Рози за огради - препоръки, обсъждане

Публикувай отговор
libra
Наркоман
Мнения: 11646
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 98 пъти
Получил благодарност: 67 пъти

Re: Рози за огради - препоръки, обсъждане

Мнение от libra »

Хайде сега,задача с повишена трудност -кои са розите?Давам жокер ,линк към катерливите рози ,които продават.http://www.heirloomroses.com/roses/climbing-roses.html" onclick="window.open(this.href);return false;
bell

Re: Рози за огради - препоръки, обсъждане

Мнение от bell »

Жокерът не трябва ли да е в други секции с рамблери и с мускове, а не катерливи http://www.heirloomroses.com/roses/ramblers.html" onclick="window.open(this.href);return false; :hihihi: :liubov:

На мен ми е доста фотошопирана и не на фокус, но едната май е American Pillar http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=21.219222" onclick="window.open(this.href);return false;
Другата ми прилича на много като Buff Beauty, Ghislaine de Féligonde нещо с муск от този тип рози. Рамблер в прасковено не съм срещала :hmmm:

Кавай, ако знаеш отговорите, че ми стана интересно :liubov2:
libra
Наркоман
Мнения: 11646
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 98 пъти
Получил благодарност: 67 пъти

Re: Рози за огради - препоръки, обсъждане

Мнение от libra »

Белисима ,дори не мина през ума ,че са разделили рамблери от катерливи,но чинно прочетох какво означава Cl пред името на розата.
И не ,не знам имената,даже не се правя.Но,сега като я има страницата ,може да се измисли нещо.На мен ми харесва много. :liubov2:
bell

Re: Рози за огради - препоръки, обсъждане

Мнение от bell »

И на мен много ми хареса това топло и слънчево съчетание.
Американ пилара е по-розов, но тук цветовете може да са подсилени, а Фелигонде я нямат в списъците или поне не я видях. Бъф бютито е с по-големи цветове, но може и то да е :hmmm: Пак ще им прошетам листата с рози, но си мисля, че това са си чисти мускове, рамблери, а може само муск :daaa:
Аватар
jenni
Кафевар/ка/
Мнения: 904
Регистриран на: Юни 28, '10, 18:52
Местоположение: Стара Загора

Re: Рози за огради - препоръки, обсъждане

Мнение от jenni »

Привет !
Да попитам и тук ,надявам се ,че мястото този път е вярно :dovolen:
Тези рози -
BLOSSOMTIME
CLAUDE RABBE
MME. JULES GRAVERAUX
NEW DAWN
Barock
Camelot
Elfe
Flammentanz
Harlekin
съм поръчала за тук /снимката е стара ,нямам актуална :ufff:
Изображение
ще са в редичка покрай оградата ,искам да покрият поне бетонената част от нея .
Виждате ли някоя, която няма да стои добре в редицата ?
Ще се оголват ли в основата :?:
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5734
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1963 пъти
Получил благодарност: 2284 пъти

Re: Рози за огради - препоръки, обсъждане

Мнение от Тутти »

jenni,мястото е вярно.Правя уточнение,че не съм с много опит.Уча се още.Правейки си изводи от успехи и грешки мога да те посъветвам,а ако някой по-опитен коментира розите,ще е добре.
Аз имам Elfe и Harlekin.Не ми оголват в основата,но са още малки,като пораснат ще видя.За засаждането мога да кажа само,че разстоянието от оградата трябва да е метър,или поне 80 см.Така розите ще могат да дишат,а ако решиш да ремонтираш оградата,няма да ги изпотрошиш.Между тях предвиди два метра,или поне 1,50 м.Тогава след две,три години ще развият потенциала си.
Не става ясно как ще ги закрепваш.В твоя случай е необходима стабилна конструкция,щом има толкова рози в редица.
Пред тях в случай,че след време оголят основата,винаги можеш да засадиш някаква красота,която да крие голите клони.Многогодишни цъфтящи или с ефектна листна маса.Може и стелещи иглолистни.Но и тук разстоянията да са достатъчни,да не си пречат растенията.
Колко метра е оградата?Само рози ли предвиждаш там? Някое и друго вечнозелено широколистно или иглолистно?Ако са само рози,как ще изглежда зимата? Добре е ако има място,да има и нещо зелено за студения сезон.
А по отношение на розите,според мен избора ти е добър,романтичен стил,импонират си една с друга.Ще изглеждат добре.Harlekin и Camelot само са по-ярки.Но и малко акцент ще е добре.Успех и търпение.
Deleted User 2919

