Търся рецепта

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
Denis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1358
Регистриран на: Юли 11, '10, 16:48

Re: Търся рецепта

Мнение от Denis »

На болонезето - босилек. Мисля, че най-важното е да е зехтин и каймата, ако може да ти я смелят от месо пред очите /между другото вкусно е и с кайма смес-като свинското е не повече от 20-30%/- само да не е от готовите.
Ако болонезето/то тогава не знам дали трябва да се казва така/ се направи с пресни домати/най-добре истински розови, че другите нещо са ми много гумени/, а босилека се замести с магданоз - вкуса е различен и много свеж, е червения цвят го няма.
За розмарина - не знам, ако има много съставки, или нещо друго с по-специфичен вкус, или по-мазно сирене, за ароматно да не говорим-започват да се бият нещо. Най-много ми харесва комбинацията - зеленчуци/картоф, морков, може тиквичка/ задушени в грам зехтин в тези тигани за китайската кухня/ :ufff: как се казваше, че ми изчезна от главата сега/ и накрая розмарин, но пресен. Между другото тази година сях 2 различни пакета розмарин, как пък не поникна и 1 стрък.
Как можеш да знаеш какво искаш, докато не получиш каквото искаш и не видиш дали ти харесва?
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6610
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Търся рецепта

Мнение от Lizi »

Купих си гофретник : и сега си търся рецепти за гофрети . :ieeee:
Аватар
DarinaN
Кафе машина
Мнения: 3318
Регистриран на: Мар 16, '10, 09:40
Местоположение: Пловдив

Re: Търся рецепта

Мнение от DarinaN »

Denis написа: - зеленчуци/картоф, морков, може тиквичка/ задушени в грам зехтин в тези тигани за китайската кухня/ :ufff: как се казваше, че ми изчезна от главата сега/
мисля, че беше "уок"
"Ако A е успехът в живота, то тогава A е равно на x + y + z. x е работата, y е забавлението, а z е да си държиш устата затворена." А. Айнщайн

http://darinaivanova.snimka.bg/hobby/2011.593300.25139445" onclick="window.open(this.href);return false;
Ламята Спаска
Виенско кафе
Мнения: 444
Регистриран на: Фев 14, '10, 16:58
Местоположение: София- гулемото село

Re: Търся рецепта

Мнение от Ламята Спаска »

Lizi имам гофретник от около 2 години и най- добре ми паснаха гофретките на Звездев :daaa:
3 яйца, 300 г брашно, 2 чч прясно мляко, 5-6 сл олио, 1 чл бакпулвер, 1 щипка сол- излизат около 10-12 бр
Но нали съм си мързелива, се е случвало да правя палачинки от обикновенно тесто и от де толкоз търпение, направя 3-4 бр и докопам гофретника, па ги извъртя там! :mrgreen:
Извода е, че стават и с палачинково тесто!
Пробвала съм и с катми /с мая и яйца, и със сода без яйца/ пак стават или поне не остават! :ieeemyzh:
Аватар
Feeriq
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Дек 13, '09, 17:58
Местоположение: Sofia

Re: Търся рецепта

Мнение от Feeriq »

Търсачката ли нещо ми прави номера незнам или по скоро май няма такава рецепта та затова питам ако някой да е правил трицветен кекс да пусне рецептата моля.В нета рецепти много но аз искам изпробвана такава +чалъмите за печене :lol: , че от три дена само залъгвам домочадието с обещания .Хелп :lol:
Аватар
DarinaN
Кафе машина
Мнения: 3318
Регистриран на: Мар 16, '10, 09:40
Местоположение: Пловдив

Re: Търся рецепта

Мнение от DarinaN »

Feeriq написа:Търсачката ли нещо ми прави номера незнам или по скоро май няма такава рецепта та затова питам ако някой да е правил трицветен кекс да пусне рецептата моля.В нета рецепти много но аз искам изпробвана такава +чалъмите за печене :lol: , че от три дена само залъгвам домочадието с обещания .Хелп :lol:
пандишпаново тесто + съответните оцветители , после в средата на съда започваш да слагаш последователно от трите цветни смеси една върху друга . печенето е сложно , зависи как пече фурната, но общо взето на по - слаба и да се проверява . ако почне да изгаря отгоре - фолио
"Ако A е успехът в живота, то тогава A е равно на x + y + z. x е работата, y е забавлението, а z е да си държиш устата затворена." А. Айнщайн

http://darinaivanova.snimka.bg/hobby/2011.593300.25139445" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
gonel
Кафевар/ка/
Мнения: 957
Регистриран на: Фев 23, '10, 08:27
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 28 пъти

Re: Търся рецепта

Мнение от gonel »

Не за рецепта, ами идвам да ви искам акъл... :dovolen:
Все ви се оплаквам от моя злояд син! Тази година се храни в занималнята сам и му слагам храна за обед...
Въртя суча там разни сандвичи, милинки... Въпроса ми е за сокчето! Не правим компоти, гледам и да не е нещо газирано...
Иска ми се да му правя фрешове... Имаме портокалов сок винаги, но ми се иска и от други плодове...
Една праисторическа сокоизтисквачка е запратена в мазата! Само като си помисля как беше събитие да я почистиш - с клечка за зъби дупчица по дупчица - веднага се отказвам от идеята!!! :svekurva: :ufff:
Но нали сме във века на технологиите...
Та дали ползвате някоя сокоизтисквачка, която да се чисти малко по-бързо и лесно?
Търся хибискуси Black Dragon, Magnifique, Zoey!
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6610
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Търся рецепта

Мнение от Lizi »

gonel написа:Не за рецепта, ами идвам да ви искам акъл... :dovolen:
Все ви се оплаквам от моя злояд син! Тази година се храни в занималнята сам и му слагам храна за обед...
Въртя суча там разни сандвичи, милинки... Въпроса ми е за сокчето! Не правим компоти, гледам и да не е нещо газирано...
Иска ми се да му правя фрешове... Имаме портокалов сок винаги, но ми се иска и от други плодове...
Една праисторическа сокоизтисквачка е запратена в мазата! Само като си помисля как беше събитие да я почистиш - с клечка за зъби дупчица по дупчица - веднага се отказвам от идеята!!! :svekurva: :ufff:
Но нали сме във века на технологиите...
Та дали ползвате някоя сокоизтисквачка, която да се чисти малко по-бързо и лесно?
моята е Домо - българска. Много съм доволна. Изтисква ги на 100% . Почиствам с четка за миене на шишета .
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Търся рецепта

Мнение от Blue sky »

аз имам възможно най-елементаранта от метро - Аляска, за цели 20 лева :lol:
почиства се адски бързо, защото ножа се сваля, малък е, и е много ситна метална мрежа - всичкото набито се сваля само с едно минаване с домакинската гъба, няма специална кана към нея, ами изтисквам директно в чашата - така че и кана не мия, абе, за две минути и е готова :nod:
така че, просто огледай и мисли практично - колко части има машината, виж я как се разглобява - моята се отваря от горе - само сваляш капака, дърпаш ножа с едно движение и си готова :nod:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Търся рецепта

Мнение от nel4o »

Моята е част от робот на Мулинекс. Изстисква през пластмасова лента, която се държи с два пръста под течаща вода и е готова :angelche: Каната и допълнителната приставка - в миялната :ieeee: Всъщност искам да похваля този робот. Върши незаменима работа. Всичко правя в него. Включително и тесто за палачинки и смес за крем-карамел в блендера :daaa:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”