Резитба на рози

Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Резитба на рози

Мнение от calico »

Белисима, от двуметровото кълбо на Зефиринка вече имам само спомени, и 2 клона колкото молив тънички и високи около метър, това е , тя си отива. :cry: :cry:
а пък Мадам по принцип е далеч от арката засадена, на три метра е, просто преметнах два клона, и ги подпрях на арката.
там войната няма да е между тях, там неистово настъпва един жасмин, мисля че скоро ще ми събори оградата
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
bell

Re: Резитба на рози

Мнение от bell »

Сега пък жасмин! Не съм съгласна, в Бритрозако имаше Зефиринката, май :hmmm: Кажи ми как е присадката - суха над земята, защо така не успя от миналата година да се вдигне, нещо трябва да има :hmmm: :snif: Тази роза е много енергична, хем я кастря, хем избива и едвам я държа на един обелиск.
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13795
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 262 пъти
Получил благодарност: 543 пъти

Re: Резитба на рози

Мнение от zeleno »

ния , аз съм с подово отопление под розите
та не се води по мен :lol:
но доста са тръгнали
ако се помотам още малко и няма да има къде да стъпя , че да режа
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Резитба на рози

Мнение от renimoss »

И при мен на големия ветрилник са много покарали. Ще гледам да ги офъкам при първо застудяване, че не ми се гази кал. Освен това вчера видях до един блок в София цъфнала форзиция 8-)
ния
Кафевар/ка/
Мнения: 809
Регистриран на: Ное 20, '14, 13:16
Местоположение: 5963 Муселиево

Re: Резитба на рози

Мнение от ния »

То да питам,ако се знае поне половината отговор. :lol: .Сещам се за темата " пишман градинаря"
идея от там винаги ме разсмива -"ходим си със саксийте до де решим къде е мястото".
Проблема ми е с "Краля"-ще го местя-пречи на детски кът за внучето и ММ каза това го махаш,няма място за къщичка.
Кога и как да го режа- с преместването ще го върна от начало ли :hmmm:
С ЧХ е ок-там вдянах
От :hmmm: Катерливите имам Сашка и Принцеса Маргарет-само сухо и сраничните на 2 пъпки :lol: и мах-4 клона
Но флорибундите не знам как- Коко локо ,много ме радва и се чудя как да я режа :tzeluvka:
Изображение[/img]
Изображение
Последно промяна от ния на Фев 7, '18, 14:13, променено общо 1 път.
"Ако искаш да си щастлив - стани градинар"
https://picasaweb.google.com/1044019360 ... 741/132016" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10134
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 800 пъти
Получил благодарност: 1414 пъти

Re: Резитба на рози

Мнение от greeneyed »

ния, :dovolen:
флорибундите режеш на 2 или 3 височини- по-яките клони оставяш половината височина, а по-тънките клони режеш на 1/3 от височината. Не знам колко годишни са- ако има много стари стъбла , тях режеш на 10 см от основата , за да пуснат и те нови шишове.
остинката ще я рестартираш с преместването, ще поскъсиш клоните поне наполовина.
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
ния
Кафевар/ка/
Мнения: 809
Регистриран на: Ное 20, '14, 13:16
Местоположение: 5963 Муселиево

Re: Резитба на рози

Мнение от ния »

Първо рязане ми е ,всичките са от декември на 2016та :o :lol: А имам и един рамблер от една многоооо весела поръчка тук миналата година-полудял е много клони,поръчах една сълба към къщата,казаха ми цветята са мой проблем,но ще падне мрежата и май ще имам скара :lol: :lol: :lol: При него рязането е само козметично,нали :lol:
"Ако искаш да си щастлив - стани градинар"
https://picasaweb.google.com/1044019360 ... 741/132016" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Резитба на рози

Мнение от boggy »

Почва да режете ли?Май трябва да се разходя до вилата да видя какво става, но ми се струва мн студено още :
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Резитба на рози

Мнение от calico »

ния написа:То да питам,ако се знае поне половината отговор. :lol: .Сещам се за темата " пишман градинаря"
идея от там винаги ме разсмива -"ходим си със саксийте до де решим къде е мястото".
Проблема ми е с "Краля"-ще го местя-пречи на детски кът за внучето и ММ каза това го махаш,няма място за къщичка.
Кога и как да го режа- с преместването ще го върна от начало ли :hmmm:
С ЧХ е ок-там вдянах
От :hmmm: Катерливите имам Сашка и Принцеса Маргарет-само сухо и сраничните на 2 пъпки :lol: и мах-4 клона
Но флорибундите не знам как- Коко локо ,много ме радва и се чудя как да я режа :tzeluvka:
Изображение[/img]
Изображение



Краля, ще го рестартираш, да. Орежи го на около 50 см, и дано го измъкнеш с повечето тънки и ситни корени, крепежните(дебелите) не са толкова важни, пак ще се възстановят в дълбочина. Като го вадиш, пази тънките и ситни коренчета дето са на около педя околовръст под присадката, дебелите ги режи ако са много надолу.

Сашка няма какво толкова да й режеш, едва ли е нараснала толкова че да е за рязане.

Короната на принцеса Маргарита- остави 3-4 дебели клона, орязани на около метър височина, нищо странично по тях не ти трябва. Режи на външна пъпка и прочисти отвътре всичко дето ще расте навътре и няма да види светлина. Тънките от основата и тях махни, не ти трябват . Сега ти трябва да направи хубава конструкция, а не да вади клюмнал цвят на тънко клонче. Маргарита ще си развие странични пъпки, не й бери кахъра.

Коко Локо ти е с много тънки клони все още. аз бих я орязамла по долната червена черта, равно отгоре, + сухото и мъртвото ако има, нищо друго. Но ако ти се свиди я орежи по горната черта- ще имаш повече но по-дребен цвят.

Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Резитба на рози

Мнение от calico »

bell написа:Сега пък жасмин! Не съм съгласна, в Бритрозако имаше Зефиринката, май :hmmm: Кажи ми как е присадката - суха над земята, защо така не успя от миналата година да се вдигне, нещо трябва да има :hmmm: :snif: Тази роза е много енергична, хем я кастря, хем избива и едвам я държа на един обелиск.
Зефиринка умря миналата зима, 4/5 от нея, остана 1/5 дето лятото и тя почти сдаде багажа.
не се възстанови, пусна само две тънки като молив клончета по 1,20-1,50 м и това е засега
присадката е на нивото на земята, но не вади от нея нови клони
мисля че тоя сезон ще е последен, ще си иде вероятно :cry:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”