Re: Рози за огради - препоръки, обсъждане

Мнение от Deleted User 2919 »

prijatel62 написа:А, добре. Тогава да не се притеснявам, че съм засадил двата катерача на 20-30см от стената. Но ако беше дърво, а не роза, би трябвало да помисля, че след време кютюка-коренище може да ми разбута основата на оградата.
Тази снимка ме навежда към още въпроси. За всяка роза осигуряваме 4 метра. Ако я пускаме в ляво и дясно, да. А ако е само в една посока като рамблера на снимката?
Купих великанша Анна Кои, май от пеперудистите .....тя ще се разтегне до 6 м, точно в ъгъла я засадих до оградата. Затова ще я пускам в едната посока повече клонки в другата по-малко, колко клонки ще наредя от мен зависи.Но calico ще каже, че има твърди катерачи, а има меки..За твърдите четох, че докато зелени са клонкиге ориентират ги, като станат дебели, трудно ще се справят с тях..
Deleted User 2919

Re: Рози за огради - препоръки, обсъждане

Мнение от Deleted User 2919 »

jenni написа:Привет !
Да попитам и тук ,надявам се ,че мястото този път е вярно :dovolen:
Тези рози -
BLOSSOMTIME
CLAUDE RABBE
MME. JULES GRAVERAUX
NEW DAWN
Barock
Camelot
Elfe
Flammentanz
Harlekin
съм поръчала за тук /снимката е стара ,нямам актуална :ufff:
Изображение
ще са в редичка покрай оградата ,искам да покрият поне бетонената част от нея .
Виждате ли някоя, която няма да стои добре в редицата ?
Ще се оголват ли в основата :?:
Заръчах се вече да не давам съвети за чуждите градини, а пък не издържам.. :D Продават зелена мрежа ~ по 89 стотинки л.м ,протегни и закрепи я върху металните грозни плоскости на оградата, ще дава фон на розите....
Изображение
. Бягам от темата, докато не съм яла ..кхм кхм :D
libra
Наркоман
Мнения: 11646
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 98 пъти
Получил благодарност: 67 пъти

Re: Рози за огради - препоръки, обсъждане

Мнение от libra »

Не е зле малко да се пооправи фацата на оградата ,,,че все нещо ще се вижда зад розите.Ако е тази мрежа ,ще се закачат клоните по нея и при подрязване ,а и допир ,ще се повреди.Може би някаква боя ,може да се наложи с 2 различни материала да се третира подпората и метала.Ако не се направи преди засаждане на розите,като пораснат изобщо няма да може да се коригира.
Titania
Виенско кафе
Мнения: 460
Регистриран на: Фев 6, '13, 21:07
Местоположение: Варна/

Re: Рози за огради - препоръки, обсъждане

Мнение от Titania »

Аз,не бих посадила New Dawn на ограда.Това е роза чудовище ,ако не я ограничаваш може да
стигне до 5 м и повече.Имам две една от които е на ограда но мисля да се разделя с нея. :mrgreen:
Както пише в руската енциклопедия на повечето рози е сменена подложката и стават повече
от дадените 2,5 м.Ако искаш друга розова роза ,аз например имам и Скиптъра/Scepter'"d Isle
стана висока 2 м и цъфти непрекъснато.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”