Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2622
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 792 пъти
Получил благодарност: 807 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Lalel4e »

И аз се замислих за отварянето на прозорците над миндера - или трябва да се въртят на 180 градуса и да залепват за стената, или като седнете на отворени прозорци, ще правите “целувка през стъкло”…
Направо си ви представих - роднина-прозорец-роднина-прозорец…
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15971
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 979 пъти
Получил благодарност: 1911 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Гео, граф »

Lalel4e написа: Окт 12, '23, 13:43 И аз се замислих за отварянето на прозорците над миндера - или трябва да се въртят на 180 градуса и да залепват за стената, или като седнете на отворени прозорци, ще правите “целувка през стъкло”…
Направо си ви представих - роднина-прозорец-роднина-прозорец…
Ми няма лошУ за целувката през стъкло, Лече 8-) :lol: ! Освен това има механизми за прозорци, които се отхлупват отгоре, а може да поискам и вградено малко прозорче - едновремешните форточки, което не е никак лоша идея :idea1: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
mariyanag
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1814
Регистриран на: Ное 6, '14, 12:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 114 пъти
Получил благодарност: 37 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от mariyanag »

Гео, не бях влизала известно време и твоята тема ме зарадва, ама много, големи промени, радостни трудове и най - вече страхотни мигове на смислене и планокроене.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15971
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 979 пъти
Получил благодарност: 1911 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Гео, граф »

Spoiler
Lalel4e написа: Окт 12, '23, 13:43 И аз се замислих за отварянето на прозорците над миндера - или трябва да се въртят на 180 градуса и да залепват за стената, или като седнете на отворени прозорци, ще правите “целувка през стъкло”…
Направо си ви представих - роднина-прозорец-роднина-прозорец…
Мислих над казуса и измислих :idea1: ! Нали не е задължително капаците да се отварят навън, а джамовете навътре? Не може ли и двата чифта да са навън, след като капаците са си с отделни панти :hmmm: ? Ето колко е важно да гледат повече очи и да мислят повече глави :nod: :liubov: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7410
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 860 пъти
Получил благодарност: 1662 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от ljuboznatelna »

Хахахахах , Гео, дано намериш читав майстор да ти ги направи!
Ние имаме една много смешна история с майстор, който трябваше да ми направи прозореца да се отваря навън. Беше кажи речи над котлоните, и щеше да ми пречи навътре. Монтира го майстора, търся аз как се отваря - вътре няма дръжка! Излизам - тя отвън. Навън ли се отваря - навън! :lol: Вярно, че само да отворя вратата и да се протегна, и го отварям. Но не беше такава идеята :D Иначе щяхме да си монтираме прозореца наобратно и готово. Сега си стои без дръжка, и ММ си е скрил приспособлението за отваряне, за да възпрепятства бързото нахлуване на нежелани гости :D

Наскоро се видяхме с този майстор , той вече прави врати и кухни, и успява да плаща ипотека за голяма къща в Созопол, но му припомних историята с прозореца, и много се смяхме :D
В Америките си имат прозорци, които се отварят като се смъква горната част долу (или обратно?), като плъзгаща врата, но не знам тук има ли нещо такова.

Вземи сложи размер на всяка стеничка от онази схема, и ще ти го измислим.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15971
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 979 пъти
Получил благодарност: 1911 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Гео, граф »

ljuboznatelna написа: Окт 13, '23, 15:59 Хахахахах , Гео, дано намериш читав майстор да ти ги направи!

Сал един ми е читавия майстор, Люб и той е ШефЪТ, с моя помощ не само за идеите, а и за изпълнението :nod:

Вземи сложи размер на всяка стеничка от онази схема, и ще ти го измислим.

Днес като ходим там, ще измеря и в понеделник ще дам подробностите, че онази схема чертах по памет
Ама как се изхилих на историята с твоя майстор :lol: :lol: :lol: ! Тя ме подсети за една случка с мъжа ми. Преди години смаза пръст на циркуляр, почти го отряза, кара го един съсед в Пирогов, бият му тетанус и го оставят 2-3 часа да седи в коридора с вдигната ръка и вече спряла да тече кръв. Забравих да спомена - неделя следобяд е, отпускарско време лятос, аз съм на практика по Рила. По някое време идва хирурга, поглежда смазания пръст и го пита къде живее. Като разбира, че е от Подуене, го натирва да ходи в ИСУЛ, че там му бил района. Закарват го там, 4 часова операция с пълна упойка, спасяват му пръста, забиват му няколко метални шиша да го държат изправен докато зарасте и такааа... Обаче след няколко месеца, когато всичко вече се затвори, пръста му беше безформена буца и реши да потърси отново хирург, да го поокълца и пооформи малко нещо. Приятел го прати в Пирогов при най-добрия им доктор с хурургия на ръката - познай кой :nod: ... да, същия дето го изгонил. После станаха приятели, ама зле започнаха :mrgreen:

........................................

