Ограничени права за секция Поръчки

Тук пишете всичко, което виждате като проблем или бихте искали да се смени. Отваряйте нова тема за всеки проблем - след като го оправя, ще трия съответната тема.
Публикувай отговор
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Ограничени права за секция Поръчки

Мнение от Titi »

pepina написа: Ако се кажат нещата ясно и без увъртане, всеки би разбрал и би подкрепил засегнатите. Все пак не сме малки деца, да имаме нужда от залъгване с бонбонче. Мое лично мнение, никого не ангажирам.
E по-ясно от това какво искате да ви се каже, бе хора ??? И къде виждате залъгване с бонбонче??? Стига сте хвърляли съчки в огъня, Вили обясни как стоят нещата, ами имайте малко търпение, все пак, възрастни хора сме се събрали тук.
admin написа:Тази тема ще я заключа, защото от един момент нататък няма нищо общо нито с поръчките, нито с нищо.

Съжалявам за забавянето, имах пътувания, гости в къщи, рожденици и т.н. и нямах възможност да довърша нещата около поръчките.

Накратко:

1. Има данъчни проверки срещу организатори на поръчки. Към момента към две момичета, но може и да има още. Това и само това е причината да поговоря лично с всеки от организаторите. Няма тайни общества, няма посветени и непосветени – просто има няколко засегнати човека, затова държах да разговарям с тях лично.

2. Имам колеги в НАП, разговарях с тях лично, тези проверки са масови, така че не сме изключение.

3. Имаме мнение на юрист, смятаме, че няма да има усложнения при момичетата.

4. Правилата ни няма да се променят особено, реално това което си беше, ще си остане. По закон всеки има право да си организира поръчка с приятели с цел намаляване на транспортните разходи и не е длъжен да има нито фирма, нито апарат, нито касови бонове, нито нищо. Така че, единственото, което трябва да се направи е да се консолидират съществуващите правила по-точно и ясно и в съответствие със законите, за да може ако отново има такива случаи, организаторите да се позоват по-лесно на законовите норми.

5. Не знаем кой е подал сигнала. Може да е реално всеки – нов или стар съфорумец, засегнат търговец, обиден участник в поръчка – реално всеки може да е. Това е причината да не искам да споделям публично информация предварително. Предполагаме, че е участник в поръчки, защото все пак за сигнал се изискват данни.

Това е. Имам нужда от няколко часа спокойствие, за да разпиша нещата, а последните дни го нямах и затова не съм ги довършила. Поръчки ще има, както казах, промени не очаквам с малки изключения.

Проблемът както виждате е и юридически, и технически. Съжалявам, че не изясних нещата по-рано, но както писах и по-горе, доносите могат да са от всеки реално. Оставям ден-два отключена темата ако имате конкретни въпроси към мен по горните неща, за да отговоря. Ако има лирични отклонения като последните пет страници, смятам да ги трия, така че няма смисъл да ги пишете въобще. Това е. Въпроси?

P.S. Ще проверя IP-тата после, в момента не са ми приоритет.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10133
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 389 пъти
Получил благодарност: 1109 пъти

Re: Ограничени права за секция Поръчки

Мнение от МГХ »

elena kirilova написа:добре,ще имаме ли поръчки все пак или да се оправяме самосиндикално

искам рози,лилиуми и какво ли още не :dovolen:
И аз искам ,но все пак бих могла да изчакам , ако наистина знам до кога.
pepina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1958
Регистриран на: Юни 3, '12, 13:57
Дал благодарност: 1 път

Re: Ограничени права за секция Поръчки

Мнение от pepina »

...когато-тогава. Вземам си предния пост назад, беше под влияние на емоция.
Последно промяна от pepina на Юли 18, '14, 14:12, променено общо 1 път.
Аватар
kesten
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1218
Регистриран на: Дек 2, '11, 10:10

Re: Ограничени права за секция Поръчки

Мнение от kesten »

Всички /или много от нас/ искат да направят поръчки за едно/друго. Равик очевидно иска да съдейства, но поради липса на време или други обстоятелства не успява. Защо да я сръчкваме непрекъснато. Очевидно има причини!

Аз лично в живота, когато реша че някой няма да ми свърши работа, не ходя по него да го кастря а просто взимам нещата в свои ръце и действам сама. Да това означава по-скъпо и по-трудно. Но нищо не е безплатно!

Това е съвет към нетърпеливите. Приемате че няма да стане нищо тук и търсите алтернативни начини, пък ако стане се включвате.
Аватар
admin
Site Admin
Мнения: 544
Регистриран на: Ное 23, '09, 14:50

Re: Ограничени права за секция Поръчки

Мнение от admin »

Отворих поръчките. Разписаните правила са тук: http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.php?f=21&t=5061" onclick="window.open(this.href);return false;
Моля, всеки, който има желание да участва в поръчки, да се запознае с тях.
По същество, промени няма, само са разписани по-внимателно съществуващите практики. Единствената промяна, която въведох във връзка с неприятните събития е, че организатор има право да откаже участие на потребител по свое усмотрение и без да дължи обяснение. Надявам се, няма да има дискусия по тази точка.
Съжалявам за забавянето от моя страна, но наистина физически едвам смогвам. :(
Имате ли въпроси?
pepina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1958
Регистриран на: Юни 3, '12, 13:57
Дал благодарност: 1 път

Re: Ограничени права за секция Поръчки

Мнение от pepina »

Първа с благодарност и извинение. Сега съжалявам, че се наострих така одеве :tzvetentze: Да са живи и здрави малките ангелчета на Равик!
Аватар
admin
Site Admin
Мнения: 544
Регистриран на: Ное 23, '09, 14:50

Re: Ограничени права за секция Поръчки

Мнение от admin »

Няма проблем, аз напълно ви разбирам и сигурно и аз щях да се дразня на ваше място. :) Но наистина трудно смогвам.
Искрени благодарности на isa за помощта - безценна е! :gush:
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10133
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 389 пъти
Получил благодарност: 1109 пъти

Re: Ограничени права за секция Поръчки

Мнение от МГХ »

:tzeluvka: :tzvetentze:
Аватар
dilyanka
Кафевар/ка/
Мнения: 878
Регистриран на: Юни 4, '14, 09:49
Получил благодарност: 1 път

Re: Ограничени права за секция Поръчки

Мнение от dilyanka »

Радвам се, че проблемите по отношение на поръчките, каквито и да са били, са решени вече :dovolen:
Прочетох новите Общи условия за поръчките, но не разбрах как да декларирам съгласието си, че ги приемам? :hmmm:
Аватар
admin
Site Admin
Мнения: 544
Регистриран на: Ное 23, '09, 14:50

Re: Ограничени права за секция Поръчки

Мнение от admin »

С участието си в поръчка приемате общите условия. Друго не е необходимо.
Публикувай отговор

Обратно към “Технически проблеми и предложения”