Важни съобщения от администрацията

Тук пишете всичко, което виждате като проблем или бихте искали да се смени. Отваряйте нова тема за всеки проблем - след като го оправя, ще трия съответната тема.
Публикувай отговор
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: Важни съобщения от администрацията

Мнение от Ава_и_мама »

8-) ;) Джони, аз го поЧустаХ :lol: бях на линия и 8-) :shock:
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11881
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 178 пъти
Получил благодарност: 265 пъти
Обратна връзка:

Re: Важни съобщения от администрацията

Мнение от johnstalker »

calico написа: Мар 25, '19, 21:08 Джони, обясни по-нашироко- какви са тези атаки и до какво щяха да доведат.

иначе - браво че си бил на крепостта, ама ние това си го знаем, че ще ни пазиш

аз нищо не съм забелязала, щото от превит гръб в градината нямах време да следя тук
Атаките които получаваме са от тип DDoS и Flood и основното им предназначение е да направят недостъпна тяхната цел, тоест нашия форум.
От "пръкването" на hobbykafe.com до сега не е имало подобни атаки. Първата засечена такава към нас, е регистрирана в началото на месеца през тази година и от един сайт за мониторинг на подобни атаки по целия свят. Този сайт регистрира по-големите и продължителни такива атаки. От тогава почти през ден два имаше опити да се наруши нормалната работа на форума ни, но включените "щитове" правеха тези атаки незабележими за потребителите ни. ;)

Изображение

Интересното е, че днешната атака беше доста по агресивна и почти успя да блокира сървъра на който се хоства форума ни за почти 40 минути. :)
Важното е да знаете, че една такава атака има цена, която се плаща на "едни хора".. И да се замислите, кой и защо би харчил пари (според мен на вятъра), за да се опита да спре нашия форум?! :) Каква би била целта на поръчителите на подобна атака?
И като (ако, ама надали) по някакъв начин нашия форум спре да работи въпреки ежедневните бекъпи които автоматично се правят.. и спре да работи? Какво ще стане?! :) Някой сеща ли се?
Ами за 30 минути ще върна последния бекъп и форума ще тръгне отново.. със загубени постове от последните няколко часа. Нещо което всеки от нас ще преживее спокойно. :)
Тоест подобни "инициативи" въобще не са актуални към този момент. ;) Защото идва един момент, в който се разбира механизма на атаката, както и източниците и се слага един "щит" и всичко престава. ;)
Тогава остават въпросите.. които някои хора ще престанат да си задават. :)

Дали ме разбра някой, а? ;)
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8554
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 925 пъти
Получил благодарност: 698 пъти

Re: Важни съобщения от администрацията

Мнение от Shami »

Да,аз схванах ,че си имаме зложелатели отдавна, още миналия път големият ми син ме предупреди ,че има нещо :daaa:
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11881
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 178 пъти
Получил благодарност: 265 пъти
Обратна връзка:

Re: Важни съобщения от администрацията

Мнение от johnstalker »

Shami написа: Мар 25, '19, 23:01 Да,аз схванах ,че си имаме зложелатели отдавна, още миналия път големият ми син ме предупреди ,че има нещо :daaa:
Явно ти е умно детето.. не го бий много! :)
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Важни съобщения от администрацията

Мнение от Еличка »

Стана ми интересно чисто теоретично, ще се опитам да намеря време и информация - каква е цената на една такава услуга. Кой би тръгнал да я плаща е друг въпрос, още по-непонятен за мен, но явно не е така.
Наистина ли толкова често правиш бекъп, шефе? Страхотно!
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8554
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 925 пъти
Получил благодарност: 698 пъти

Re: Важни съобщения от администрацията

Мнение от Shami »

Благодаря,детето учи компютърни науки и работи едновременно ,когато нещо не ми е ясно веднага го хващам на разпит,изнася ми една лекция :daaa:
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: Важни съобщения от администрацията

Мнение от Ава_и_мама »

Разбрахме те, разбрахме те, Джони! :nod:
Въпреки, че тук не сме останали от много интелигентните и възпитани и още какви беше там...
:hmmm: Абе тези хора нямат ли си градинки, нямат ли рози за рязане, цветя за разнасяне из алеите?!? :sboi: :nod:
Нямат ли кучета , котки, гущери, змии,, паяци, не са ли им родили :lol: ;)
Нямат ли у тяхното село МОЛ, не ходят ли на круизи?! :hmmm: :hmmm:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31789
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1151 пъти
Получил благодарност: 2827 пъти

Re: Важни съобщения от администрацията

Мнение от Мария Николова »

И аз улучих тези 40 минути. Спокойно затворих прозореца и оставих Джони да си свърши работата.
Знаех, че сега ще сваря спокойствие в нашия дом. :dovolen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Важни съобщения от администрацията

Мнение от calico »

Джони, обясненията ти ми образуват едни съмнения, които не искам да имам в ума си.

затова, благодаря ти, че си на поста си, и всичко е ОК. :sbear:
Кой, как, кога и защо - не са съществени в момента, а и загубите ще са минимални
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7385
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 836 пъти
Получил благодарност: 1603 пъти

Re: Важни съобщения от администрацията

Мнение от ljuboznatelna »

Много тъпо и плоско, ако съмненията ти са основателни. Още повече когато съм чула подобна заплаха с ушите си , казана пред поне 15 човека, някои които се виждат за първи път на живо.
Истинските злодеи не правят така :evil: Аматьорска работа.
Публикувай отговор

Обратно към “Технически проблеми и предложения”