За капаците - я глей кви яки идеи има! Да живей Пинтереста :angelche:

Изображение Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2622
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 792 пъти
Получил благодарност: 807 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Lalel4e »

Айй, как имаш сили да са засмейш на таз гадна история с пръста.. :eeeh:

Благодарско за сподялбата на капаците! Даде ми повод за нови идеи :idea1:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7410
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 860 пъти
Получил благодарност: 1662 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от ljuboznatelna »

Твоят мъж може да прави и прозорци! :shock: Ехааа, браво!
Вчера се забих в Гугъл мапс да зяпам едно село, и не за първи път обръщам внимание на това, че къщите са на самия тротоар, и долния етаж е търговски - има си голяма врата и прозорци. Сигурно в миналото всеки е владеел някакъв занаят, и си е отварял дюкянче или работилничка вкъщи, и така във всяко село си е имало човек за всичко. Те и хората разбираха по малко от всичко, но няма я вече тая...
Ето, можете да възродите тази традиция :) По селата има крещящ недостиг на професионалисти и занаятчии. :(
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1080
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 496 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от ln_none »

Тия капаци от вътрешната страна първоначално ме изумиха, но почнах да се заглеждам по средиземноморските къщи и доста разпространено е там сякаш. Предполагам, че е за да се крият от слънцето, нали като напече на обед и искаш да си полегнеш - да не излизаш вънка да затваряш. А пък стандартните външни са, за да предпазват от дъжд, вятър и нежелани посетители, така си мисля. Та, въпросът е, ти от какво искаш да се опазиш чрез тях?
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15971
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 979 пъти
Получил благодарност: 1911 пъти

Re: Гео, граф. Благодаря ! ... 8-)

Мнение от Гео, граф »

Lalel4e написа: Окт 14, '23, 14:42 Айй, как имаш сили да са засмейш на таз гадна история с пръста.. :eeeh:
Ехее, ако знаеш ние с него как се будалкаме за подобни ситуации, които са ни се случвали във времето - и двамата много обичаме черния хумор, най-често на собствен гръб 8-)... Чакай да ти разкажа една смешка с мен. Млада булка съм, със майка му правим компоти в задния двор на къщата (преди апартамента имахме къща, която събориха при разширението на един булевард), той нещо си се шушка в бараката зад мен и подрежда разни железарии изправени на стената. Тъкмо съм вдигнала чайника, с който наливам вода в бурканите, тоест пред мен е масата, Шефа изкрещява: Пазѝ се!!! и се чува храс. Свършвам с наливането, обръщам се, а зад мен вече се оформя малка локвичка кръв - едно ръждиво джелезо ми сцепило прасеца, пък аз още не съм се усетила. Промихме го, турихме няколко лепенки една под друга, че си беше бая ми ти срез и продължихме с компотите. Свекърва ми се изпритесни жената, вика ходете на лекар да го шие, аз ѝ викам да не съм луда, няма да дам да ме бродират и така си остана. След време се оформи красив белег, нося си го и до днес, а мъж ми гордо обяснява, колчем стане дума за него: Направих ѝ го, щото ако стане катастрофа и ѝ няма главата, да мога да я разпозная 8-)... А пък веднъж като си беше срязал крака над коляното с флекса (само сланинката, до мускулното влакно стигнал, няма страшно), закарали го в районната болница в Радомир, пак неделя, мен пак ме няма, кой знае по кои баири съм била. Та в болницата се насъбрали всички дежурни, зер скучно и всеки случай си е забавление. Накачулили го, спират кръв, дезинфекцират, шият рана. Пристига задъхана закъсняла доФтурка, разбутва ги и вика: Дай и аз да видя, бе, дай да видя! А мъж ми вдига глава и се възмущава: Направи си рана, па си я гледай!! Това ми го разказа доктора, той ни беше приятел...

Гледай сега колко време загубих да пиша глупости, вместо да ви занимавам по същество :lol: :lol:
Spoiler
ljuboznatelna написа: Окт 14, '23, 15:49 Твоят мъж може да прави и прозорци! :shock: Ехааа, браво!
Вчера се забих в Гугъл мапс да зяпам едно село, и не за първи път обръщам внимание на това, че къщите са на самия тротоар, и долния етаж е търговски - има си голяма врата и прозорци. Сигурно в миналото всеки е владеел някакъв занаят, и си е отварял дюкянче или работилничка вкъщи, и така във всяко село си е имало човек за всичко. Те и хората разбираха по малко от всичко, но няма я вече тая...
Ето, можете да възродите тази традиция :) По селата има крещящ недостиг на професионалисти и занаятчии. :(
Моя мъж е малко като твоя, Люб, може всичко. Може да поправи колата, компютъра, лампите, сапа на мотиката, водопровода, часовника, улуците, моторетката, гипскартона... абе няма нужда да изреждам, което не може веднага да поправи, ще се разрови да търси информация и тогава ще успее. С ТМ не може да се сравнява само по креативност, а маниите му са за техника и инструментариум - има най-невероятни инструменти и с всички умее да работи. В стария квартал, дето ни беше къщата, го знаеха като Бричката или Бричи, то е ясно откъде идва. Но вече иска да работи само за удоволствие неща, които са му интересни, не би направил дюкян.
Spoiler
ln_none написа: Окт 14, '23, 18:30 Тия капаци от вътрешната страна първоначално ме изумиха, но почнах да се заглеждам по средиземноморските къщи и доста разпространено е там сякаш. Предполагам, че е за да се крият от слънцето, нали като напече на обед и искаш да си полегнеш - да не излизаш вънка да затваряш. А пък стандартните външни са, за да предпазват от дъжд, вятър и нежелани посетители, така си мисля. Та, въпросът е, ти от какво искаш да се опазиш чрез тях?
Тези капаци ги искам за отвън, Ноне. Против слънце и дъжд и срещу набези - в края на селото сме. Ама довечера ще сложа снимки на съществуващите, че ми свърши работното време ;)
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”