Глориоза (Gloriosa)

Публикувай отговор
Аватар
vivianna444
Кана кафе
Мнения: 595
Регистриран на: Юли 29, '12, 22:06
Местоположение: Sofia

Re: Глориоза (Gloriosa)

Мнение от vivianna444 »

Силвия написа:
vivianna444 написа:Тази вечер ми направи впечатление, че навсякъде е пълно е със щипалки :hmmm: по клематиси, по глориози, дори и по дендробиумите :ufff:

Бррр... :hmmmmmm:

Моля ви кажете с какво да пръскам ?
Вивиана, къде ги гледаш тези глориози? Аз два пъти съм си купувала в саксия и двата пъти много бързо умряха :snif: . За навън даже не съм и помисляла.

Силве, бухвам темата тук :D

Глориози гледам от 5-6 години вече и ги отглеждам единствено и само навън, в сандъче. Обещавам през почивните дни да кача и снимки. Садя ги през април и след около месец ги пращам на балкона. Там си растат и си цъфтят безпроблемно. (на слънце). Щом надземната част повехне, през септември - октомври ги вадя от почвата, махам пожълтелите стебла и ги оставям за 3-5 дни да просъхнат добре. След което ги слагам да спят :liubov: в саксия със суха почва, наблъскани една до друга и в мазето - на студено и на тъмно. И така си спят чак до март.

Мила, :gush: сигурна ли си, че глориозите ти са умрели... ако са още при теб, моля те разрови почвата, докато стигнеш до ризомите и виж в какво състояние са. Много вероятно е ако са прецъфтяли просто да спят :tzvetentze:
Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: Глориоза (Gloriosa)

Мнение от Силвия »

vivianna444 написа:
Силвия написа:
vivianna444 написа:Тази вечер ми направи впечатление, че навсякъде е пълно е със щипалки :hmmm: по клематиси, по глориози, дори и по дендробиумите :ufff:

Бррр... :hmmmmmm:

Моля ви кажете с какво да пръскам ?
Вивиана, къде ги гледаш тези глориози? Аз два пъти съм си купувала в саксия и двата пъти много бързо умряха :snif: . За навън даже не съм и помисляла.

Силве, бухвам темата тук :D

Глориози гледам от 5-6 години вече и ги отглеждам единствено и само навън, в сандъче. Обещавам през почивните дни да кача и снимки. Садя ги през април и след около месец ги пращам на балкона. Там си растат и си цъфтят безпроблемно. (на слънце). Щом надземната част повехне, през септември - октомври ги вадя от почвата, махам пожълтелите стебла и ги оставям за 3-5 дни да просъхнат добре. След което ги слагам да спят :liubov: в саксия със суха почва, наблъскани една до друга и в мазето - на студено и на тъмно. И така си спят чак до март.

Мила, :gush: сигурна ли си, че глориозите ти са умрели... ако са още при теб, моля те разрови почвата, докато стигнеш до ризомите и виж в какво състояние са. Много вероятно е ако са прецъфтяли просто да спят :tzvetentze:

Отдавна вече не са при мен :snif: последната я купихме през септември за рождения ден на майка ми - беше прекрасна,но буквално за няколко дни й опадаха цветовете и изсъхна. Аз не знаех, че са на грудки, тъй като винаги съм ги купувала цъфнали в саксии, пък и явно не съм чела. Ще си поправя грешката - като начало ще изчета темата от начало :dovolen: Благодаря :D
denitsavm

Re: Глориоза (Gloriosa)

Мнение от denitsavm »

Една фотосесия на моя подарък от Стефка :liubov2:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Така и не ги засадих директно в градината, а са в саксия и съответно като се върнах от море беше в окаяно състояние, но се съвзеха и се надявам пак да цъфтят :stiskam: И догодина няма да правя така :nod:
Аватар
vivianna444
Кана кафе
Мнения: 595
Регистриран на: Юли 29, '12, 22:06
Местоположение: Sofia

Re: Глориоза (Gloriosa)

Мнение от vivianna444 »

Дени, разкошна е :liubov: :liubov:

И аз не се престраших да ги сложа в градината, но догодина ще пробвам :nod:
Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: Глориоза (Gloriosa)

Мнение от Силвия »

stefka написа:Глориози отглеждам в саксия от 5-6 години,но от миналата открих, че в градината се чувстват прекрасно. Тука са около 10 грудки насадени директно май месец и завити докато поникнат. Няма друго такова лесно и благодарно цвете като глориозата-нито болести, нито каприз за вода. Искат само да се покатерят на около 1,20 см за да започнат да цъфтят. Есента, като пожълтеят стъблата вадя грудките и се чудя на кого да раздавам излишните :lol:
Аз както вече споделих, поради тотално невежество, съсипах две :ufff:
Толкова много ги харесвам и съм тотално изумена как кротко си виреят в градината ти :shock:
Бих приютила излишни грудки /комплект с указания :lol: / с най-голяма радост :tzvetoman:
Аватар
bp78
Виенско кафе
Мнения: 300
Регистриран на: Апр 30, '12, 15:00
Местоположение: Бургас

Re: Глориоза (Gloriosa)

Мнение от bp78 »

Здравейте! Моята глориоза я засадих в саксия може би преди около месец. В момента е висока колкото мен, че може и да ме подминава вече... Някъде около 1,70 м е станала. Дали времето е подходящо да я изнеса навън вече или все още вечерите са хладни за нея?
Аватар
Galq 03
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1977
Регистриран на: Яну 22, '10, 16:47
Местоположение: Слънчев Бряг

Re: Глориоза (Gloriosa)

Мнение от Galq 03 »

Ако я изнесеш гледай да има някаква защита отгоре, козирка на тераса примерно, да не я жулне сланата /днес имаше такава за жалост/ :tzvetentze:
Аватар
bp78
Виенско кафе
Мнения: 300
Регистриран на: Апр 30, '12, 15:00
Местоположение: Бургас

Re: Глориоза (Gloriosa)

Мнение от bp78 »

Мерси, Гале :)
kali
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1521
Регистриран на: Апр 7, '13, 22:02

Re: Глориоза (Gloriosa)

Мнение от kali »

Една от глориозките ми се показа, в саксия е в стая. Дали мога вече да я изнеса навън, но и да я пресадя в градината? Хайде, кажете по-опитните. Това е цветето на което обръщам най-голямо внимание.
Iliana59
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1526
Регистриран на: Яну 15, '12, 16:01

Re: Глориоза (Gloriosa)

Мнение от Iliana59 »

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Храсти и лиани”