Дългочакана мечта

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
Лавандулов залез
Кафе с мляко
Мнения: 234
Регистриран на: Окт 1, '21, 17:28
Местоположение: Ветровитата долина на тракийските владетели
Дал благодарност: 53 пъти
Получил благодарност: 363 пъти

Re: Дългочакана мечта

Мнение от Лавандулов залез »

Здравейте отново! Чак не съм предполагала, че ще очаквате разказите ми, благодаря ви!
Любознателна, да лятото ни наистина е по-кратко, а тази година и пролетта закъсня с около 2 седмици, и аз като чисто нов ентусиаст с посадените китки всяка вечер след работа обикалям всяко стъбълце, просто за часове се променяха. Уникално усещане беше да ги гледам как растат и се развиват пред очите ми (като дечица), и ги заобичвах още повече. Паралелно миналата есен със саденето на първите неща бях купила и две големи торби луковици от лидъл, и после в интернет като пълен профан и абсолютно неграмотен градинар чета по имената (някои ми бяха и непознати, пък кой да знае че минзухарите се наричали и крокус) и се ограмотявам, поне да видя какво съм купила :mrgreen:
Лалелче, едва ли някой би оценил за подарък луковици с едрината на арпаджик, пък били те и бабешки :woooow: , ти май ми завиждаш за тях :lol: , моооже да ти пратя, като се нароят бебета, ще се спазарим :tzvetentze:
Знам че чакате с нетърпение разказа за новата градинка, така че няма да ви измъчвам повече. Истoрията започна покрай навеса. Трябваше да трупаме някъде изкопаната пръст от фундамента, и понеже съседите отсреща улицата не живеят там, временно слагахме пръстта от тяхната страна. Изкопахме колкото трябва, стана голяма камара от тяхната страна (почти до ръба на дувара им) и извикахме багер да извози всичко. Заравни терена и с половинката умуваме какво да правим там. Преценихме, че каквото и да решим съседите едва ли ще недоволстват (идват си лятото за около месец) и алтернативите бяха - трева, китки или да си седи така и да обраства с гюрлюци. Я си ми го дай, казвам, той пък лесно отстъпи. Мястото е към 12 метра дълго и малко над метър широко, с отвратителна сбита пръст не просто пълна, ами преливаща с камъни, ужаст някакъв. И твърда на кирпич. Пообърнах с вилата тук там, то се обръща на големи буци, ако успеех да забия вилата между камъните. Измислих набързо грубия план, какво ще има (ма много съм чевръста, зодия близнак съм все пак), поръчах и посадих първите растения. Понеже тротоара е под наклон реших да сложа в долната половина храсти, а в горната цветя. Цветята смятам да размножа от моите със семена, освен тях купих и два асортимента, поокрадох и една съседска циния. Най-отпред почти по цялата дължина посадих тагетиси, че да не седи празно.


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Напук на почвата, всичко расте и расте и много ме радва. Посях три броя перовския литъл спайър, едната (посадих я заедно с първите храсти май месец) дори е по-хубава от тази, която е в двора. Разклони се много и си цъфна. Харесвам градината да е тип артистичен безпорядък, привиден хаос, и там ще се опитам да направя точно това - след като нямам място вкъщи.
Толкова от мен засега.
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2614
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 782 пъти
Получил благодарност: 791 пъти

Re: Дългочакана мечта

Мнение от Lalel4e »

Лавандулов залез написа: Окт 22, '21, 19:45 Лалелче, едва ли някой би оценил за подарък луковици с едрината на арпаджик, пък били те и бабешки
Видя ли сега - тук има ценители на всичко! :wooow2:
Ние тук сме и вехтошари, и клошари, и биташки души, пък ти само развей кесия с бебета лалета, да видиш колко лапи ще се протегнат!
Лавандулов залез написа: Окт 22, '21, 19:45 ... ти май ми завиждаш за тях :lol: , моооже да ти пратя, като се нароят бебета, ще се спазарим :tzvetentze:
Ревнувам до завист вссякакъв лук, имаме сделка! :shandshake:
Бебетата с големина... и без големина, само след 2-3 годинки ще бъдат щедри майки на тлъсти лалета. А ти 2-3 години знаеш ли за колко минават? Ей тъй, за нищо! Докато се обърнеш и се фютнали.

Супер е тротоарната градинка, особено в компанията на този колоритен зид!
Ма той много красив, бе! Виж го ти - със сини камъни!! :shock: :woooow: И ако се бяхте сетили преди да извозите пръстта че ще се вихрите на съседския тротоар, можеше да се изгребе горния слой и като се натрупа вашата пръст, автоматично да се замести. Ама и така си се справила чудесно! А съседите що така само за по месец през лятото? Откъде са те? И аз имам едно далечно селце, дето така си го посещаваме за по 2 седмици. Спирам дотук, че ако не се отприщя да разправям за село, има да си четеш темата отстрани, хихи :liubov2:
Аватар
Лавандулов залез
Кафе с мляко
Мнения: 234
Регистриран на: Окт 1, '21, 17:28
Местоположение: Ветровитата долина на тракийските владетели
Дал благодарност: 53 пъти
Получил благодарност: 363 пъти

Re: Дългочакана мечта

Мнение от Лавандулов залез »

Лалелче (лаленце), кой да подозира че моите бабешки лалета ще се окажат такава сензация :omgoo: , тази пролет след голямата чистка нищо не цъфна, пуснаха само по едно две смотани листа, но предполагам че догодина вече ще има с какво да те сразя :chchaa:
Съседите емигрираха преди 3 години, и затова само за месец лятото си идват. Миналото пък с тия мерки дори не можаха да се приберат. Нямаше как да копаем надолу и да подменим част от пръстта, понеже минавали кабели и някаква тръба, така че каквото такова. Бях преместила там един декоративен слънчоглед от двора, още не съм го оскубала, забелязах че птички те много го кълват и реших да им го оставя. Сложила съм малко цветя, малко треви, просто за да се установят там, и напролет пак ще се размества.
Успях да отгледам тази пролет от семена три салвии и една маргарита, най-голямата салвия е в двора, пък другите две там.

