Troll казва: "Здравейте!"

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
troll

Re: Troll казва: "Здравейте!"

Мнение от troll »

Хм... по-горе съм допуснал неточност.
Мечки в Канада съм виждал, но не в задния си двор.
:mrgreen:
И изобщо постовете ми трябва да се разглеждат като разговори пред огнище, а не като доклад, щото в името на едно жертвам друго и се получават някой път едни неща...ма се стремя да съм точен и определено съм искрен.
:mrgreen:
troll

Re: Troll казва: "Здравейте!"

Мнение от troll »

Начи... даже и тук с течение на времето отимахме рози, а също и едни странни "пчелички", с които искам да ви запозная.
Те са зелени, това което се нарича главогръд, май, а крилата им са червени, а гъза им е чернобял, а като съберат прашец отсрани им излизат едни жълти неща.
Изображение

Изображение

местното население, което ги видя отрича да е чувало, даже, за таквоз нещо.
:mrgreen:
Аватар
setipeti
Кана кафе
Мнения: 525
Регистриран на: Май 20, '13, 10:42
Местоположение: Варна

Re: Troll казва: "Здравейте!"

Мнение от setipeti »

мисля, че в тези жълти неща(те са част от тялото им) събират меда, после като се проберат в *кошера*, или там, каквото се нарича тяхното местообитание, го повръщат върху питите.. :D , чела съм подобно описание за медоносните пчели
НаталиГ
Кафевар/ка/
Мнения: 854
Регистриран на: Юни 23, '12, 17:51

Re: Troll казва: "Здравейте!"

Мнение от НаталиГ »

Троле, така както описа пчелата, все едно е извънземно! :lol: Добре че си турнал снимка!
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Troll казва: "Здравейте!"

Мнение от Албена »

Много интересни "Пчелички'.Ако жълтото което се вижда е на крачетата им като на снимката ,то тогава това е цветен прашец.Пчелите събират нектар в гушките си , а той се превръща в мед вътре в кошера, след обработка ,която е много дъга за обясняване. :D
Изображение
troll

Re: Troll казва: "Здравейте!"

Мнение от troll »

Ами .... хммм ... то аз съм въртял едно време центрофуги и сума кравешки тор съм изгорил. Ма пчелите на дядо ми бяха доста по-едри. Тези са около и под 1 см. и са точно както ги описвам. цветовете са чисти, сякаш са изкуствени. не зная дали знаете, но цветовете при фотките, мониторите и принтерите ...ъъъ... подлежат на настройка.
Например,
Изображение
това реално е тъмночервено, почти черно кадифе, а на ЛЕД монитора ми е като червено червило за два лева. :mrgreen: Аз съм способен да си поиграя и да го направя да се вижда на моя монитор, ноутбук, както се вижда реално, но туй няма да помогне при вас.
А и разликата между двете снимки е два дни.
Изображение
Първа е розовата, а жълтата е втора.Аз се надявам да направя още снимки.На живо правят голямо впечатление точно с чистите си цветове. Само зеленото има много отенъци. другите са се едно мазнати с боичка.
:mrgreen:
troll

Re: Troll казва: "Здравейте!"

Мнение от troll »

НаталиГ написа:Троле, така както описа пчелата, все едно е извънземно! :lol: Добре че си турнал снимка!
Трябва да сме бдителни, щото извънземните са сред нас!
:liubov2:
troll

Re: Troll казва: "Здравейте!"

Мнение от troll »

По-добре е пчелите да са цветни, отколкото меда ...
http://inews.bg/%D0%A4%D1%80%D0%B5%D0%B ... 26938.html" onclick="window.open(this.href);return false;
:mrgreen:
troll

Re: Troll казва: "Здравейте!"

Мнение от troll »

А това е дневния ягодонадои:
Изображение

но ягодите не са вкусни, а са като магазинските, с много вода.
:mrgreen:
troll

Re: Troll казва: "Здравейте!"

Мнение от troll »

Така беше
Изображение

а сега е така
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”