нас след като се подпали подстанцията електричеството спира с часове и беше рисковано да оставим парното да работи без надзор. На 23 декември направих чушките с боб и тиквеника, купихме подаръците, приготвихме всичко за младото семейство на сина. Снахата ни донесе нейните ръчно изработени бонбони, най-фантастичния шоколад и след малко ще ги нападнем, нали вчера не можеше.
Иначе късметчетата бяха за всички, на Богородица се паднаха два. Всичко стана вкусно, и сармите, и питката. Парчето, което остана от питката я сложих пред иконата на къщата.
А децата не устояха и разпарчетосаха коледната медена къщичка, която заедно с тях направихме преди три седмици. Но и на парчета става за ядене, по рецептата на Йоли Делибозова, за първи път правя, стана супер.
Сега съм опекла кроасани по поръчка на внучетата, прибрах масата след снощната вечеря, заредих я за закуска и чакам да станат сина, снахата и децата.
Докладвах подробно, забравих само да кажа, че подаръците са заредени под елхата и чака нетърпеливи детски ръчички, и не само детски, де.
Много обичам тези празнични дни, уютно и вкусно, светло и много спокойно.
Бъдете здрави и щастливи.
alina
Кафе с мляко
Мнения: 251
Регистриран на: Окт 7, '21, 14:38
Дал благодарност: 88 пъти
Получил благодарност: 180 пъти

Re: Приказки под шипковия храст.

Мнение от alina »

ИзображениеБлагодаря , момичета..
Поздравявам всички форумчане с Коледа.
пожелавам да се сбъднат всичките мечти и желания. Нека в къщите ви да бъде топло а на масата е пълно с ядене.
https://rus.team/holidays/slavyanskiy-prazdnik-kolyada
Аз не просто така написах за номади в Иран, Те са с сини очи.Говорят не на фарси, но го знаят.В думите им има много познати , думи , славянски.Даже интонациите ими предложения звучат по-славянски. Това са кочевници и празнуват зимното слънцестоене ,на 21 декември през ноща.Да и самото название звучи Ялда , като остатък от думата Коляда .Ну а самата дума (Коледа), Коляда прилича на думата коледовать, колдовать.
Вижте, как народите са разхвърляни по света и запазват частички от народните си обичаи, даже не помняйки откъда са дошли и от къде тези обичаи.
Още веднъж, честито!
Изображение
.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8590
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 966 пъти
Получил благодарност: 763 пъти

Re: Приказки под шипковия храст.

Мнение от Shami »

Еее,толкова се радвам,че одобравяте темата и пишете в нея.
Направих я малко със свито сърце,опасявах се,че ще я подминавате и така ще си зачезне из другите теми.
Искам да знаете ,че темата е обща,за всички. Всеки може да се чувства като в свои води,нищо,че са общи. :lol: Аз само я отворих и ви я предоставям изцяло.Така ще се обединим,разговорим,споделим даже всекидневни радости или неволи.
Тутти,тъкмо се чудех къде си и така ме зарадва с този пост :tzeluvka:
Алинче,нищо не знаех за този народ.Много интересна и любопитна информация. :daaa:
При мен чакам децата да станат,че да си видят подаръците.
Аз си имам позлатени шпатули за торта и сладкиши от ММ.И телескопа ми е от него.
На него аз пък подарих малко ножче за сирене и фенер за къмпинг. :lol: Фенера е идеален и за градината отвънка,а ножчето е за сирене.ММ заподозря ,че тези подаръци май повече подхождат за мое ползване :lol: Ама аз го убедих ,че са и мъжки неща. :hihihi:
Алисче,верно внучето и момчето ти приличат много на теб.И на мен ми направи впечатление. :daaa:
При мен децата приличат на ММ,но пък само по външност. :hihihi:
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4413
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2410 пъти
Получил благодарност: 749 пъти

Re: Приказки под шипковия храст.

Мнение от Emilly1212 »

Шами, харесва ми темата, която отвори! :liubov:

Най-хубавото за мен на тези празници е щастието от това да сме заедно с любимите хора, да виждам радостта им от подаръците, да ни е уютно, топло и споделено!

Нека във всеки дом да има много здраве, обич и хармония!

