Палудариумът - що е то?

Публикувай отговор
Аватар
Bull
Дълго кафе
Мнения: 127
Регистриран на: Ное 10, '10, 20:48
Местоположение: Hell

Re: Палудариумът - що е то?

Мнение от Bull »

А дебита отговаря ли на итикета?То и аз моя не съм го пипал от януари и не съм забелязал някаква промяна в дебита.
Някои оставят нещо след себе си само когато клекнат!
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11923
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 354 пъти
Обратна връзка:

Re: Палудариумът - що е то?

Мнение от johnstalker »

Bull написа:А дебита отговаря ли на итикета?То и аз моя не съм го пипал от януари и не съм забелязал някаква промяна в дебита.
Нивга не съм го мерил. :oops: Но се променя драстично с течение на времето. :daaa:
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Палудариумът - що е то?

Мнение от lila »

Предложиха ми някаква по-голяма помпа, на етикета пишеше че вдига 3 метра, момъкът каза, че реално щяла да вдигне до 2 метра щото се изчислявало не знам си как. Аз обаче се инатях като блондинка в бижутерия и си исках онази от 14 W, каквато нямаха. Обиколих и половината рибни магазини (акваристките) и навсякъде китайски помпели за около 15-тина лева. :hmmm: Ще питам татко накрая :nod:
furrry
Kафенце
Мнения: 12
Регистриран на: Ное 8, '10, 11:51
Местоположение: София

Re: Палудариумът - що е то?

Мнение от furrry »

Все още събирам материали. Шперплата в понеделник трябва да отида да го взема .Чакам инфо. за фибростъклото от къде да го закупя.Днеска валеше и не можах да отида до пазара за дюзите остава за другата седмица. Като го почна ще го щракам за да го коментираме.За сега все още събирам инфо. за растенията които ще бъдат вътре.Освен дребни папрати и мъхове ще ми трябват и орхидеи от дребните видове.Има едни които са с ароматни цветове но ми изчезна списъка сега трябва наново да ги търся.Това е засега, малко по бавно е при мене - жената и детето и те си искат своето :):):)
п.с. Все още търся фирма която изработва декоративни стени от стиропор има такива .Мисля стените от вътре да са такива декорация примерно като камъни и т.н. ако някой знае ?
Аватар
Bull
Дълго кафе
Мнения: 127
Регистриран на: Ное 10, '10, 20:48
Местоположение: Hell

Re: Палудариумът - що е то?

Мнение от Bull »

Furrry,този шперплат и фибростъклото за какво ще ги ползваш?
Някои оставят нещо след себе си само когато клекнат!
furrry
Kафенце
Мнения: 12
Регистриран на: Ное 8, '10, 11:51
Местоположение: София

Re: Палудариумът - що е то?

Мнение от furrry »

за гръб и една от стените а фибротот да не преминава влагата през него да не отиде на стената да мухлясва. Идеята е от тука-http://www.hans-paludarium.nl/index-eng.htm.
Мисля и за аквариум от долу на същия принцип само челно стъкло и странично .Трябва да помисля как да ги залепя стъклата към шперпалта и то доста здраво че се очертават едни 100л вода.
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11923
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 354 пъти
Обратна връзка:

Re: Палудариумът - що е то?

Мнение от johnstalker »

furrry написа:за гръб и една от стените а фибротот да не преминава влагата през него да не отиде на стената да мухлясва. Идеята е от тука-http://www.hans-paludarium.nl/index-eng.htm.
Мисля и за аквариум от долу на същия принцип само челно стъкло и странично .Трябва да помисля как да ги залепя стъклата към шперпалта и то доста здраво че се очертават едни 100л вода.
Трябва ти стъклоплат и епоксидна или полиестерна смола. :daaa: Ще ги намериш лесно из строителните борси.
След като изгледах проекта от по-горния линк, започвам да се замислям за нещо подобно и аз, но като за начало ще стартирам с това което разполагам, за първите тестове. Доста идеи могат да се откраднат от Ханс. :daaa:
Аватар
Bull
Дълго кафе
Мнения: 127
Регистриран на: Ное 10, '10, 20:48
Местоположение: Hell

Re: Палудариумът - що е то?

Мнение от Bull »

johnstalker написа:........... Доста идеи могат да се откраднат от Ханс. :daaa:
:daaa:
Някои оставят нещо след себе си само когато клекнат!
edibg
Kафенце
Мнения: 45
Регистриран на: Окт 26, '10, 21:39
Местоположение: Варна

Re: Палудариумът - що е то?

Мнение от edibg »

Здравейте, как сте ?:) Движите ли проектите в тези студени дни :)?
При мен нещата лека полека вървя...май.Първо ми стана кафява водата, подмених е с дейонизирана и добавих малко мъх от Tares...
Ето резултата :).
Багодарности на Tares :bira: , че изпрати малко повече от литър сфагнум и се надявам скоро да позеленеее...Само се притеснявам за това, че прочетах из нета, че в този мъх се развивали някакви спори, които можели да причинят разни белодробни заболявани :snif:...а и като знам, че по-голямата част от въздуха минаващ през поладариума излиза в стаята ми...малко си е притеснително :(.
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Палудариумът - що е то?

Мнение от lila »

:lol: По време на Втората световна са ползвали сфагнума вместо стерилна превръзка :lol: къде ги чете тези веселби :hmmm: за спорите :lol: кажи за дейонизираната вода :nod: днес си избирах помпа :nod:
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”