За семената-съвети за начинаещи и не само

Всичко свързано с размножаването, сеенето и засаждането - семена, посадъчен материал, инвентар, системи, опити, вкоренители, обработка, саксии и т.н.

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17079
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 144 пъти
Получил благодарност: 529 пъти
Обратна връзка:

Re: За семената-съвети за начинаещи и не само

Мнение от Миша »

Ще помисля :daaa: За таблите обаче е малко по-сложно,правят два пъти в годината внос,предварително трябва да се уточним от кои табли ще искате и по колко,да мога да ги заявя.Цената миналата година беше 2.50лв,сега колко ще е,трябва да питам,така че моля,ако има още желаещи,нека се обадят,дали на лични или тук,няма значение,ориентировачно да видя има ли желаещи,груба информация за бройките ,да питам за цена и датата на внос .Аз бих ви предложила тези с по-големите гнезда,по 60 гнезда на табла ,но вие ще си прецените.
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
sasha

Re: За семената-съвети за начинаещи и не само

Мнение от sasha »

Ех , живи да сте за тази тема :ieeee: , чак сега да я видя, а ти Миша - да знаеш всеки ден те споменавам с най-добри пожелания!
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4918
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 392 пъти
Получил благодарност: 321 пъти

Re: За семената-съвети за начинаещи и не само

Мнение от Di_Va »

Миша, аз съм от желаещите за тези табли, които препоръчваш, мисля ще 10 броя е добре.
sasha

Re: За семената-съвети за начинаещи и не само

Мнение от sasha »

Мише, и аз искам 4 от тези табли, но се страхувам, като се заформи поръчката, да не я пропусна, ако е в друга тема. :hmmm:
Аватар
belika
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1108
Регистриран на: Апр 22, '12, 15:29
Местоположение: София
Дал благодарност: 435 пъти
Получил благодарност: 295 пъти

Re: За семената-съвети за начинаещи и не само

Мнение от belika »

И аз ще искам таблички за разсади с тави задължително :tzvetentze:

Тук бях звъняла преди време да питам за контейнерите за рози и разсадните и работни саксийки - казаха ми по телефон, че били евтини - каквото и да значи това, и че изпълнявали и малки поръчки, но трябвало да им дам конкретни бройки и каталожни номера на какво искам, за да ми дадат конкретни цени в оферта, аз не звъннах повече :hmmm: :

http://www.florianbg.com/images/Katalog2010.pdf
Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.
Аватар
subversive
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1074
Регистриран на: Дек 23, '09, 08:44

Re: За семената-съвети за начинаещи и не само

Мнение от subversive »

Миша, за онези от стиропор ли става въпрос?
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17079
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 144 пъти
Получил благодарност: 529 пъти
Обратна връзка:

Re: За семената-съвети за начинаещи и не само

Мнение от Миша »

subversive написа:Миша, за онези от стиропор ли става въпрос?
да,за тях става въпрос ,в тях растенията се развиват доста по-добре от пластмасовите

Ето за тези табли говоря
Изображение
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
detelina72
Виенско кафе
Мнения: 328
Регистриран на: Сеп 11, '10, 22:08
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: За семената-съвети за начинаещи и не само

Мнение от detelina72 »

belika написа:И аз ще искам таблички за разсади с тави задължително :tzvetentze:

Тук бях звъняла преди време да питам за контейнерите за рози и разсадните и работни саксийки - казаха ми по телефон, че били евтини - каквото и да значи това, и че изпълнявали и малки поръчки, но трябвало да им дам конкретни бройки и каталожни номера на какво искам, за да ми дадат конкретни цени в оферта, аз не звъннах повече :hmmm: :

http://www.florianbg.com/images/Katalog2010.pdf
Здравей, Това е Русенска фирма и е близо до нас мога да проверя точно и да ти дам цени от магазина им. Същите ги има и в сортови семена, но разнообразието е по-малко. Работните саксии са от същия ценови порядък, а таблите са малко по-скъпи, мисля последно ги гледах около 1,80 за бр.
Също така те не са директен вносител, а поръчват от друга фирма, мисля че тази беше: http://zhu-bg.com/bg/products/category110.html. Не съм напълно сигурна, защото не я записах. Тук цените са доста по-добри.
Ако мислиш, че всички са срещу теб, поогледай се… може да караш в насрещното.
Аватар
belika
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1108
Регистриран на: Апр 22, '12, 15:29
Местоположение: София
Дал благодарност: 435 пъти
Получил благодарност: 295 пъти

Re: За семената-съвети за начинаещи и не само

Мнение от belika »

Дателина - много ще ти бъда благодарна - ако имаш възможност да провериш цени - мен ме интересуваха най-вече цените им за контейнери за рози между 5 и 10 литра - защото изглеждат добре, черни са, и хем са достатъчно големи - хем не заемат място и може да се местят, аз имам 2 такива - от купувани други растения и на фона на скъпи или не други големи съдове, в които съм наместила разни рози - ми харесват повече. Бих си купила 20тина или 40тина - например от тях - но зависи от цената разбира се.

:tzvetentze:
Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.
Аватар
detelina72
Виенско кафе
Мнения: 328
Регистриран на: Сеп 11, '10, 22:08
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: За семената-съвети за начинаещи и не само

Мнение от detelina72 »

Belika ще погледна като се прибирам и после ще пиша, но виж какво намерих: http://meyerbg.com/index.php/pages/index/1/1/s/282
Ако мислиш, че всички са срещу теб, поогледай се… може да караш в насрещното.
Публикувай отговор

Обратно към “Семена, разсади, вкореняване, засаждане”