Колко рози имате?

Публикувай отговор
Lois

Re: Колко рози имате?

Мнение от Lois »

Абе не! Направо се възхитих! И защото наистина не е добре да се дрънка там, вдигнах тая тема :D
Защото да знаеш кой има едикоя си роза е важно не само за да изкрънкаш резник :angelche:
А да можеш да потърсиш и друг акъл!
Направо съм въодушевена от идеята ти, дано и други да си изтипосат списъците :)
Аз лично ще ги напиша моите, даже и по азбучен ред ще ги строя, ама записките ми са на село и са на хартия, ще ми трябва малко време :) а ти си признай, че списъкът го имаше готов, мм? :lol:
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5155
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 254 пъти
Получил благодарност: 83 пъти

Re: Колко рози имате?

Мнение от mileni »

Лоис те и моите на хартия,че не на едно място написани :D
Аз мисля по селекционери да ги напиша.
Дори си мисля,че не е лошо и в линк/ но как точно?/да се сложат и снимки ,не от нета ,наши си ,за определиния сорт роза

Наистина е хубаво да си размениш знания ,с друг който има същия сорт :nod:
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
Lois

Re: Колко рози имате?

Мнение от Lois »

Ами да, много ще е хубаво :)
То си върви към български хелпмифайнд или роузбуук тва :)
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Колко рози имате?

Мнение от milena02 »

Имах го, Лоис, само допълних някои новопридобити сортове. И ще си призная защо го имах. Защото накарах бившия ми ММ да направи ламинирани етикети, които със свински опашки да прикрепя в основата на всяка роза. Един вид като неин паспорт, че приятелите ми като разглеждат градината, само да се надупят и да си прочетат, каквото ги интересува, а не да ме питат глупости за всяка една роза. И той ги направи! :o Даже художествено ги изработи! (що се разведох с него и аз не знам! :lol: ) Част от паспортчетата помлях с косачката, но списъкът остана. Смятам обаче, че всеки си пази списъци от някакви поръчки, а и лесно може да ги издири тук в темите за поръчките. Можем да направим този каталог, ако имаме желание, сигурна съм. А това ще ни облекчи живота в пъти.
Lois

Re: Колко рози имате?

Мнение от Lois »

А! Абе стават грешки по трасето :) това за бившия :lol: :lol:
Между другото, сетих се, че бях мяркала нещо подобно, и ето тук една тема по въпроса
http://hobbykafe.com/forum/viewtopic.php?f=54&t=2636" onclick="window.open(this.href);return false;
GIOIA(Джоя)

Re: Колко рози имате?

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Миленко,ми Остинки нямаш ли,бре? :shock:
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Колко рози имате?

Мнение от milena02 »

Как да нямам! Цели две! :lol: Калико и Дал са виновни! Понеже като се появих във форума ми внушиха, че остинките са капризни и искат засенчване в жегите, пък градината ми е южно изложение. Така че ги игнорирах напълно. После се оказа, че англичанките също си обичат слънчице, ама аз вече бях залесила терена. И после: "Що нямаш Дарби?". Ами, а кажи, Ани, що нямам Дарби? :twisted:
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София
Получил благодарност: 1 път

Re: Колко рози имате?

Мнение от Ава_и_мама »

Ето, права си бях, като писах в темата " Здравейте от Ава_ и _ мама", че ми липсват има нема 300 рози и има какво да наваксвам! Друго си е да попиташ другарче за едикоя си роза като видиш, че я има. И резници да си размените( по ми е свидно и отговорно като знам от кого ми е). То и рози ще си купуваме, на това не може да се устои, ами лакомички сме си! (Или болнави :hmmm: )
Миленски, покажи етикетите. И аз имам идеи.
Аватар
pipike
Баш кафе майстор
Мнения: 2513
Регистриран на: Юли 31, '12, 09:24
Местоположение: София

Re: Колко рози имате?

Мнение от pipike »

milena02 хайде дай КАТАЛОГ
може би по азбучен ред е по- добре
:hmmm:
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Колко рози имате?

Мнение от milena02 »

Пипи, няма никакъв смисъл от азбучния ред. Излишна хамалогия и напълно ненужно. Защо да правим наш "Каталог", след като имаме две енциклопедии в нета - едната руски език, другата - на английски. Идеята на моята инициатива е, ако си харесаш или се чудиш дали да си купиш някаква роза, да я пуснеш в търсачката НА ТЕМАТА и да видиш кой я има. Я ще го попиташ вирее ли на сянка, я как да я режеш, я резник ще му поискаш или пък нещо друго. Защото ако я пуснеш в голямата търсачка, ти излиза всякакво спрягане на сорта из поръчки, из коментари, из мечтания някакви и прочее. И е по- трудно да откриеш кой действително я има. Голяма част от сортовете растат в много форумни градини. Това е хубаво, защото спецификата на географския район, също влияе върху растението. Аз например си взех белята с две Римози, които сега ще изкореня и подаря, защото в Софийското поле сортът просто не вирее, а по на юг - си става чуден катерач. Ето това е замисълът. Опитай сега да пуснеш в търсачката на темата Angela примерно. Веднага ти излизаме трима човека само от натрупаната дотук информация.
Последно промяна от milena02 на Фев 26, '17, 18:02, променено общо 1 път.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”