Роза - търси се сорт

Публикувай отговор
dal

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от dal »

Тити , пиши osiria rose в гугъла и разгледай снимките

това е реалния ц;вят на сорта Изображение
това са чекибойски закачки от талантливи творци на фотошопа Изображение

та така
иначе подобен ефект могат да ти дадат доста сортове - пиши ако те интересуват :daaa:
Аватар
desiyoto
Кафе машина
Мнения: 3352
Регистриран на: Яну 30, '11, 16:39
Местоположение: софия
Обратна връзка:

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от desiyoto »

Не знам кой издирваше името на тази роза, но случайно я открих ровейки в един руски блог:
Изображение - 'DICzigzag' rose Colin Dickson 2001
Ето го и руския сайт за който се интересува:http://www.gardengallereya.ru/publ/nash ... t/2-1-0-20
libra
Наркоман
Мнения: 11647
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 100 пъти
Получил благодарност: 67 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от libra »

Тук всички са умопомрачителни!
Аватар
kiss4ety
Kъсо кафе
Мнения: 77
Регистриран на: Май 7, '12, 10:42
Местоположение: Асеновград

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от kiss4ety »

Здравейте ранобудници :ieeee: Сега не знам в коя тема да си пусна запитването и реших да е в тая, ако има грешка много моля да бъда извинена. Преди месец някъде получих семена от шарена роза. Една моя позната ми ги даде каза ми как да ги засадя и след 40-50 дни покълнвали както и да е ето снимка от нета за коя роза говоря Изображение
Каза ми че със сигурност ще излезе същата като на снимката. Вие как мислите да се надявам ли че нещо ще излезе.
Аватар
gyulcem
Кафе машина
Мнения: 3094
Регистриран на: Яну 14, '10, 09:53

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от gyulcem »

kiss4ety написа:Здравейте ранобудници :ieeee: Сега не знам в коя тема да си пусна запитването и реших да е в тая, ако има грешка много моля да бъда извинена. Преди месец някъде получих семена от шарена роза. Една моя позната ми ги даде каза ми как да ги засадя и след 40-50 дни покълнвали както и да е ето снимка от нета за коя роза говоря Изображение
Каза ми че със сигурност ще излезе същата като на снимката. Вие как мислите да се надявам ли че нещо ще излезе.
Не мисля, че ще са същите такава роза не съществува, семената може би са от някоя шипка, но ти си пробвай може да излезе нещо все пак но не възлагай големи надежди, че ще цъфне така на снимката.
http://gyulcem.snimka.bg/flowers/moite-cvetya.242466" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
kiss4ety
Kъсо кафе
Мнения: 77
Регистриран на: Май 7, '12, 10:42
Местоположение: Асеновград

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от kiss4ety »

Ем все пак надежди нали разбираш :lol: Между впрочем към тях получих инструкции за розите и пишеше че всяко едно семенце е било третирано някак си за да стане като тази. Ще споделя резултата като излезе нещичко. :stiskam:
dal

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от dal »

kiss4ety написа:Ем все пак надежди нали разбираш :lol: Между впрочем към тях получих инструкции за розите и пишеше че всяко едно семенце е било третирано някак си за да стане като тази. Ще споделя резултата като излезе нещичко. :stiskam:
абеее... :mrgreen: :hihihi: не се излагайте , експериментирайте , но орежете надеждите на половин пъпка :mrgreen:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7445
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 885 пъти
Получил благодарност: 1733 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от ljuboznatelna »

Titi написа:Прочетох разсъжденията на Дал за откриване на сорт от рязан цвят, напълно съгласна съм с тях. Обаче пък една надеждичка ме човърка, дали тази роза си има сорт и име, дали изобщо съществува такава или е фотошоп?
Изображение
Номер 12 на Димов, не е дребна розата, маргаритите ми са едри :D
Изображение
denitsavm

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от denitsavm »

kiss4ety написа:Здравейте ранобудници :ieeee: Сега не знам в коя тема да си пусна запитването и реших да е в тая, ако има грешка много моля да бъда извинена. Преди месец някъде получих семена от шарена роза. Една моя позната ми ги даде каза ми как да ги засадя и след 40-50 дни покълнвали както и да е ето снимка от нета за коя роза говоря Изображение
Каза ми че със сигурност ще излезе същата като на снимката. Вие как мислите да се надявам ли че нещо ще излезе.
Това нещо вече не ми се струва нито интересно, нито смешно :evil: Семена за такива рози продават в продавалника, също и г-жа Автобус... Все пак най-лесно сигурно и трайно се постигат с блокчета за апликация - има и с разни меки хартии, много са хубави :daaa: Не мога да разбера защо през 5 стр. в тази и във почти всички останали теми се пуска тази снимка... А има и доста други такива цветя - в Баумакс има такава охидея напр. Изображение, тази роза също е много интересна - всички уважаващи себе си розари я имат Изображение и тази също Изображение Ето я и твоята - след като хиляди китайски дечица оцветяват цял ден, знаеш, там са кът хартиите и това им дават в училище Изображение
Аватар
kiss4ety
Kъсо кафе
Мнения: 77
Регистриран на: Май 7, '12, 10:42
Местоположение: Асеновград

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от kiss4ety »

Лелееее ти ме срази напълно,че и думи нямам :hmmmmmm: В продавалника не съм ги гледала да ти призная ама все пак не съм ги плащала ей така ми ги дадоха.Посях ги пък каквито искат такива да излязат аз няма да ги върна. Имам между другото синята роза която показа в градината ми е имам и лилава и много комбинирани. Чакам с нетърпение тая година да ми цъфнат.Миналата есен сложих 11 резника всякакви рози и само един не ми се е хванал.Нямам търпение да видя пъпчици :lol: Обаче с ръка на сърцето си казвам за мен черната роза никак не ми харесва много ...как да кажа зловеща е :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”