Градината, която "ме е намерила" (както рече един приятел)

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Angelina_S
Кана кафе
Мнения: 654
Регистриран на: Авг 16, '11, 10:07
Местоположение: София, кв. Княжево
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 134 пъти

Re: Градината, която "ме е намерила" (както рече един прияте

Мнение от Angelina_S »

Ще има още със сигурност и ще ви ги показвам. :liubov:
Дивата лоза е покрила цялата ограда отдолу, но червенее ярко само по смърча във високото.
Бързам да я хвана, че ако критично се понижат нощните температури идните дни, може и слани да паднат и листата ѝ окапват преди да се обагри.
Гъбките на пъна всяка година стават все повече...


Люб, студено е вече за хамака, ама да ти го пратя по Еконт, щеш ли?! :mrgreen:
Този не знам кой е поред. Всяка година се намира по някоя щура катерица, която най-безсъвестно разплита хамаци и си носи връвчиците някъде. Даже имаме видео на една такава, но сега не знам къде е дянато из нета. То ѝ викахме, то ѝ свиркахме да се засрами, но тя не ни обърна никакво внимание. И мъж ми я филмира. :liubov2:
РОУЗ

Re: Градината, която "ме е намерила" (както рече един прияте

Мнение от РОУЗ »

Много е красиво!
Ще дебна и следващи снимки, прекрасна градина, правена не само с любов, но и с размах. :tzvetentze:

С катерицата ме изуми, и аз всяка година купувам хамаци, но мислех, че сами се късат, сега ще си имам едно наум, из нашия двор също търчат катерички, мислех, че само орехите обират. :twisted:
Аватар
Angelina_S
Кана кафе
Мнения: 654
Регистриран на: Авг 16, '11, 10:07
Местоположение: София, кв. Княжево
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 134 пъти

Re: Градината, която "ме е намерила" (както рече един прияте

Мнение от Angelina_S »

Преди да покажа последни снимки, да вметна и няколко кадъра на къщата..., която най-сетне доби форма към края на септември. Ние обитаваме долния етаж.
Цялото предизвикателство беше да се измисли цветово решение, с което да се отиграе лепването на измитата резеда отгоре. За нас този цвят беше шок и след известно умуване, аз накрай се допитах до детето-художник какъв да бъде нашият етаж.
Индиго, отсече тя.
После достигнахме до окончателен проект, като заимствахме идеи и от някои интериорни комбинации (примерно имитацията на трегера). Момата ми проектира всичко на фотошоп, взе си раницата и хукна по пътищата, като ме заряза да си троша главата със смесването на цветовете и да си чертая и рисувам до пълно прехласване. :angelche:
Как се теглят тия кантове - по четири ръце боя съм нанасяла от граничещите цветове, с едни дребни четчици върху двуметрови ивици оризово тиксо! Всъщност огромно удоволствие ми достави, огромно!
И ето:
Изображение Изображение
Изображение Изображение
Аватар
Angelina_S
Кана кафе
Мнения: 654
Регистриран на: Авг 16, '11, 10:07
Местоположение: София, кв. Княжево
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 134 пъти

Re: Градината, която "ме е намерила" (както рече един прияте

Мнение от Angelina_S »

И сега градинката...
Всъщност мечтаех да я снимам на фона на къщата най-сетне. Обаче тя вече е много постна за общи панорами. Латинките избиха за втори път, но са повече на шума, отколкото на цвят. А при последните дъждове тагетесите паднаха свидна жертва на охлювите.
Освен това фигурата с хризантемите, на която най-много се осланях, не сполучи да се оформи според желанията ми. Огромните трицветни щирове не издържаха на малко по-ниските сутрешни температури, въпреки че слана не е падала. Три дни преди да се отворят хризантемите, щировете повехнаха и клюмнаха. Дори ги нямам снимани в най-хубавия им вид - високи и жълто-червени. Ето ги от по-рано през сезона:
Изображение Изображение
Нищо, догодина ще знам да ги съчетая с някакви по-ранни цъфтежи. ;)

И продължението:
Изображение
Изображение

Изображение Изображение

Изображение
lera62
Кана кафе
Мнения: 561
Регистриран на: Мар 30, '15, 21:01

Re: Градината, която "ме е намерила" (както рече един прияте

Мнение от lera62 »

Много красива градина,по мой вкус.Очарователна!
Аватар
lenuza73
Кафе машина
Мнения: 3700
Регистриран на: Окт 3, '10, 18:27
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Градината, която "ме е намерила" (както рече един прияте

Мнение от lenuza73 »

Обичам такива градини :tzvetentze: :tzeluvka: И есента е божествено цветна :gush:
iana_hk
Кафевар/ка/
Мнения: 924
Регистриран на: Авг 26, '10, 22:00
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 51 пъти

Re: Градината, която "ме е намерила" (както рече един прияте

Мнение от iana_hk »

Както винаги прекрасна, но и много различна :gush:
"Ако искате да живеете дълго, започнете да живеете с кеф!"
д-р Мишел Саймс
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Градината, която "ме е намерила" (както рече един прияте

Мнение от Noel »

Angelina_S написа:Преди да покажа последни снимки, да вметна и няколко кадъра на къщата..., която най-сетне доби форма към края на септември. Ние обитаваме долния етаж.
Цялото предизвикателство беше да се измисли цветово решение, с което да се отиграе лепването на измитата резеда отгоре. За нас този цвят беше шок и след известно умуване, аз накрай се допитах до детето-художник какъв да бъде нашият етаж.
Индиго, отсече тя.
После достигнахме до окончателен проект, като заимствахме идеи и от някои интериорни комбинации (примерно имитацията на трегера). Момата ми проектира всичко на фотошоп, взе си раницата и хукна по пътищата, като ме заряза да си троша главата със смесването на цветовете и да си чертая и рисувам до пълно прехласване. :angelche:
Как се теглят тия кантове - по четири ръце боя съм нанасяла от граничещите цветове, с едни дребни четчици върху двуметрови ивици оризово тиксо! Всъщност огромно удоволствие ми достави, огромно!
И ето:
Изображение Изображение
Изображение Изображение
Харесвам неща правени с две ръце!
Идеално се е получило,Анджи :tzvetentze:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15957
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 954 пъти
Получил благодарност: 1880 пъти

Re: Градината, която "ме е намерила" (както рече един прияте

Мнение от Гео, граф »

Госпожа Гинче, изписала си го тоз конак като зографин сущий, направо си го издокарала по французки :daaa: ! Яз беки аку го бех изрисувала, людете щеха да бегат с писъци от нея :arrow: ...
Обаче чакалото ми се изчака да видя ТАЗ градината пред ТАЗ къща в цялостност. Ади деее :gydigydi:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”