Ние се събираме в дома на майка ми на Бъдни вечер и на Коледа. Тя е възрастна вече, но умее да се справя с приготовленията, е, вече и малко с моя помощ и с помощта на дъщеря ми. Прекрасни моменти са това, мили и топли. Ние в питката на Бъдни вечер слагаме само паричка, а на Нова година в баницата слагаме късмети. Интересно ми е като разказвате всички как е при вас.
Ние с моя син и ММ направихме меденките вчера, станаха чудни. Аз меся и бъркам сладкиши, а ММ пече, защото сме с газова печка, и печенето е деликатна работа, а той разбира на това. Така че всеки участва с нещо. :D
Сутринта всеки бързаше да види какво има под елхата. Всички са слушкали и Дядо Коледа не беше пропуснал никого!

Изображение

Изображение
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
радост-31
Виенско кафе
Мнения: 380
Регистриран на: Мар 10, '16, 08:26
Местоположение: Трилистник, Пловдив
Дал благодарност: 156 пъти
Получил благодарност: 379 пъти

Re: Приказки под шипковия храст.

Мнение от радост-31 »

Привет на всички!
Шами, благодаря и за хубавата темичка! На мен днес ми е ден за правене на хубави неща. След началото на разчистването в събота и готвенето вчера, днес ми е ден за писане, плетене, блогърстване, влогърстване и какво ли още не. През последните няколко години секнах цветарските си страсти, защото дворчето ми беше мъничко, а ММ е добър с правата лопата. След двугодишна битка си издействах терен за действие и ми се иска да си документирам всички стъпки- от тръните до люлката под арката от лоницера. Надявам се докато ми дойде времето за внуци да съм отметнала тежката работа по новата-стара къщичка.

Послепис: С Емили сме писали заедно! Емили, това са ми любимите нмеденки! Не мигнаваше Коледа без тях. През последните няколко години много се промени менюто, защото най-малкият е с хранителна алергия и брашното изчезна под всякаква форма удома.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8590
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 966 пъти
Получил благодарност: 763 пъти

Re: Приказки под шипковия храст.

Мнение от Shami »

Еми,много хубава елха и така хубаво сте подредили подаръците под нея.
И меденките в кутията,толкова са красиви :woooow:
Много хубаво описваш всичко,толкова е мило и приятно при вас!
Радост,при мен цветарските страсти се поизместиха ,тоест попренасочиха се към зеленчукови страсти.Направо си залитнах по доматите аз.Исками се да изравня тази година везните.Но незнам дали ще успея.
От повече от три седмици имам забит трън в малкото пръстче на ръката,от роза е.Почти него усещах,даже го бях забравила и все отлагах манупулацията с иглата.Карам детето да ги вади,че не виждам добре,пък и ръцете ми треперят.
При рязане на ноктите отново си припомних коя роза подрязвах тогава,едва успях да вкарам нокторезачката.И пак отложих манипулацията.Усещам обаче все едно ме сърби там,боли,а не го виждам тръна.Сега ще карам детето да огледа хубаво,че пак ще трябва да готвя и няма да имам време.Това ще ми е обица на ухото.Без ръкавици повече при розите няма да влизам.
Аватар
Хави
Виенско кафе
Мнения: 422
Регистриран на: Мар 10, '22, 18:25
Дал благодарност: 3021 пъти
Получил благодарност: 343 пъти

Re: Приказки под шипковия храст.

Мнение от Хави »

Шами сложи малко ихтийол там дето те боли
Сложи отгоре една лепенка и до утре ще ти мине.
Казвам го от опит.
Весели празници!
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8590
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 966 пъти
Получил благодарност: 763 пъти

Re: Приказки под шипковия храст.

Мнение от Shami »

Хави,нямам ихтийол и никога не съм ползвала.
Детето свети одеве и гледа ,но тръна не се вижда изобщо.Разръчка с иглата,после и аз ръчках,но не усещам боцкането както преди.Незнам,възможно ли е сам да се разградил?
Четох преди време когато глътнах рибената кост,че малки кости се разграждат сами от нашия организъм,но колко и дали е верно незнам.Ще видя след ден два как ще върви пръста може да ми мине.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8590
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 966 пъти
Получил благодарност: 763 пъти

Re: Приказки под шипковия храст.

Мнение от Shami »

Момичетаа,как ще отслабваме направо незнам.Аз се самоизгоних от масата.
Много ядене тези дни,а предстоят и още празници.В къщи само за ядене се мисли.
Всичко е много вкусно и караме вараме все около масата се въртим.
Лошото е ,че съседите ни викат на агнешко.Чакаме ги да го опекат,а сме вече преяли в къщи.
ММ рече,че няма да яде нищо повече.Приготвила съм пържоли да носиме и зелева салата.
Но и аз не мога да погълна повече нищо.
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”