Изображение
Ето и маргаритката, догодина ще има цвят (цъфтели на втората година)

Изображение
Заложила съм 4 резника от непета, да видим там какво ще се случи.
Завършвам с тази композиция от соц саксии и съдържанието им

Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31789
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1151 пъти
Получил благодарност: 2827 пъти

Re: Дългочакана мечта

Мнение от Мария Николова »

Добре дошла при нас, Лавандулче! :tzvetentze:
Харесва ми как увлекателно разказваш и прочетох всичко от игла - до конец. :wooow2:
Изображение
Първо да те науча как да поставяш такъв формат фотки, вместо "кибритките".
Като поставиш адреса на кибритката, цък на "Преглед". Виждаш кибритката. Цък с левия бутон на мишката и излиза нов прозорец с голям формат на снимката. Копираш адреса на снимката, връщаш се в мнението си, поставяш адреса на голямата снимка и изтриваш горния адрес на кибритката. Цък "Преглед" и виждаш нормално голяма снимка - колкото цитираната твоя снимка. Накроя цък - "Прати".

Някои от нас обичаме да ръсим акъл. И да подаряваме китки. :angelche:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Лавандулов залез
Кафе с мляко
Мнения: 234
Регистриран на: Окт 1, '21, 17:28
Местоположение: Ветровитата долина на тракийските владетели
Дал благодарност: 53 пъти
Получил благодарност: 363 пъти

Re: Дългочакана мечта

Мнение от Лавандулов залез »

Мария, нека пробвам за снимките


Изображение

я сега
https://postimg.cc/xNJ4S7Rj
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31789
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1151 пъти
Получил благодарност: 2827 пъти

Re: Дългочакана мечта

Мнение от Мария Николова »

Изображение
Спряла си на последната стъпка - "Копиране адреса на изображението" - и поставянето на новия адрес.
Опитай и ще стане! :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Лавандулов залез
Кафе с мляко
Мнения: 234
Регистриран на: Окт 1, '21, 17:28
Местоположение: Ветровитата долина на тракийските владетели
Дал благодарност: 53 пъти
Получил благодарност: 363 пъти

Re: Дългочакана мечта

Мнение от Лавандулов залез »

https://i.postimg.cc/cHmwC3fh/IMG-20211001-163853.jpg

Изнервям се, как ли не опитвах, всеки път се показва линка, вместо снимката
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2614
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 782 пъти
Получил благодарност: 791 пъти

Re: Дългочакана мечта

Мнение от Lalel4e »

От вчера имаш лично съобщение :)
Последната стъпка е този линк да го сложиш между два надписа в средни скоби. Те ще ти излязат когато натиснеш горе иконката с планините и слънцето. Курсорът ще се появи между двата надписа [ img ] и [ /img ] и там трябва да поставиш линка, за да ти се покаже изображението.
Аватар
Лавандулов залез
Кафе с мляко
Мнения: 234
Регистриран на: Окт 1, '21, 17:28
Местоположение: Ветровитата долина на тракийските владетели
Дал благодарност: 53 пъти
Получил благодарност: 363 пъти

Re: Дългочакана мечта

Мнение от Лавандулов залез »

Благодаря ви за инструкциите, но ще опитам пак утре.
Мария, улисах се с тези снимки и пропуснах да ти благодаря за топлото посрещане, извинявам се :tzvetentze:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7385
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 836 пъти
Получил благодарност: 1603 пъти

Re: Дългочакана мечта

Мнение от ljuboznatelna »

Правиш си кибритката:

Изображение

тя изглежда така:

Изображение

Затова отиваш долу и цъкаш на Преглед

Изображение

Над мнението ти зарежда прегледа:


Изображение

Цъкаш на кибритката в прегледа, и тя ти се отваря в друг прозорец голяма.
Цъкаш върху нея с дясната част на мишката, и после копираш адреса на линка на изображението.

Изображение

Връщаш се в мнението, и на мястото на това:

Изображение

Поставяш копирания линк на изображението.

Може да стане в различен ред, аз например маркирам старото, после отивам на таговете и цъкам на картинката, за да му поставя от двете страни таговете за изображение ( а те се поставят сами, като цъкнеш на иконката, която изглежда като картина):

Изображение

И след това използвам клавишната комбинация Ctrl + V , което е еквивалент на Paste (поставянето).

После , ако не си сигурна, пак цъкаш Преглед и проверяваш дали картинката изглежда вече така:

Изображение

Извинявам се предварително, ако съм обяснявала нещо, което ти вече добре знаеш. Просто не зная къде е скъсана веригата.
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”